pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 2392
Projekty domów nowoczesnych to obecnie jedno z najchętniej wybieranych przez inwestorów rozwiązań. Cechujące się interesującym wyglądem, wysoką energooszczędnością oraz optymalną funkcjonalnością, skutecznie zaspokajają potrzeby wielu osób planujących budowę. Niemal dwa tysiące ciekawych propozycji czeka na Ciebie w powyższej kolekcji. Zapoznaj się z nią i wybierz najlepszy projekt domu nowoczesnego.
Projekty domów nowoczesnych
Jakie projekty domów nowoczesnych znajdziesz u MURATORA?
W katalogu MURATORA znajdziesz wiele gotowych koncepcji o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Najmniejsze z nich – o metrażu 15-50 m2 – sprawdzą się jako obiekty letniskowe, tanie i szybkie w budowie, a zarazem niezwykle wygodne. Większe, 70-150-metrowe projekty domów nowoczesnych będą optymalnym wyborem dla rodzin, szukających dobrego kompromisu pomiędzy przestrzenią a kosztem realizacji inwestycji. W kolekcji nie zabrakło także okazałych, modernistycznych budynków o powierzchni sięgającej nawet 850 m2, które trafią w gust najbardziej wymagających inwestorów. W naszej ofercie umieściliśmy gotowe plany architektoniczne, które – choć różnią się swoim wyglądem – zachowują modną, modernistyczną stylistykę. Czekają tu na Ciebie między innymi niezwykle popularne nowoczesne stodoły, czyli obiekty mieszkalne na planie prostokąta, z dwuspadowym dachem bez okapu. Tuż obok nich warte uwagi są domy-kostki z płaskim zadaszeniem, które będą dobrze prezentować się na miejskiej działce. Być może zainteresuje Cię również projekt domu nowoczesnego, utrzymanego w amerykańskim stylu. To jedno- lub dwukondygnacyjny budynek z dachem o niewielkim stopniu nachylenia, któremu wyjątkowego stylu dodają okazałe tarasy czy dekoracyjne, betonowe belki.
Projekty domów nowoczesnych – co je wyróżnia
Domy nowoczesne to budynki pełne zalet. Ich wnętrza są zazwyczaj tworzone na otwartym planie. W części dziennej salon, kuchnia i jadalnia płynnie łączą się ze sobą, sprzyjając codziennemu zacieśnianiu więzi między domownikami oraz dodając wrażenia przestronności. Obecne w budynku sypialnie oferują niezbędny komfort i intymność, a przemyślany układ pomieszczeń pozwala na funkcjonalne oddzielenie strefy wspólnej i prywatnej. Projekty domów nowoczesnych wyróżniają się na tle innych obiektów mieszkalnych. Ich elewacje często posiadają okazałe – nierzadko narożne przeszklenia, sprawiające, że budynek zyskuje lekką formę. Duże okna sprzyjają naturalnemu doświetleniu i dogrzaniu wnętrz, korzystnie wpływając na energooszczędność. Na uwagę zasługuje minimalistyczne wykończenie elewacji z wykorzystaniem jasnych tynków, modnych desek czy blachy na rąbek stojący. Wiele gotowych koncepcji jest także z góry przystosowanych do współpracy z instalacją fotowoltaiczną, rekuperacją czy pompą ciepła, które poprawiają ekonomię ich bieżącej eksploatacji.
Jak wybrać projekt domu nowoczesnego z kolekcji MURATORA
Wybór wymarzonej gotowej koncepcji nie powinien być pochopny. Jeżeli bierzesz pod uwagę projekt domu nowoczesnego, dobierz jego metraż do liczby przyszłych mieszkańców oraz ich preferencji odnośnie przestrzeni. Upewnij się przy tym, czy wytypowany budynek zmieści się na Twojej działce, uwzględniając wymagane prawem odległości od granic. Przeglądając dostępne rozwiązania, kieruj się wytycznymi ujętymi w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunkach Zabudowy. Zwróć uwagę na okoliczne zabudowania, dobierając gotowy projekt w taki sposób, aby harmonijnie komponował się z pobliskimi budynkami. Nie zapomnij przy tym o kwestiach finansowych. Kompaktowy dom w stylu nowoczesnej stodoły będzie tańszy w realizacji, aniżeli kilkusetmetrowa rezydencja wzorowana na amerykańskich willach.