+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa budynku

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia użytkowa usługi

Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń oraz zaplecza i komunikacji – wchodzących w skład części usługowej, wyliczana zgodnie z normą obowiązującą dla powierzchni użytkowej

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia netto

Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Wymiary budynku

Front

od:

 m

do:

 m

Bok

od:

 m

do:

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Kondygnacje

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Dach

Sezonowość

Technologia

Ściany

Wyczyść filtry

Budynki agroturystyczne

z

1

Liczba projektów: 26

Projekty budynków agroturystycznych dedykowane są osobom prowadzącym gospodarstwa rolne, ale także klientom, którzy planują świadczenie usług turystycznych poza działalnością rolną. W naszej ofercie znajdziecie projekty agroturystyczne, w których przewidziano pokoje lub apartamenty na wynajem. Często towarzyszy im wspólna sala spotkań lub jadalnia z kuchnią. Według przepisów, budynek agroturystyczny powinien mieć nie więcej niż pięć pokoi na wynajem i stanowić dodatkowe źródło dochodu gospodarstwa obok zasadniczej działalności rolniczej. Nasza oferta projektów agroturystycznych zawiera zarówno budynki letniskowe, jak i całoroczne oraz takie, które w łatwy sposób przekwalifikujesz na pensjonat.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz

z

1

Budynki agroturystyczne

Jakie projekty agroturystyczne przygotował MURATOR?

W naszej ofercie posiadamy zróżnicowane projekty agroturystyczne, które będą odpowiednie na małe i duże działki. Najmniejszy z budynków o powierzchni około 50 m2 pozwoli na ugoszczenie dwóch rodzin jednocześnie. Największe natomiast o metrażu sięgającym ponad 550 m2 umożliwią przenocowanie nawet kilkudziesięciu osób w tym samym czasie. Nasze projekty domów agroturystycznych cechują się odmienną stylistyką. Przygotowaliśmy koncepcje nowoczesne – o nieskomplikowanej, modernistycznej formie, które będą dobrze prezentować się na podmiejskiej posesji. Posiadacze działek w sąsiedztwie lasu lub jeziora mogą wybrać budynki drewniane lub murowane, których elewacja została wykończona z użyciem modnych desek. Nie zabrakło tu także tradycyjnych rozwiązań o uniwersalnym charakterze, które będą dobrze komponować się z każdym otoczeniem.

Czym wyróżniają się projekty domów agroturystycznych od MURATORA?

Projekty domów agroturystycznych z kolekcji MURATORA to starannie dopracowane plany, stworzone przez doświadczonych architektów. Ich zróżnicowana stylistyka i bryła sprawiają, że możesz łatwo dopasować je do charakteru działki, zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego czy indywidualnych wymagań inwestorów. Wnętrza takich budynków są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalny komfort i poziom prywatności wielu osobom jednocześnie. Prócz wielu wygodnych sypialni z indywidualnymi lub ogólnodostępnymi łazienkami, posiadają one także kuchnię z częścią jadalną, w której goście mogą przygotowywać dla siebie posiłki. Projekty agroturystyczne w naszej kolekcji są dostępne w wersji letniskowej lub całorocznej. Wersje dedykowane do użytku zarówno w cieplejszym, jak i chłodniejszym sezonie, są wyposażone w funkcjonalną kotłownię, w której możesz zastosować wybrany typ ogrzewania. Ponadto budynki posiadają odkryte lub zadaszone tarasy, na których Twoi goście będą mogli odpoczywać w pogodne dni.

Jak wybrać najlepszy projekt domu agroturystycznego?

Przystępując do wyboru gotowej koncepcji z oferty MURATORA, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Zastanów się przede wszystkim, jak wielu gości jednocześnie chcesz przyjmować w swoim obiekcie. Decyzja ta będzie w głównej mierze determinować metraż wnętrza i ilość dostępnych w nim pokoi. Weź pod uwagę wygląd zewnętrzny budynku – zarówno jego bryłę, jak i stylistykę. Proste projekty agroturystyczne będą tańsze realizacji i bardziej energooszczędne. Skomplikowane plany architektoniczne zachwycą natomiast swoją wyszukaną formą, przypadając do gustu bardziej wymagającym inwestorom i ich gościom. Nie bez znaczenia będzie również styl obiektu, który warto dopasować do okolicznych zabudowań oraz specyfiki samej działki. Nie zapominaj przy tym o wymaganiach ujętych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego czy decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. Dokumenty te wskażą Ci, jakie kryteria powinien spełniać projekt budynku agroturystycznego, aby możliwe było jego zrealizowanie na posiadanym przez Ciebie terenie.