+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Garaż - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Wiata garażowa - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia netto

Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Wysokość parteru

od:

 m

do:

 m

Wymiary wjazdu

Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)

Wysokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Szerokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Wymiary budynku

Front

od:

 m

do:

 m

Bok

od:

 m

do:

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Kondygnacje

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Dach

Funkcje dodatkowe

Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatnia

Technologia

Ściany

Wyczyść filtry

Magazyny parterowe

z

5

Liczba projektów: 141

Projekty magazynów parterowych to kolekcja zawierająca jednokondygnacyjne budynki gospodarcze, garażowo-magazynowe i magazyny, których docelowe przeznaczenie jest indywidualną kwestią każdego inwestora. Projekt magazynu parterowego można przeznaczyć na garażowanie samochodów lub maszyn rolniczych oraz na składowanie towarów, narzędzi i płodów rolnych. Można też zmienić klasyfikację obiektu i na etapie adaptacji dostosować go do pełnienia funkcji budynku produkcyjnego lub warsztatu samochodowego.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

5

Magazyny parterowe

Projekty budynków parterowych magazynów

Budynki garażowo-magazynowe i magazyny – parterowe, dedykowane są wszystkim inwestorom, którzy ze względów ekonomicznych nie planują budowy magazynu z poddaszem lub jeśli warunki zabudowy nie dopuszczają budowy budynku magazynowe z poddaszem lub piętrowego.

Różnorodność funkcji i parametrów parterowych budynków magazynowych
Oferta budynków parterowych jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wymiarowym. Proponujemy parterowe budynki garażowo-magazynowe, w których przewidziano od dwóch do ośmiu stanowisk na samochody lub maszyny rolnicze, jak również parerowe budynki garażowo-magazynowe i magazyny, w których, oprócz stanowisk samochodowych przewidziano także zaplecze socjalno-sanitarne. Budynki magazynowe z zapleczem socjalnym, w których zaprojektowano kotłownię i ogrzewanie całoroczne, mogą pełnić funkcję warsztatu samochodowego, budynku produkcyjnego lub hurtowni. Budynki garażowo-magazynowe bez ogrzewania mogą pełnić funkcję przechowalni, hali magazynowej, budynku gospodarczego lub garażu. Dostosowanie obiektu do danej funkcji należy wykonać w ramach adaptacji projektu. Niektóre obiekty garażowo-magazynowe posiadają część mieszkalną. Jest to mieszkanie usytuowane w poziomie parteru, z niezależnym wejściem z zewnątrz. Część mieszkalna może służyć właścicielowi obiektu, jak również może być mieszkaniem służbowym, dla zatrudnionych pracowników. Wymiary bram wjazdowych pozwalają na garażowanie dużych samochodów i maszyn rolniczych, dzięki czemu oferowane przez nas parterowe budynki garażowo-magazynowe mogą być uzupełnieniem infrastruktury gospodarstwa rolnego i stanowić schronienie dla - często bardzo drogich – maszyn rolniczych.

Postawiliśmy na ekonomiczne rozwiązania
W Kolekcji parterowych magazynów i budynków garażowo-magazynowych znajdują się obiekty z dachem jednospadowym, dwuspadowym i wielospadowym, aczkolwiek zdecydowana większość obiektów to budynki z dachem dwuspadowym. Jest to rozwiązanie najczęściej wybierane przez inwestorów ze względu na warunki zabudowy i aspekty ekonomiczne. Aby budynek był prosty i tani w budowie, większość obiektów, to bo budynki zaprojektowane na planie prostokąta, aczkolwiek kilka – zaprojektowano w kształcie litery L lub w kształcie litery C. Są tu także obiekty garażowo-magazynowe z antresolą gospodarczą, czyli ze stropem użytkowym, zaprojektowanym tylko nad częścią parteru. W większości budynków przewidziano ściany z betonu komórkowego ocieplone styropianem, a pokrycie dachu – blachą lub blachodachówką. Postawiono więc – jak widać – na łatwe i przyjazne finansowo rozwiązania.

Parterowe wiaty i budynki z wiatą
Jeśli inwestor planuje wybudować wiatę garażowo-magazynową lub budynek garażowo-magazynowy z wiatą - może poszukać tych rozwiązań w niniejszej kolekcji budynków parterowych, albo skorzystać z wyszukania tego typu projektów w kolekcji: Wiaty i budynki z wiatą

Magazyny w konstrukcji stalowej
Tworząc kolekcję budynków magazynowych parterowych, nie zapomnieliśmy także uwzględnić hal magazynowych w konstrukcji stalowej. Są to hale o powierzchni od 178 mkw. do prawie 1500 mkw. Hale stalowe zaprojektowane są na bazie ramy stalowej, obłożonej płytą warstwową i przykrytą blachą lub płytą warstwową. Są to budynki nieogrzewane, bez instalacji wodno-kanalizacyjnej, ale z instalacją elektryczną. Oferujemy hale stalowe o rozpiętości od 12 do 25 m i długości – nawet 60 m.

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 
Czekamy na telefony: 22 59 05 580, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie