+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość do

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów tradycyjnych i dworków

z

34

Liczba projektów: 959

Jeżeli planujesz budowę i jesteś fanem tradycyjnej architektury, koniecznie weź pod uwagę projekty domów tradycyjnych i dworków. Takie gotowe, niezwykle reprezentacyjne propozycje zachwycają swoim ponadczasowym charakterem, trafiając w gust zwolenników tradycji i uniwersalnej elegancji. W naszej Kolekcji czekają na Ciebie sprawdzone rozwiązania o powierzchni użytkowej od 50 m2 do prawie 500 m2. Są to domy parterowe, z poddaszem użytkowym i piętrowe, a w niektórych przypadkach także podpiwniczone. Ich zróżnicowane wielkości, wymiary oraz geometria dachu pozwalają na łatwe dopasowanie do wymogów lokalnego prawa, jak również wielkości działki i wymagań dotyczących odległości od jej granic. Poszczególne projekty domów dworków mogą zostać zrealizowane w technologii murowanej lub drewnianej, a dachy (o różnym kształcie) mogą być pokryte różnymi materiałami. Architekci przewidzieli w szczególności dachówkę ceramiczną lub cementową, ale także gont bitumiczny i blachodachówkę. Na uwagę zasługuje również dopracowany układ wnętrza tych obiektów mieszkalnych. Każdy projekt domu dworek posiada praktyczny podział na część dzienną i nocną, a także dodatkowe pomieszczenia, takie jak garaż czy pralnia. Dzięki temu łączy on w sobie wyjątkowy styl oraz wygodę codziennej eksploatacji, stając się powodem do dumy dla swoich właścicieli.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

34

Projekty domów tradycyjnych i dworków

Projekty domów tradycyjnych i dworków

Domy tradycyjne i dworki w Kolekcji Muratora to kilkadziesiąt projektów domów, które wyróżniają się wyglądem zewnętrznym. Cechują je klasyczne formy architektoniczne oraz ponadczasowy charakter. Po projekty domów tradycyjnych najczęściej sięgają Inwestorzy, którzy cenią połączenie tradycji, piękna i funkcjonalności. Takie domy pasują do każdego otoczenia, choć najlepiej wyglądają w sielsko-wiejskim otoczeniu. Wybierają je zarówno niewielkie rodziny jak i rodziny wielopokoleniowe.

Domy tradycyjne i dworki: parametry
W Kolekcji znajdziesz domy o tradycyjnej bryle i wykończeniu elewacji, ze standardowym układem wnętrza. Jeśli porównamy parametry tych projektów, otrzymamy bardzo różnorodne wyniki. Mamy tu małe domy tradycyjne (już od 72 mkw.) i duże projekty dworków (ponad 220 mkw.), tradycyjne domy parterowe i tradycyjne domy z poddaszem użytkowym, domy drewniane i domy w technologii murowej oraz tradycyjne domy z dachem dwuspadowym i tradycyjne domy z dachem wielospadowym. Cechą wspólną są charakterystyczne wysunięte okapy oraz lukarny, które poza walorami estetycznymi, doskonale doświetlają pomieszczenia wewnątrz domu. Alternatywą lukarn są tak zwane „wole oka”, które tworzą z dachem falistą i płynną linię. Szczególną grupą projektów w tej Kolekcji są projekty domów dworkowych, które nawiązują do staropolskiej architektury szlacheckiego dworku. 

Mimo zmieniających się stylów w architekturze oraz nowatorskich pomysłów architektów, klasyczne i tradycyjne formy budynków cały czas cieszą się niesłabnącą popularnością Inwestorów.

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie