+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Technologia

Ściany

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość od

 m

Szerokość do

 m

Głębokość od

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów z zamkniętą kuchnią

z

121

Liczba projektów: 3485

Projekty domów z zamkniętą kuchnią to ciekawa alternatywa dla obiektów z częścią dzienną na otwartym planie. Wybierając takie rozwiązanie zyskujesz dużą dowolność podczas aranżacji wnętrza salonu, nie musząc sugerować się wystrojem sąsiednich pomieszczeń. Zamknięcie kuchni ograniczy także przenikanie zapachów gotowania czy hałas urządzeń AGD, który mógłby zakłócać wypoczynek osób przebywających w pokoju dziennym. Zainteresował Cię projekt domu z zamkniętą kuchnią? W naszej ofercie czeka na Ciebie około trzech tysięcy gotowych propozycji, które pozwolą Ci na realizację takiego marzenia. W poniższej kolekcji umieściliśmy projekty domów z całkowicie zamkniętą kuchnią, ale również takie, w których kuchnia jest tylko częściowo oddzielona od pokoju dziennego, układ pomieszczeń zaprojektowany jest jednak w taki sposób, że z łatwością wyłączysz ją z pozostałej strefy dziennej. Metraż proponowanych domów rozpoczyna się już od 35 m2 w przypadku budynków letniskowych i sięga nawet 850 m2 w przypadku okazałych rezydencji. W sprzedaży posiadamy projekty z wydzieloną kuchnią – parterowe i piętrowe, a także z poddaszem użytkowym lub do adaptacji. Przygotowaliśmy wiele kompaktowych propozycji, które zmieszczą się na małą lub wąską działkę, ale również projekty dużych willi dedykowanych na większe posesje. Niezależnie od ich powierzchni, układ wnętrz zapewni przyszłym użytkownikom maksymalną wygodę. Szukasz sprawdzonych rozwiązań spełniających te warunki? Znajdziesz je w poniższej kolekcji!

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

121

Projekty domów z zamkniętą kuchnią

Choć strefa dzienna na otwartym planie to rozwiązanie posiadające wielu zwolenników, spore grono osób wybiera projekty domów z zamkniętą kuchnią. W takich budynkach część przeznaczona do przygotowywania posiłków jest w pełni bądź częściowo oddzielona od salonu – co przekłada się na wyższy poziom prywatności domowników przebywających w poszczególnych pomieszczeniach. Aby poszerzyć ofertę i pokazać również inne możliwości, w kolekcji umieściliśmy również projekty domów z otwartą kuchnią, jednak zlokalizowaną w takim miejscu, że bez problemu można ją oddzielić ścianami działowymi od pozostałych pomieszczeń strefy dziennej. Zamknięta kuchnia to alternatywa, która pomaga zminimalizować widoczność tego, co leży na blatach czy w zlewie – korzystnie wpływając na odczucia estetyczne mieszkańców i odwiedzających ich gości.

Projekt domu z zamkniętą kuchnią – czym się wyróżnia?

Nasi architekci przygotowali kilka tysięcy gotowych propozycji, umożliwiających budowę obiektu z oddzielnym pomieszczeniem kuchennym. Dostępne w powyższej kolekcji projekty domów z zamkniętą kuchnią wyróżniają się zróżnicowaną powierzchnią użytkową. Pozwala to na ich łatwe dopasowanie do wielkości działki, liczby mieszkańców czy możliwości finansowych inwestorów. Poszczególne budynki są utrzymane w stylu klasycznym bądź nowoczesnym, a ich bryła jest mniej lub bardziej skomplikowana. W połączeniu ze zróżnicowaną geometrią dachu, można bez trudu wytypować rozwiązanie adekwatne do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a zarazem upodobań przyszłych domowników.

Oferowane przez nas projekty domów to budynki energooszczędne. Stworzone w oparciu o technologię drewnianą lub murowaną, są zgodne z aktualnymi wymogami dotyczącymi zapotrzebowania na energię pierwotną – niezbędną do ogrzania, chłodzenia czy przygotowania ciepłej wody użytkowej. Część pośród nich jest także z góry przystosowanych do montażu wentylacji mechanicznej z rekuperacją, a ich proste dachy są wprost stworzone do umieszczenia ogniw instalacji fotowoltaicznej.

Projekt domu z zamkniętą kuchnią posiada przy tym wyjątkowo praktyczny układ wnętrza. Nawet w niewielkich budynkach architekci przewidzieli komfortowy salon sąsiadujący z jadalnią oraz łazienką. Uwzględnili pomieszczenia takie jak kotłownia, spiżarnia, a nierzadko także garaż – poprawiające funkcjonalność całego obiektu. Nie zabrakło w nim także przytulnych sypialni, w ilości dostosowanej do metrażu domu oraz sugerowanej liczby przyszłych mieszkańców

Dla kogo odpowiedni będzie dom z zamkniętą kuchnią?

Projekt domu z zamkniętą kuchnią to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią spędzać dużo czasu na przygotowywaniu posiłków. Dzięki oddzieleniu części kuchennej od pozostałych pomieszczeń, ograniczone zostaje przenikanie zapachów i odgłosów gotowania do salonu czy sypialni. W oczy domowników i gości nie będzie rzucać się nieład na blatach mebli kuchennych czy naczynia umieszczone po posiłku w zlewozmywaku. Amatorzy przyrządzania dań mogą liczyć na dużą swobodę działania, nie przejmując się obserwującymi ich innymi osobami oraz zyskując zaciszny azyl do realizowania swoich pasji.

Decydując się na zamkniętą kuchnię, otrzymasz większe możliwości aranżacyjne. Nie musisz sugerować się wyglądem salonu czy holu, malując ściany na dowolny kolor i wybierając odpowiadające Ci elementy wystroju. Jeśli w Twoim domu mieszkają małe dzieci i zwierzęta – a Ty chcesz ograniczyć im dostęp do części kuchennej – w przypadku zamykanego pomieszczenia będzie to znacznie łatwiejsze. Osobna kuchnia ograniczy także problem wnikania zapachów w tapicerkę mebli w salonie czy osadzania się na nich pary wodnej pochodzącej z obróbki cieplnej potraw. W konsekwencji kanapa, fotele, a także dywany i zasłony przez dłuższy czas zachowają estetyczny wygląd i higieniczną czystość.