+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość do

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów o prostej bryle

z

53

Liczba projektów: 1516

Projekt domu o prostej bryle to najczęściej rozwiązanie o prostej konstrukcji. Jednocześnie to dom stosunkowo tani w budowie, dzięki czemu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Prosty kształt rzutu daje możliwość wydzielenie wyjątkowo ustawnych pomieszczeń, natomiast zwarta bryła pozwala na ograniczenie strat ciepła przez przegrody zewnętrzne budynku. Dzięki temu bieżąca eksploatacja domu jest nie tylko komfortowa, ale również nie nadwyrężą domowego budżetu. Dostępne w poniższej kolekcji propozycje o bardzo zróżnicowanym metrażu, przypadną do gustu osobom, dla których liczy się elegancki wygląd oraz optymalna funkcjonalność budynku. Poszczególne koncepcje są wzorowane na nowoczesnych stodołach, amerykańskich willach czy zmodernizowanych kostkach z płaskim dachem. W ofercie posiadamy także cenione przez inwestorów obiekty w tradycyjnym stylu, cechujące się wyjątkową uniwersalnością oraz ponadczasowością. Każdy projekt domu parterowego o prostej bryle posiada praktyczny podział na część dzienną i nocną. Taki układ najlepiej zaspokaja zróżnicowane potrzeby mieszkańców, pozwalając im spędzać czas wspólnie lub w samotności – zależnie od aktualnych potrzeb. Słoneczne tarasy, okazałe przeszklenia czy przydatne spiżarnie to tylko niektóre z dodatkowych udogodnień, jakie posiadają oferowane przez nas domy.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

53

Projekty domów o prostej bryle

Każdego roku dziesiątki tysięcy osób planujących budowę decydują się na projekt domu na planie kwadratu lub prostokąta z prostym dachem dwuspadowym, czterospadowym lub płaskim - czyli na projekt domu o prostej bryle. Taki foremny obiekt mieszkalny posiada wiele zalet, które wpływają na jego ogromną i wciąż utrzymującą się popularność. W powyższej kolekcji czeka na Ciebie kilkaset gotowych rozwiązań, dzięki którym rozpoczęcie przygody z własną inwestycją jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, czym cechują się budynki o prostej bryle oraz dlaczego warto wybrać akurat takie rozwiązanie.

Czym wyróżnia się projekt domu o prostej bryle od MURATORA?

Projekt domu na planie prostokąta to propozycja o niezwykle uniwersalnym charakterze. Budynek wzniesiony na podstawie takiego rzutu dobrze komponuje się z otoczeniem, zapewniając zarazem optymalny komfort codziennej eksploatacji. Prosta bryła to nie tylko prosty rzut, to również dach - najczęściej dwu- lub czterospadowy, ale równiż płaski. W budynku o takiej formie, zmieści się wnętrze o zróżnicowanym metrażu, począwszy od przytulnych 30 m2 aż po okazałe 340 m2. Dzięki temu taki obiekt trafi w gust zarówno oszczędnych singli i par, jak również większych i bardziej wymagających rodzin.
Projekt domu parterowego na planie kwadratu może może zostać przekryty dwu- lub czterospadowym dachem. W ofercie posiadamy także wersje z płaskim dachem, które zainteresują miłośników zmodernizowanych kostek znanych z czasów PRLu. W kolekcji nie zabrakło również domów w kształcie nowoczesnej stodoły wyposażonych w okazałe przeszklenia, które będą świetnie prezentować się zarówno na działce w mieście, jak i na terenie wiejskim.
W naszym asortymencie znajdziesz domy całoroczne oraz projekty domów letniskowych o nieskomplikowanej, geometrycznej bryle. Przeglądając dostępne rozwiązania, zwróć uwagę na technologię budowy – oferujemy projekty obiektów murowanych i szkieletowych, które to metody przekładają się m.in. na tempo realizacji prac. W poszczególne projektach zaproponowano praktyczne udogodnienia, takie jak spiżarnia, schowek, pralnia czy garderoba. Z troski o środowisko oraz wysokość comiesięcznych rachunków, w wielu przypadkach przewidziano także możliwość zastosowania instalacji fotowoltaicznej czy wentylacji mechanicznej z rekuperacją – obniżających koszty eksploatacji budynku.

Jakie zalety ma projekt domu o prostej bryle?

Interesuje Cię projekt domu o prostej bryle? Taki budynek zaoferuje Ci maksymalną wygodę i zadowolenie, niezależnie od liczby mieszkańców. Jego kompaktowa forma sprawia, że jest on zazwyczaj pozbawiony długich korytarzy, a wszystkie pomieszczenia znajdują się blisko siebie – dzięki czemu są łatwo dostępne. W obiekcie na planie prostokąta każdy pokój jest w naturalny sposób doświetlony, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na korzystanie ze sztucznych źródeł światła. Jego wnętrze jest także wyjątkowo ustawne, umożliwiając funkcjonalne urządzenie wszystkich pomieszczeń.
Ważnym atutem przemawiającym na korzyść domów o prostej bryle jest szybsza realizacja budowy i jej niższy koszt. Obiekt mieszkalny o nieskomplikowanej formie jest łatwiejszy do wzniesienia oraz wymaga zastosowania mniejszej ilości materiałów. Warto wspomnieć także o efektownym wyglądzie domów o prostej bryle. Tego typu budynki prezentują się estetycznie i ponadczasowo, a zarazem przytulnie – co daje poczucie komfortu domownikom. Otoczone zadbanym ogrodem zachwycają swoją elegancją, doskonale wpisując się w potrzeby współczesnych inwestorów.