pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 1874
Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe
Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe
Jedną z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć inwestor decydując się na budowę domu jest wybór sposobu ogrzewania. Możliwości jest wiele, począwszy od rozwiązań tradycyjnych (kocioł na gaz, kocioł na paliwo stałe) po rozwiązania nowsze, wykorzystujące niekonwencjonalne źródła energii, tj.: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła.
Projekty domów z kotłownią na paliwo stałe
Coraz więcej działek usytuowanych jest w dużej odległości od sieci gazowych i dlatego wielu inwestorów coraz częściej poszukuje projektów, w których – jak podstawowe źródło ciepła – przewidziano kotły na paliwo stałe: węgiel, drewno, pelety lub ekogroszek. W dokumentacji projektów zakwalifikowanych do Kolekcji projektów domów z kotłownią na paliwo stałe przewidziano m.in. wymaganą przepisami powierzchnię oraz wymiary kotłowni, umożliwiające wstawienie i wygodne użytkowanie kotła na paliwo stałe z podajnikiem, lokalizację kotłowni przy ścianie bocznej (często z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz) ułatwiającą transport paliwa do pomieszczenia kotłowni oraz jego magazynowanie, a także odpowiednie przekroje przewodów kominowych.
Domy z kotłem na paliwo stałe...
to pełna paleta zróżnicowanych powierzchniowo, funkcjonalnie oraz stylistycznie budynków. Staramy się, aby każdy Inwestor miał szerokie możliwości wyboru i optymalnego dopasowania projektu do własnych potrzeb i upodobań. Charakter projektów domów tradycyjnych z kotłownią na paliwo stałe podkreślają detale architektoniczne: kolumny, podcienie, tradycyjna kolorystyka. Inwestorzy ceniący architekturę nowoczesną także znajdą propozycje minimalistycznych brył o stonowanej i chłodnej kolorystyce elewacji i pokrycia dachowego, naturalne akcenty w postaci drewnianych i kamiennych okładzin oraz duże przeszklenia. W projektach domów z kotłownią na paliwo stałe ważną częścią przestrzeni domu jest praktycznie zaprojektowana strefa gospodarcza: kotłownia, pomieszczenie gospodarcze, spiżarnia.
Warto także zwrócić uwagę na projekty, w których w dokumentacji przewidziano wprawdzie kocioł na gaz, ale w ramach adaptacji, po wprowadzeniu niewielkich zmian w projekcie domu, można zastosować kocioł na paliwo stałe.
By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: [email protected], rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie