Poradnik

W jakiej odległości od granicy działki można postawić wiatę?

Jeżeli bierzemy pod uwagę budowę wiaty, pamiętajmy o dopełnieniu niezbędnych formalności oraz zachowaniu wymaganych prawem odległości. Ile metrów od granicy możemy postawić taki obiekt oraz jakie procedury czekają nas przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia?

16 września 2022

Projekty domów bez pozwolenia do 70m2 - Polski Ład

Jakie obiekty mieszkalne możemy wznieść w ramach Polskiego Ładu, jakie będą ich zalety oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając najlepsze dla nas rozwiązanie?

31 sierpnia 2022

Co to jest powierzchnia zabudowy?

W trakcie budowy domu jednorodzinnego już na etapie, gdy oglądamy projekty domów, przewijają się różnorodne określenia dotyczące powierzchni. Mówimy o powierzchni użytkowej, wielkości kubatury, powierzchni całkowitej oraz powierzchni zabudowy. W tym artykule zostaną przedstawione aspekty pozwalające zrozumieć, czym jest powierzchnia zabudowy oraz czym różni się od powierzchni użytkowej. Znajomość terminu powierzchnia zabudowy może być szczególnie istotna na małych działkach.

18 sierpnia 2022

Elewacja domu - najpopularniejsze rozwiązania

Wykonanie elewacji budynku stanowi z reguły ostatni etap budowy domu, zaraz po jego ociepleniu i zakończeniu prac mokrych we wnętrzach. Głównym zadaniem elewacji jest ochrona murów przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, zarówno warunków atmosferycznych, jak i uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo elewacja domu wpływa na poprawę estetyki budynku. Dobór elewacji zależy od upodobań inwestorów, z reguły dopasowuje się ją do dachu, okien, drzwi wejściowych oraz bramy garażowej.

10 sierpnia 2022

Zgłoszenie robót budowlanych - jakich projektów dotyczy

Pozwolenie na budowę nie zawsze jest koniecznie. Niektóre z inwestycji, jak na przykład domy których obszar oddziaływania mieści się na działce własnej mogą być wybudowane na podstawie zgłoszenia z projektem. Jest to bardzo istotne udogodnienie dla inwestorów, wpływające na skrócenie czasu rozpoczęcia budowy. W 2021 roku rozpoczęła się budowa 3196 domów jednorodzinnych na zgłoszenie, co stanowi wzrost o 67% względem roku poprzedniego.

04 sierpnia 2022

Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem działki?

Zakup działki budowlanej, na której planujemy wybudować dom, jest jedną z kluczowych decyzji. Niewiele osób wie jednak, jak przejść przez ten proces w taki sposób, by być z niego w pełni zadowolonym.

27 lipca 2022

Wąska działka - jaki dom wybrać?

Posiadając wąską działkę budowlaną wiele osób myśli, że nie da się na niej wybudować domu, lub będzie on niefunkcjonalny i nie będzie wyglądał dobrze. Na szczęście takie obawy są bezpodstawne.

20 lipca 2022

Pompa ciepła w domu jednorodzinnym - najważniejsze informacje

W związku z niepewną sytuacją związaną z ogrzewaniem domów za pomocą gazu, oraz rosnącymi cenami węgla i drewna wiele osób rozważa zakup pompy ciepła. W przyszłości prawdopodobnie zmiana przepisów doprowadzi do tego, że wszystkie nowo wybudowane domy będą musiały się na nią zdecydować.

13 lipca 2022

Co to są domy pasywne?

W związku z tym, że w ostatnich czasach kwestia ogrzewania domów budzi bardzo duże obawy, wzrosła popularność domów pasywnych. Za dom pasywny możemy uznać budynek doskonale zaizolowany oraz wyposażony w technologię pozwalającą na minimalizację energii wykorzystywanej do ogrzewania.

06 lipca 2022
1 2 ... 4 »

polecane projekty

A107aN/1 Osiągalny AN pa

Pow. użytkowa:
51,2 m2
Liczba pokoi:
2
Wymiary działki:
15,60 x 17,30 m
Kąt nach. dachu:
42°
Cena projektu 3 960 zł 3 560 zł

A107aN+AR3 Osiągalny A3N

Pow. użytkowa:
96,3 m2
Liczba pokoi:
4
Wymiary działki:
15,60 x 17,30 m
Kąt nach. dachu:
42°
Cena projektu 4 315 zł 3 815 zł

A107aN+AR2 Osiągalny A2N

Pow. użytkowa:
96,2 m2
Liczba pokoi:
5
Wymiary działki:
15,60 x 17,30 m
Kąt nach. dachu:
42°
Cena projektu 4 315 zł 3 815 zł
Centrum kontaktu
+

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Wybierz formę kontaktu

Zamów rozmowę
Napisz do nas
Rozmawiaj na czacie
×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy.

Nasi Architekci BEZPŁATNIE odpowiedzą

na Twoje pytania dotyczące projektów.

×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.

Nasi Architekci odpowiedzą na Twoje pytania

dotyczące projektów.

×

Dziękujemy za kontakt

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

×

Dziękujemy za kontakt

Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.