+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość do

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów góralskich

z

1

Liczba projektów: 29

Projekty domów góralskich to propozycja, która trafi w gust osób poszukujących pomysłu na letniskowy lub całoroczny budynek mieszkalny. Domy góralskie są w znacznej mierze stworzone w oparciu o naturalne materiały, skutecznie wpisując się w wymagania miłośników ekologii. Nawiązujące swoją stylistyką do tradycyjnych chat rodem z Podhala, będą świetnie prezentować się na podgórskiej działce lub posesji z dala od innych zabudowań. Zaoferują wyjątkowy mikroklimat, pozwalając skutecznie odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i natłoku zawodowych obowiązków. Szukasz inspiracji na komfortowy, energooszczędny i niedrogi w utrzymaniu góralski dom, który będzie jednocześnie szybki w realizacji? Najlepsze rozwiązania znajdziesz w poniższej kategorii.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz

z

1

Projekty domów góralskich

Osoby planujące budowę w podgórskich okolicach bądź na urokliwych, leśnych działkach, często biorą pod uwagę projekty domów w stylu góralskim. Takie budynki cechują się wyjątkowym stylem i kojarzą z domowym ciepłem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas okazjonalnego wypoczynku lub całorocznego zamieszkania. Ponadto ich dopracowana konstrukcja bez trudu znosi cięższe warunki pogodowe, nierzadko panujące w górach. W konsekwencji zaspokoją one potrzeby inwestorów, którzy marzą o wzniesieniu trwałego, wygodnego i urzekającego domu dla siebie i najbliższych.

 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup projektu domu góralskiego?

Pobyt w domu w góralskim stylu to marzenie wielu osób – zarówno tych okazjonalnie bywających w górach, jak i takich, dla których jest to miejsce stałego pobytu. Pragniesz na co dzień lub okresowo wypoczywać w budynku z duszą? Zdecyduj się na zakup projektu domu góralskiego.

Taki obiekt będzie doskonale wyglądał zarówno na mocno pochyłej działce na wzgórzu, jak i płaskiej posesji pośrodku lasu. Jego naturalny charakter i ciepły klimat zapewnią doskonałe warunki do relaksu w mroźne i deszczowe dni. Przyozdobione folklorystycznymi dodatkami wnętrze sprawi niepowtarzalne wrażenie również na Twoich gościach, na długi czas pozostając w ich pamięci.

 

Jakie są najważniejsze zalety projektów domów góralskich?

Projekty domów góralskich to propozycje, które mają liczne zalety. Przede wszystkim mają one wyjątkowy klimat, który zachwyci wszystkich miłośników naturalnych materiałów oraz regionalnego wzornictwa. Pachnące drewnem i niezwykle ciepłe, staną się komfortową przestrzenią do wypoczynku dla rodziny i znajomych.

Ich ważną zaletą jest krótki czas budowy. Realizacja projektów domów góralskich w technologii szkieletowej lub zrębowej zajmuje raptem kilka tygodni, a ograniczenie prac mokrych sprawia, że budowę można prowadzić także w okresie zimowym. Chciałbyś posiadać budynek wzniesiony w tradycyjny sposób? W katalogu znajdziesz także projekty domów w stylu góralskim zaprojektowane w technologii murowej, wykończone z zewnątrz materiałami wykonanymi z drewna.

 

Kto powinien wybrać projekty domów góralskich?

Projekty domów góralskich przypadną do gustu zwolennikom tradycyjnych i naturalnych rozwiązań. Warto wybrać je w momencie, gdy nasza działka zlokalizowana jest w rejonie podgórskim lub z dala od miasta. Takie budynki wykończone z użyciem drewna i kamieni będą doskonale komponować się z otaczającą je roślinnością.

Na projekt domu w góralskim stylu dobrze będzie zdecydować się również w przypadku, gdy na Twojej działce często panują trudne warunki pogodowe. Materiały, z jakich będzie on wykonany, bez trudu oprą się nawet ekstremalnym mrozom i obfitym opadom śniegu, przez długi czas zachowując swoją estetykę i funkcjonalność.

 

Zobacz także podobne kolekcje: