pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość do
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 709
Do współpracy z pompą ciepła najlepiej nadaje się niskotemperaturowa instalacja grzewcza. Dlatego często w projektach pojawia się ogrzewanie podłogowe. Takie połączenie zapewnia wysoką efektywność, a tym samym niski koszt eksploatacji pompy ciepła. W trosce o wysoką energooszczędność budynków, w części projektów, które znajdują się w kolekcji, projektanci przewidzieli również wentylację mechaniczną z rekuperacją, a jako alternatywne źródło energii - panele fotowoltaiczne.
Jeżeli interesuje Cię tani w eksploatacji dom wyposażony w pompę ciepła – nie czekaj i już dziś zapoznaj się z naszą ofertą.
Projekty domów z pompą ciepła
Pompa ciepła to obecnie jeden z chętniej wybieranych sposobów ogrzewania. Takie urządzenie łączy w sobie wiele zalet, doskonale wpisując się w aktualne, proekologiczne trendy. Jeśli jesteś na etapie planowania budowy, weź pod uwagę projekty domów energooszczędnych z pompą ciepła. Wybór jest szeroki, zróżnicowana forma projektów trafi w upodobania inwestorów o odmiennych gustach. Kilkaset najciekawszych propozycji znajdziesz w powyższej kolekcji. Nie czekaj i wybierz idealne rozwiązanie już dziś!
Projekty domów z pompą ciepła w wielu odsłonach – co je wyróżnia?
Kategoria obejmująca projekty domów wyposażonych w pompę ciepła powstała z myślą o osobach chcących wznieść niedrogi w utrzymaniu i przyjazny dla środowiska obiekt mieszkalny. Umieściliśmy w niej kilkaset gotowych rozwiązań, pośród których bez trudu odnajdziesz to jedyne – idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Dostępne tu projekty są przygotowane przez doświadczonych architektów, doskonale zorientowanych w aktualnych trendach oraz upodobaniach współczesnych inwestorów.
Oferowane przez nas projekty domów energooszczędnych z pompą ciepła będą odpowiednie dla zróżnicowanej liczby mieszkańców. Najmniejsze pośród nich – o metrażu 30-50 m2 – to dobra propozycja dla par, dla których istotne jest zminimalizowanie kosztów budowy oraz późniejszego utrzymania. Nieco większe budynki o powierzchni użytkowej w granicach 60-150 m2 zadowolą rodziców z dziećmi, chcących posiadać zarówno strefę do wspólnego spędzania czasu, jak i prywatne sypialnie. W ofercie posiadamy także okazałe rezydencje o metrażu sięgającym kilkuset metrów kwadratowych, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających inwestorów, marzących o niezwykle reprezentacyjnym obiekcie mieszkalnym.
Nasze projekty domów wyposażonych w pompę ciepła cechują się przy tym zróżnicowanym wyglądem. Znajdziesz u nas gotowe projekty o tradycyjnej stylistyce, jak również nowoczesne stodoły czy obiekty wzorowane na amerykańskich willach. Nie zabrakło tu także klimatycznych budynków w technologii drewnianej czy nowoczesnych domów z płaskim dachem o urozmaiconej bryle.
Jakie są najważniejsze zalety domów z pompą ciepła?
Projekty domów z pompą ciepła to rozwiązania, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Są one wyposażone w ogrzewanie wykorzystujące odnawialne źródła energii, a w konsekwencji – przyjazne dla środowiska. Pompy ciepła to urządzenia niewielkich rozmiarów, które z powodzeniem zmieszczą się nawet w małej kotłowni czy pomieszczeniu gospodarczym. Można je więc instalować również w małych domach.
Wspólnym mianownikiem domów z pompą ciepła jest brak komina. Instalacja grzewcza bazująca na tym urządzeniu nie potrzebuje bowiem przewodów spalinowych ani wentylacji grawitacyjnej, co pozwala obniżyć koszt jej realizacji. Takie budynki wyposażone są w wentylację mechaniczną z rekuperacją. Pozwala ona oddychać czystym i świeżym powietrzem przez cały rok – a zarazem odzyskiwać z niego ciepło, jeszcze bardziej zmniejszając zapotrzebowanie na ogrzewanie.
Zwróć uwagę również na wygodę eksploatacji domu z pompą ciepła. Korzystając z takiego urządzenia możesz zapomnieć o konieczności regularnego dokładania opału do pieca oraz czyszczenia popielnika. Nie musisz martwić się o miejsce do gromadzenia pelletu, drewna czy ekogroszku. Zimą pompa pomoże Ci ogrzać wnętrze, natomiast latem – schłodzić je, zapewniając mieszkańcom komfortowy mikroklimat.