W jakim domu chcesz mieszkać?

ZOBACZ wszystkie projekty lub DOPASUJ dom do swoich potrzeb

Projekt domu to dokumentacja niezbędna przy każdej budowie, umożliwiająca sprawną i zgodną z prawem realizację inwestycji. W naszym katalogu znajdziesz różnorodne projekty domów, stworzone przez doświadczonych architektów. Zdajemy sobie sprawę, że każda rodzina potrzebuje nieco innych rozwiązań – z tego względu oferujemy projekty domu dostosowane do indywidualnych wymagań różnych inwestorów, planujących budowę w mieście lub na wsi. Dzięki temu bez trudu wybierzesz spośród nich rozwiązanie, które doskonale trafi w gust Twój i Twojej rodziny, a zarazem świetnie wkomponuje się w docelową lokalizację.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, obejmującą gotowe projekty domów parterowych, z poddaszem i piętrowych. Obecne w katalogu plany domów odpowiadają zróżnicowanym wymaganiom Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego oraz Warunków Zabudowy. W konsekwencji wybrany przez Ciebie gotowy projekt domu będzie zgodny z lokalnymi przepisami, umożliwiając Ci budowę wymarzonego obiektu mieszkalnego. Wśród dostępnych propozycji znajdziesz plan domu odpowiedni na działkę o standardowych wymiarach, jak również pochyłą czy wąską. W sprzedaży posiadamy rozwiązania o zróżnicowanej powierzchni, odpowiednie zarówno dla singli, jak i pary czy rodziny z dziećmi. Wykonując nasze plany, zawsze mamy na uwadze komfort przyszłych mieszkańców, energooszczędność budynku oraz jego maksymalną funkcjonalność. Sprawia to, że oferowane projekty domów cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród osób chcących wznieść trwały, wygodny i niedrogi w eksploatacji obiekt mieszkalny.

rozwiń
Najpopularniejsze kolekcje
Projekty domów parterowych
Projekty domów z poddaszem użytkowym
Projekty domów piętrowych
Projekty małych i tanich domów
Projekty domów jednorodzinnych
Pozostałe kolekcje
Projekty domów z możliwością adaptacji poddasza
Projekty domów nowoczesnych i z nutą nowoczesności
Projekty domów etapowych
Projekty domów na wąską działkę
Projekty domów energooszczędnych
_lewy
_srodek
_prawy

Projekty domów Muratora

Gotowe projekty domów oraz projekt domu na zamówienie

Wydawnicza działalność MURATORA od samego początku swojego istnienia kieruje się takimi samymi priorytetami. Na pierwszym miejscu niezmiennie stoi pomoc innym ludziom w znalezieniu swojego wymarzonego domu, oczywiście na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości. Kolekcja Projektów Gotowych domów Muratora bezbłędnie wpisuje się w tę ideologię. Wykluczamy jakiekolwiek opcje niepowodzenia, dlatego dysponujemy tak szerokim wachlarzem projektów z najlepszych polskich pracowni.

Obecna Kolekcja Muratora to nie tylko projekty domów, ale również budynki usługowe (zobacz nasz tekst Czym kierować się przy wyborze projektu lokalu usługowego?) i mieszkalno – usługowe (sklepy, obiekty gastronomiczne, budynki handlowo – usługowe, pensjonaty, zajazdy, przedszkola, świetlice, warsztaty), budynki agroturystyczne, garaże, budynki garażowo – magazynowe i magazyny, budynki gospodarcze oraz budynki rolnicze (stodoły, budynki inwentarsko – gospodarcze, obory, chlewnie, tuczarnie, kurniki, stajnie, płyty obornikowe). Co najważniejsze – nasza kolekcja stale się rozwija i wzbogaca o inne, starannie wyselekcjonowane pracownie. Nie zatrzymujemy się nawet na moment, więc osoby zainteresowane naszą ofertą mają coraz to większy wybór.

 

My jesteśmy dla Was, a nie Wy dla nas

Dlaczego warto zdecydować się na projekt domu od nas? Nasze bogate doświadczenie oraz duża świadomość są gwarancją profesjonalnej i owocnej obsługi klienta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zakup domu oraz jego wybudowanie mogą być najważniejszymi inwestycjami w życiu. W związku z tym nasi klienci mogą liczyć na pomoc na każdym etapie budowy. Jesteśmy w gotowości dosłownie w każdej chwili. Stanowimy zespół ludzi, którzy lubią być traktowani poważnie, dlatego sami odwdzięczamy się tym samym, na czym zyskują wszyscy klienci MURATORA. Śmiało, zostań jednym z nich! 

Specjalnie dla Was stworzyliśmy poradnik dla budujących, w którym opisujemy kwestie związane z budową domu - od decyzji aż do jego wykończenia.

