pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa budynku
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia użytkowa usługi
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń oraz zaplecza i komunikacji – wchodzących w skład części usługowej, wyliczana zgodnie z normą obowiązującą dla powierzchni użytkowejod:
m2
do:
m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeńod:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Wymiary budynku
Front
od:
m
do:
m
Bok
od:
m
do:
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Kondygnacje
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Dach
Sezonowość
Technologia
Ściany
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 103
Handlowo-usługowe i gastronomiczne
Projekty budynków handlowych, usługowych i gastronomicznych
- Co łączy projekty budynków handlowych, usługowych i gastronomicznych?
- Określ swoje potrzeby i skorzystaj i wyszukiwarki budynków handlowych
Zobacz także:
Wspólny mianownik
Budynki handlowo-usługowe i gastronomiczne postanowiliśmy pokazać w jednej kolekcji, ponieważ wiele budynków handlowo-usługowych można, w ramach adaptacji, przystosować do pełnienia funkcji kawiarni czy baru, jak również odwrotnie – wiele budynków gastronomicznych można zaadaptować na budynek handlowy czy budynek usługowy. Jeśli z różnych względów (architektonicznych lub wymiarowych) odpowiada nam jakiś budynek usługowy, w którym chętnie urządzilibyśmy bar czy kawiarnię, możemy zlecić miejscowemu architektowi dostosowanie tego obiektu do pełnienia danej funkcji. Należy jednak pamiętać, że dla kawiarni, barów i restauracji przewidziano konkretne wytyczne, które należy zastosować na etapie adaptacji projektu gotowego. W niektórych projektach jednak zmiany mogą być na tyle duże, że staną się nieopłacalne, tj. tożsame z wykonaniem indywidualnego projektu na zamówienie. W takim przypadku polecamy nasze usługi w tym zakresie, gdyż współpracujemy z wieloma pracowniami, które chętnie wykonają projekt według Państwa wizji i potrzeb.
Na miarę potrzeb i możliwości
W ofercie projektów budynków handlowo-usługowych posiadamy obiekty zawierające jedno pomieszczenie handlowo-usługowe, dwa pomieszczenia handlowo-usługowe lub więcej pomieszczeń handlowo-usługowych. Budynki z kilkoma pomieszczeniami usługowymi cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Jest to ekonomiczne i rozwojowe rozwiązanie, dające inwestorowi możliwość prowadzenia własnej działalności, a dodatkowo – możliwość czerpania zysków z wynajęcia pozostałych lokali innym usługodawcom. Jeśli ze względów finansowych lub ograniczeń na działce nie ma możliwości wybudowania większego budynku, proponujemy nieco mniejsze obiekty, w których zaprojektowano dwa lokale usługowe, na dwóch kondygnacjach. W kolekcji projektów handlowych, usługowych i gastronomicznych, znajdziecie Państwo również projekty budynków handlowo-usługowych z częścią mieszkalną, budynki gastronomiczne z pokojami gościnnymi, jak również projekty świetlic, które w dosyć łatwy sposób można zaadaptować na budynek gastronomiczny, gdyż zazwyczaj przewidziano tu już niewielkie zaplecze kuchenne. Osobom planującym prowadzenie usług i handlu na większą skalę oraz hurtownikom i producentom, proponujemy obiekty dwufunkcyjne, w których zaprojektowano zarówno budynek handlowy, jak i część magazynową lub produkcyjną.
Budynki gastronomiczne
Tworząc ofertę projektów budynków gastronomicznych, postawiliśmy na różnorodność, dlatego też znajdziecie tu Państwo obiekty małej gastronomii, idealne na bar szybkiej obsługi lub kawiarnię; obiekty nieco większe, z bardziej rozbudowanym zapleczem, idealne na restaurację, jak również duże obiekty – sale bankietowe i domy weselne. W niektórych obiektach gastronomicznych autorzy projektów przewidzieli tzw. zaplecze cateringowe, czyli nieprzystosowane do wykonywania posiłków we własnym zakresie, a jedynie – do podgrzewania posiłków dostarczanych przez firmy zajmujące się cateringiem. Część obiektów posiada natomiast pełne zaplecze gastronomiczne, pozwalające na kompleksową obsługę gastronomiczną. W budynkach przeznaczonych na kawiarnie lub puby, gdzie w ogóle nie przewiduje się podawania posiłków, zaplecze może być ograniczone do minimum, aczkolwiek zawsze musi być zgodne z obowiązującymi przepisami.
Wyszukiwarka budynków usługowych
Ponieważ kolekcja budynków handlowo-usługowych i gastronomicznych jest bardzo bogata, proponujemy Państwu skorzystanie z wyszukiwarki zaawansowanej. Możecie tu Państwo określić konkretne parametry poszukiwanego projektu i przefiltrować te obiekty, które będą najbliżej Państwa potrzeb.
By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 580, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie.