Ranking najpopularniejszych projektów domów MURATORA - podsumowanie 2021 roku
Opublikowano:
TOP10 małych i tanich domów od MURATORA
Małe i tanie domy to obecnie jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Choć jego metraż jest stosunkowo niewielki, oferuje on niezbędny komfort i funkcjonalność, będąc ciekawą alternatywą dla mieszkania w bloku. W 2021 roku triumfy popularności wśród inwestorów święciło wiele projektów niedużych domów. Które spośród nich były najchętniej kupowane?
Miarodajny — wariant IX
Miarodajny – wariant IX to idealna propozycja dla pary lub rodziców z jednym dzieckiem. Na jego 42-metrowej powierzchni wydzielono strefę dzienną z sypialnią oraz część gospodarczą. Możliwa jest także adaptacja poddasza, na którym urządzimy dodatkowy, około 20-metrowy pokój.
Przejrzysty — wariant III
Przejrzysty – wariant III to ciekawe rozwiązanie dla osób poszukujących nietuzinkowych projektów. W centralnej części tego ponad 60-metrowego domu umieszczono salon z kuchnią i jadalnią, natomiast po bokach – sypialnie dla domowników. Dodatkową przestrzeń zapewni poddasze do adaptacji i obszerny taras.
Trafna decyzja (etap II)
Trafna decyzja (etap II) to kompaktowy, a zarazem przestronny dom z poddaszem o łącznej powierzchni użytkowej niemal 80m2. Ten projekt domu oparto o popularny podział na strefę dzienną – zlokalizowaną na parterze oraz nocną – umieszczoną na piętrze. Dom posiada także rozległy taras, który uprzyjemni nam pobyt na zewnątrz w upalne, letnie dni.
Czterolistna koniczyna
Czterolistna koniczyna to projekt blisko 64-metrowego domu, przykrytego estetycznym, czterospadowym dachem. Posiada obszerny pokój dzienny z otwartą kuchnią oraz wygodną sypialnię, a jego powierzchnię użytkową można zwiększyć, wykonując adaptację poddasza.
Dom na rozstaju
Dom na rozstaju to 74-metrowy budynek, wprost stworzony dla większej rodziny. Posiada komfortowy pokój dzienny do spotkań w gronie najbliższych oraz 4 sypialnie, zapewniające prywatność wszystkim domownikom.
Zobacz powiązane kolekcje:
- domy do 70 m2
- domy bez pozwolenia w ramach Polskiego Ładu
Miarodajny — wariant VI
Miarodajny — wariant VI to miejsce idealne dla singla lub pary o niezbyt wygórowanych potrzebach, która marzy o własnym domu. Na 49 metrach powierzchni zaprojektowano wygodną sypialnię oraz przestronny salon połączony z kuchnią. W projekcie znalazło się miejsce również na taras, który dodaje uroku całemu budynkowi.
Trafna decyzja (etap I)
Trafna decyzja (etap I) to parterowy dom z możliwością adaptacji poddasza według indywidualnych potrzeb rodziny. Przestrzeń domu wyraźnie podzielono na część kuchenną, jadalnianą i wypoczynkową. 45 metrów powierzchni oraz ewentualne poddasze daje wiele możliwości, a wręcz pełną swobodę, jeżeli chodzi o proces aranżacji wnętrza.
Czterolistna koniczyna — wersja 1
Czterolistna koniczyna — wersja 1 to przytulny dom dla trzyosobowej rodziny lub większej w przypadku adaptacji poddasza. Ten projekt domu jednorodzinnego wyróżnia się licznymi przeszkleniami oraz strefą dzienną wnętrza na otwartej przestrzeni, która jest sercem całego domu. Podczas projektowania maksymalnie wykorzystano dostępną powierzchnię - 59 metrów — dzięki czemu dom jest w pełni funkcjonalny.
Miarodajny — wersja 1
Miarodajny — wersja 1 to uroczy i praktyczny dom z dachem dwuspadowym o powierzchni 59 metrów, stworzony dla trzyosobowej rodziny. W projekcie uwzględniono wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Dom jest atrakcyjny i funkcjonalny — a co najważniejsze — idzie to w parze z niskimi kosztami budowy. Istnieje możliwość indywidualnej adaptacji poddasza.
Trafna decyzja — wariant I
Trafna decyzja — wariant I to prawie 80 metrów w pełni zagospodarowanej przestrzeni, z podziałem na dwie kondygnacje. W projekcie zastosowano sprawdzony układ funkcjonalny z częścią dzienną na parterze i sypialniami na poddaszu. Jest to komfortowa przestrzeń do życia, w której doskonale połączono tradycję z nowoczesnością.
Wybór niewielkiego projektu domu to idealne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na ograniczeniu kosztów budowy, a niekiedy także i formalności. W ramach Polskiego Ładu wiele takich budynków wzniesiemy tylko na podstawie zgłoszenia, znacząco przyspieszając całą inwestycję. W konsekwencji w stosunkowo niedługim czasie będziemy mogli rozpocząć użytkowanie wymarzonego domu, który będzie przytulny i funkcjonalny, a przy tym niedrogi w utrzymaniu.
Sprawdź inne nasze porady na temat budowy domów:
- Stoisz przed wyborem projektu domu? Nie popełnij tych błędów
- Od decyzji do fundamentów, czyli formalności przed budową domu
- Jak dopasować projekt domu do działki i MPZP?
- Sprawdź, co to jest kosztorys inwestorski?
- Sprawdź, co to jest przedmiar robót
- Etapy budowy domu - stan zerowy, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, prace wykończeniowe