Zobacz nasze porady na temat budowy domu:

 

Projekty domów dla każdego

Projekty domów powstają w Pracowni Projektowej MURATORA. Wszystko, co wychodzi spod naszych rąk, jest efektem współpracy z ponad 70 architektami z całej Polski. Co to oznacza? Naszą ofertę cechuje niezwykła różnorodność, która dotyczy nie tylko typów projektów, ale także architektury, detali oraz charakterystycznych elementów rozwiązań funkcjonalnych. Każdy twórca wprowadza do Kolekcji swój indywidualny styl, dlatego pewne jest to, że każdy zainteresowany znajdzie w MURATORZE coś dla siebie. Dobierając projekty do Kolekcji, wykorzystujemy ponad 30-letnie doświadczenie naszej firmy, a także wiedzę aktualną, wynikającą z licznych kontaktów z Inwestorami.

 

Sprawdź artykuły w podobnej tematyce:

Gotowy projekt domu

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Każdego roku wprowadzamy setki różnych nowości, w których odwierciedlamy aktualne potrzeby, gusty i oczekiwania naszych Inwestorów. U nas możecie nie tylko kupić projekt, ale również skorzystać z bezpłatnego doradztwa naszych specjalistów – architekta i kosztorysanta oraz doradcy kredytowego. Wykonujemy także projekty na indywidualne zamówienie (Ile trwa stworzenie indywidualnego projektu domu?). Sprawdź jakie są plusy i minusy projektu na indywidualne zamówienie? Grono naszych zadowolonych odbiorców jest ogromne. Pomogliśmy w wyborze projektu i spełnieniu marzeń o własnym, idealnym miejscu na ziemi już ponad 160 tysiącom osób – nie tylko w Polsce, ale i za granicą – co jest dużym powodem do dumy. Dodatkowo zamieszczamy gotowe projekty domów z kosztorysem.

 

Pomocne narzędzia Muratora

Jesteśmy przekonani, że znajdziecie w naszej bazie projekt, który w stu procentach spełni Wasze wymagania, oczekiwania i potrzeby. Przyczynią się do tego narzędzia, którymi dysponujemy i które mocno polecamy tj. rozbudowane wyszukiwarki i porównywarka projektów. Przy każdym projekcie prezentowanym w serwisie przedstawiamy bardzo dużo informacji szczegółowych, ułatwiających podjęcie decyzji o wyborze konkretnego projektu. Są to między innymi: aranżacje wnętrz, orientacyjne koszty budowy (Sprawdź, co to jest przedmiar robót), zestawienie ilości poszczególnych materiałów budowlanych oraz dokładne opisy. Użytkownicy strony mają możliwość zapisywania projektów, które wpadną im w oko w sekcji „Ulubione”. Należy pamiętać również o możliwości wyszukiwania zaawansowanego, gdzie do wyboru jest wiele różnych kryteriów. Wśród nich możecie oznaczyć pożądane cechy Waszego przyszłego domu:

Mimo dużej ilości treści na stronie wszystko jest czytelne i zrozumiałe. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek nieporozumienia czy pytania – jesteśmy do dyspozycji. Z wielką przyjemnością rozwiejemy wszelkie niepożądane wątpliwości. Na stronie w zakładce „Nasz zespół” znajduje się lista osób, odpowiedzialnych za poszczególne zadania oraz ich dane kontaktowe. Istnieje również opcja zamówienia bezpłatnej rozmowy, wystarczy zostawić swój numer telefonu. Na pewno oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie zadane przez Was pytania. Zapraszamy również do kontaktu firmy, które są zainteresowane sprzedażą naszych projektów domów na terenie Polski, a także architektów w sprawie komisowej sprzedaży własnych projektów.

 

Jakie są największe plusy Muratora?

Główną i niepodważalną zasadą we wszelakich działaniach MURATORA jest jakość, dotycząca także projektów gotowych, które są weryfikowane i sprawdzane przez niezależnych specjalistów różnych branż. Niewątpliwie duża różnorodność architektoniczna oraz wysoka i funkcjonalna jakość dokumentacji to nasze największe atuty. Z przyjemnością nawiążemy współpracę z każdym i pomożemy w wyborze domu Waszych marzeń.

 

Sprawdź nasze najpopularniejsze kolekcje:

 

Jak dokonać właściwego wyboru?

Wybierając projekt z pewnością macie własne potrzeby i preferencje. Razem z rodziną analizujecie, jak powinien wyglądać wasz przyszły dom – co ma zawierać i jakie oczekiwania ma spełniać. Naszym zadaniem jest jak najbardziej pomóc wam w tym procesie. Stanowimy największą w Polsce autorską Kolekcję projektów, które wykonane są przez profesjonalnych architektów.

