+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Technologia

Ściany

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość od

 m

Szerokość do

 m

Głębokość od

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów etapowych

z

43

Liczba projektów: 1224

Domy etapowe to najlepsza propozycja, jeżeli z pewnych względów nie chcesz lub nie możesz wykończyć od razu całego budynku. Projekty domów etapowych cechują się zróżnicowaną powierzchnią, stylistyką czy funkcjonalnością, zaspokajając odmienne potrzeby inwestorów. Zazwyczaj wystarczy urządzić wyłącznie ich dolną kondygnację, aby stworzyć niezbędną przestrzeń do życia bez konieczności wyposażania wyższego poziomu. W późniejszym okresie możliwa będzie natomiast adaptacja ich poddasza, zwiększająca ogólną powierzchnię użytkową budynku. W kolekcji znajdziesz również propozycje domów etapowych, które – jeżeli zajdzie taka potrzeba – możesz rozbudować na poziomie jednej kondygnacji.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

43

Projekty domów etapowych

Projekty domów etapowych

Pod określeniem domy etapowe kryją się projekty, które bez większych problemów da się zrealizować w co najmniej dwóch etapach. Na początek mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parter, a z czasem, gdy rodzina się powiększy czy znajdą się fundusze na zwiększenie przestrzeni, powierzchnię użytkową powiększamy o dodatkowe pomieszczenia, zazwyczaj na poddaszu. W Kolekcji Muratora projekty domów etapowych można znaleźć w dwóch kolekcjach Domy z możliwością adaptacji poddasza i Domy etapowe.

Domy etapowe w Kolekcji Muratora to seria projektów domów, których budowę można podzielić na dwa etapy – w pierwszym, po zakończeniu stanu surowego zamkniętego, wykańczamy tylko parter. W etapie drugim - wykańczamy poddasze. Większość propozycji z tej Kolekcji są projektowane jako etapowe domy z poddaszem użytkowym. Opracowane są również i projekty parterowe, które można rozbudować tylko na poziomie jednej kondygnacji. Przykładem takich domów jest np. rodzina projektów Ze świetlikami.

Inną grupą domów etapowych jest Kolekcja domów z poddaszem do adaptacji. Znajdujące się w niej projekty są domami parterowymi. Jednak na etapie projektowania autor pomyślał o przyszłości i możliwości powiększenia przestrzeni przez adaptację poddasza. Oznacza to, że strop nad parterem jest zaprojektowany jako użytkowy i w jego konstrukcji jest przewidziane miejsce na zbudowanie klatki schodowej. Przykładem takich projektów jest rodzina projektów Miarodajnych.

Trudne początki
Budowa własnego domu to szczególne wyzwanie – dziesiątki decyzji do podjęcia, duża wiedza do zdobycia, test z logistyki, ale również obciążenie finansowe. Z tych względów, a w szczególności tego ostatniego, budowa domu etapowego jest dobrym rozwiązaniem. Przerwa między etapami pozwala na uporządkowanie wiedzy, dokładne przemyślenie potrzeb i zgromadzenie funduszy na rozbudowę.

Dla kogo dom etapowy
Najbardziej zainteresowani budową domu etapowego będą inwestorzy, których budżet nie powala, na etapie rozpoczynania inwestycji, na wybudowanie domu o docelowej powierzchni. Druga grupa inwestorów to ludzie młodzi dopiero startujący w samodzielnym życiu rodzinnym. Etap pierwszy czyli dom z jedną sypialnią na początek jest wystarczający, a gdy rodzina się powiększy, dom może powiększyć się razem z nią dzięki odsuniętemu w czasie drugiemu etapowi budowy. Jest jeszcze trzecia grupa inwestorów, których takie rozwiązanie może zainteresować. Są to ludzie, którzy wkraczają w drugą część życia, dzieci się usamodzielniły, a oni chcą ją spędzić we własnym domku. Ale gdy nadchodzi czas na wizyty dorastających wnuków osobna sypialnia na poddaszu u babci i dziadka jest bezcenna i może być dla nich prawdziwym magnesem.

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: [email protected], rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie