+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość do

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów z możliwością adaptacji poddasza

z

27

Liczba projektów: 758

Projekty domów parterowych i piętrowych z poddaszem do adaptacji to kolekcja kilkuset zróżnicowanych propozycji, która spodoba się nawet najbardziej wymagającym inwestorom. Znajdziesz w niej plany architektoniczne obiektów o powierzchni użytkowej od 40 do 260 m2. Zaspokoją one potrzeby oszczędnych singli, młodych par planujących powiększenie rodziny czy zwolenników okazałych rezydencji, którzy chcieliby rozbudować je w bliżej nieokreślonym czasie. Poszczególne rozwiązania cechują się odmienną stylistyką, kształtem i kątem nachylenia dachu czy wymiarami, dzięki czemu są łatwe do dopasowania do zapisów MPZP lub WZ. Pozwalają one zmniejszyć początkowy koszt inwestycji, a w razie potrzeby – w przyszłości zaadaptować poddasze, zwiększając metraż użytkowy i funkcjonalność budynku.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

27

Projekty domów z możliwością adaptacji poddasza

Domy z możliwością adaptacji poddasza

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji to interesująca propozycja dla inwestorów, którzy z różnych względów nie chcą bądź nie mogą urządzić od razu całego wnętrza. Wyróżniają się ciekawym wyglądem i pełną funkcjonalnością, pozwalając stworzyć komfortową i przytulną przestrzeń do życia. Poszukujesz projektu, który pozwoli na późniejsze zaaranżowanie drugiej kondygnacji? Koniecznie zapoznaj się z powyższą kolekcją MURATORA.

 

Czym charakteryzują się projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji?

Projekty domów z poddaszem do adaptacji to rozwiązanie, które pozwoli zrealizować budowę stosunkowo niskim kosztem. Umożliwia ono wykończenie wyłącznie parteru i szybsze zamieszkanie w wymarzonym budynku, pozwalając zarazem na urządzenie poddasza w przyszłości.

Zróżnicowana forma, metraż i funkcjonalność gotowych projektów domów sprawiają, że można łatwo dostosować je do lokalnych przepisów, ujętych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub warunkach zabudowy (WZ). Odmienna stylistyka takich budynków pozwala również na dobranie propozycji zgodnej z gustem, wymaganiami i aktualnymi potrzebami każdego inwestora.

Najczęściej domy z poddaszem do indywidualnej adaptacji posiadają na parterze strefę dzienną oraz dwie lub trzy sypialnie. W kolekcji znajdziesz także koncepcje, w których zaprojektowano więcej pokoi na dolnej kondygnacji – umożliwiając stworzenie na poddaszu przestrzeni uzupełniającej: pracowni, gabinetu, strefy rekreacyjnej czy gościnnej.

 

Kiedy warto wybrać projekty domów z poddaszem do adaptacji?

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji warto wziąć pod uwagę zawsze wtedy, gdy aktualnie nie potrzebujesz zbyt wiele miejsca, a jednocześnie chcesz uzyskać możliwość ich rozbudowy w późniejszym czasie.

Taka opcja będzie doskonałym pomysłem w chwili, gdy planujesz powiększenie rodziny i zaaranżowanie sypialni dla dzieci w bliżej nieokreślonej przyszłości. Będzie ona godna polecenia także w sytuacji, gdy po jakimś czasie w Twoim domu mają zamieszkać starsi, wymagający opieki rodzice.

Powyższe projekty domów z poddaszem do adaptacji będą dobrym wyborem również wtedy, gdy aktualnie nie dysponujesz funduszami na wykończenie całego budynku. Wybierając je, możesz wznieść wymarzony obiekt w niższej cenie oraz szybciej w nim zamieszkać. Wyższą kondygnację urządzisz w późniejszym czasie, gdy zgromadzisz niezbędną sumę pieniędzy lub zdecydujesz, ile pomieszczeń dla domowników będziesz potrzebować.

Projekty domów z poddaszem do adaptacji to ciekawa alternatywa dla koncepcji, w których niezbędne jest urządzenie całego wnętrza już na etapie budowy. Zapewnią one optymalny komfort zamieszkania nawet bez wykańczania poddasza, zmniejszając początkowy koszt inwestycji i umożliwiając szybsze wprowadzenie się do wymarzonego budynku.