Kluczową kwestią jest postrzeganie pojęcia – dom idealny. W domu idealnym nie jest najważniejsza jego estetyka i wygląd. Kolor ścian, rodzaj podłogi czy styl mebli – to są sprawy drugorzędne, o które również warto zadbać, ale w odpowiednim momencie. Idealny dom powinien być przede wszystkim funkcjonalny i przestronny. Budynek powinien spełniać swoje określone funkcje i być jak najbardziej komfortowym. Ważne jest, żeby dom dostosować do stylu życia domowników – zarówno w przypadku 2-3 osób, jak i wielopokoleniowej rodziny.

Należy pamiętać o tym, że dom nie jest tylko miejscem, złożonym z czterech ścian, sufitu i mebli. Dom to przede wszystkim rodzinne wspomnienia, miłe przeżycia, mnóstwo momentów śmiechu i radości. Bez tego wszystkiego będzie tylko zwykłym, pustym budynkiem. Dom potrzebuje odpowiednio bijącego serca, którym będzie żyjąca w nim rodzina. Dlatego odpowiednio wykonane przez nas projekty domów muszą iść w parze z przyjemną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem. To ludzie i ich działania sprawiają, że poszczególne miejsca stają się idealne. My jako MURATOR dokładamy tylko do tego malutką cegiełkę.

Sprawdź artykuł na naszym blogu, w którym wyjaśniamy Czym kierować się przy wyborze projektu domu.

 

Idealny projekt domu – ale czy na pewno?

Przy wyborze projektu warto upewnić się w każdej kwestii, żeby w przyszłości nie żałować podjętej decyzji. Istnieje wiele wymagań do spełnienia, o których nie można zapomnieć. Idealny projekt domu powinien:

Po spełnieniu tych wymagań można skupić się na estetyce całego domu, dopasowaniu go do okolicy oraz właściwej, przyjemnej dla oka aranżacji wnętrz. Warto wspomnieć o formularzu, którym dysponujemy na naszej stronie. To rozwiązanie może okazać się kluczowe w podjęciu właściwej decyzji, więc warto spróbować. Znajdziemy dla Ciebie idealny projekt - https://znajdziemy-projekt-dla-ciebie.muratordom.pl/

Projekt domu

Zawartość pakietu projektowego z Kolekcji Murator Projekty

Od września 2020 roku zmieniła się — obowiązująca od dłuższego czasu — forma opracowania samej dokumentacji. Nowe przepisy wymagają przygotowania dokumentacji, składającej się z dwóch części: projektu architektoniczno-budowlanego oraz projektu technicznego. Obie części należy posiadać w trzech egzemplarzach. Informację, w jaki sposób jest opracowana dokumentacja danego projektu, można znaleźć na jego internetowej prezentacji w zakładce „Opis”.

 

Projekt architektoniczno-budowlany zawiera:

 

Sprawdź jak kształt dachu wpływa na koszt budowy domu - Rodzaj dachu a koszt budowy domu

 

Projekt techniczny zawiera:

 

Żaden projekt gotowy nie trafia w Wasz gust? Zamówcie projekt indywidualny!

Wykonujemy projekty architektoniczno-budowlane na indywidualne zamówienie, uwzględniające specyficzne warunki lokalne takie jak nietypowe wymiary działki lub wytyczne urbanistyczne. Pomaga nam w tym nasze wieloletnie doświadczenie oraz wartościowy zespół, który miał już do czynienia praktycznie ze wszystkim. Wykonujemy projekty indywidualne między innymi: domów mieszkalnych, obiektów agroturystycznych, garaży i budynków gospodarczych, budynków garażowo-magazynowych i magazynów oraz obiektów rolniczych. Oferta i zakres projektu to: koncepcja, projekt architektoniczny, projekt konstrukcyjny, projekt instalacji sanitarnych w dostosowaniu do funkcji budynku, projekt instalacji elektrycznej i ślepy kosztorys. Komplet dokumentacji składa się z trzech egzemplarzy. Projekt zostanie wykonany jako dokumentacja wielobranżowa w standardzie Murator PROJEKTY w zakresie rozwiązań budowlanych i instalacyjnych w dostosowaniu do aktualnych norm i przepisów. Koszt wykonania projektu i czas jego realizacji jest określany indywidualnie w zależności od funkcji, wielkości obiektu, a także zakresu rozwiązań instalacyjnych. W celu ustalenia szczegółów usługi zadzwoń - 22 59 05 689 lub napisz - projekty@murator.com.pl

 

Znajdź swój idealny gotowy projekt domu wraz z kosztorysem – w przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Centrum kontaktu
+

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Wybierz formę kontaktu

Zamów rozmowę
Napisz do nas
Rozmawiaj na czacie
22 59 05 000
×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy.

Nasi Architekci BEZPŁATNIE odpowiedzą

na Twoje pytania dotyczące projektów.

×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.

Nasi Architekci odpowiedzą na Twoje pytania

dotyczące projektów.

×

Dziękujemy za kontakt

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

×

Dziękujemy za kontakt

Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.