pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość do
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 238
Projekty domów z piwnicą
Nieustannie brakuje Ci miejsca do przechowywania sezonowej odzieży czy różnego rodzaju sprzętów i akcesoriów? Potrzebujesz odpowiedniej przestrzeni do magazynowania zapasu opału? A może marzysz o garażu w podziemiu, z którego hałasy i zapachy nie będą tak łatwo przenikać do wnętrz mieszkalnych? Weź pod uwagę projekty domów z piwnicą ! W powyższej kolekcji umieściliśmy szeroką ofertę wyselekcjonowanych planów architektonicznych, które pozwolą Ci wybudować wygodny i funkcjonalny obiekt mieszkalny z kondygnacją podziemną.
Czym cechują się projekty domów z piwnicą?
W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowane gotowe projekty, dedykowane do realizacji na płaskich lub skośnych działkach. Charakteryzuje je między innymi odmienny metraż, rozpoczynający się już od około 70 m2 i sięgający blisko 375 m2. W sprzedaży posiadamy projekty domów o różnej geometrii dachu oraz wymiarach, cechujące się różnorodną stylistyką. Preferujesz budynek w stylu nowoczesnej stodoły, staropolskiego dworku, a może kostki z płaskim dachem? Te i wiele innych, ciekawych propozycji czeka na Ciebie w tej kategorii.
Nasze projekty domów z piwnicą posiadają wyjątkowo funkcjonalny układ wnętrza. W części podziemnej aerchitekci przewidzieli możliwość zaaranżowania garażu, kotłowni, a nawet strefy rekreacyjnej, w której możesz urządzić domową siłownię lub pokój rekreacyjny. Na parterze znajduje się przestronna część dzienna, obejmująca salon z kuchnią i jadalnią, łazienkę, a niekiedy także pokoje prywatne: domowników lub przeznaczone dla gości. W wersjach z poddaszem lub piętrem, sypialnie domowników możesz urządzić także na wyższej kondygnacji.
Specjaliści opracowujący plany architektoniczne każdorazowo dbają o funkcjonalność i ergonomiczność wnętrza. W swoich koncepcjach uwzględniają takie praktyczne pomieszczenia, jak garaż (nierzadko zlokalizowany w części podziemnej), garderobę, spiżarnię, pralnię, czy dodatkowy schowek. Dostępne projekty domów nierzadko są przystosowane do bliźniaczenia lub szeregowania – umożliwiając wzniesienie budynku złożonego z dwóch lub większej liczby osobnych lokali.
Dlaczego warto wybrać projekt domu z piwnicą?
Projekt domu z piwnicą to rozwiązanie pełne zalet. Jest on wart uwagi zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteś właścicielem pochyłej działki. Budowa piwnicy pozwoli bowiem taniej i łatwiej zniwelować różnice terenu, niż miałoby to miejsce przypadku wyrównywania posesji. Obiekt podpiwniczony to także dobry wybór na wyjątkowo małą działkę, na której nie możesz wybudować zbyt dużego budynku mieszkalnego. W piwnicy bez trudu pomieścisz funkcjonalne pomieszczenia, które nie potrzebują dostępu do światła słonecznego. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce na parterze i wyższych kondygnacjach oraz funkcjonalne je zagospodarować w odpowiadający Ci sposób.
Co można urządzić w piwnicy? W takim miejscu świetnie sprawdzi się kotłownia wraz z miejscem do składowania opału oraz garaż. Jeśli na wyższych kondygnacjach nie udało się wydzielić przestrzeni na spiżarnię czy pralnię – możesz z powodzeniem zlokalizować je w piwnicy. Ciemne pomieszczenie poniżej poziomu terenu doskonale nadaje się do urządzenia sali kinowej dla domowników i gości, w której miło spędzisz swój wolny czas. Możesz zaprojektować tu także prywatną saunę, mini-siłownię czy piwniczkę na wino.
Projekt domu z piwnicą może okazać się również dobrym rozwiązaniem dla osób chcących prowadzić własną działalność gospodarczą. W zaciszu podziemnej kondygnacji możesz urządzić domowe biuro, lokal usługowy czy mały warsztat, które będą doskonale skomunikowane z częścią mieszkalną – a zarazem w optymalny sposób od niej oddzielone.