pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 336
Projekty domów z panelami fotowoltaicznymi
Fotowoltaika to coraz chętniej stosowana w domach jednorodzinnych instalacja. Umożliwia ona pozyskiwanie energii ze słońca i jej wykorzystanie do zasilania urządzeń elektrycznych, pozwalając na obniżenie wysokości rachunków za prąd. Montaż paneli fotowoltaicznych wymaga wygospodarowania odpowiedniego miejsca. Zazwyczaj są one umieszczane na połaci dachu, która zapewnia im optymalne nasłonecznienie w ciągu dnia. Z myślą o inwestorach zainteresowanych budową i wykonaniem fotowoltaiki, powstały dedykowane do tego celu projekty domów. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją budynków wprost stworzonych do montażu instalacji PV.
Projekty domów z panelami fotowoltaicznymi – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Współcześni inwestorzy coraz częściej interesują się rozwiązaniami, które umożliwią im obniżenie bieżących kosztów eksploatacji budynku. Z tego względu chętnie decydują się na wzniesienie obiektu energooszczędnego, który wykaże zmniejszone zapotrzebowanie na ogrzewanie.
Aby jeszcze bardziej ograniczyć wysokość rachunków za media, sporo osób nawiązuje współpracę z firmą oferującą montaż fotowoltaiki. Chcesz uzyskać maksymalną wydajność takiego systemu? Koniecznie wybierz także odpowiedni projekt domu, który zapewni optymalne warunki do umieszczenia niezbędnej liczby paneli słonecznych.
Koncepcje stworzone z myślą o instalacji fotowoltaicznej cechują się nieskomplikowanym pokryciem dachowym, na którym można w przystępny sposób zamocować panele PV. Może być ono płaskie, dwuspadowe lub wielospadowe, oferując sporą płaszczyznę – konieczną do montażu ogniw. Dzięki temu można także bez trudu dopasować je zarówno do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) lub warunków zabudowy (WZ), jak i własnych planów związanych w wykonaniem systemu solarnego.
Na co zwrócić uwagę, wybierając projekt domu z panelami fotowoltaicznymi
W kolekcji MURATORA dostępne są zróżnicowane projekty domów z panelami fotowoltaicznymi, które zaspokoją potrzeby inwestorów. Przeglądając oferowane rozwiązania, warto dopasować metraż domu do swoich potrzeb i docelowej liczby mieszkańców. Zbyt duży budynek może okazać się nieekonomiczny w bieżącym utrzymaniu. W konsekwencji uniemożliwi on osiągnięcie korzyści związanych z wykonaniem instalacji PV czy innych energooszczędnych systemów.
Wybierając projekt domu, należy zawsze mieć na uwadze wspomniane wcześniej zapisy lokalnego prawa, ujęte w MPZP lub WZ. Zakup koncepcji niezgodnej z tymi wytycznymi może skutkować odrzuceniem złożonego wniosku o pozwolenie na budowę. Warto sprawdzić również, czy rozmieszczenie okien dachowych oraz kominów pozwoli na montaż odpowiedniej liczby ogniw umożliwiających do pozyskiwanie darmowej energii ze słońca.
Jeżeli planujesz budowę obiektu i zamontowanie ogniw słonecznych na jego dachu, koniecznie zapoznaj się z kolekcją projektów domów z instalacją fotowoltaiczną. Znajdziesz w niej ciekawe i starannie dopracowane propozycje, które pozwolą stworzyć wygodny i energooszczędny budynek mieszkalny, a zarazem czerpać korzyści z posiadanego systemu solarnego.