pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Dom na start wersja lustrzana
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Dom na start
wersja lustrzanaKoncepcja projektu
Nasi doradcy przedstawią szczegółowe informacje dotyczące projektu.
Projekt wycofany z oferty
Dodatki
Atrakcyjne rabaty
Kompleksowe wsparcie
Gwarancja najniższej ceny
Wygodne zakupy
Zgoda na zmiany w projekcie
Szczegółowa dokumentacja
Rzuty, przekrój, elewacje
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Działka
Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.
Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.
Parametry
Opis projektu
Projekt A114 Dom na start o powierzchni użytkowej 100 m2. Parter (53,6 m2) + poddasze użytkowe (46,4 m2). Powierzchnia zabudowy: 81 m2.
Rozwiązania funkcjonalne
Projekt A114 Dom na start - to świetna propozycja dla młodych ludzi, którzy planują zacząć wspólne życie w swoim pierwszym, wymarzonym domu. Rozwiązanie funkcjonalne pozwala na etapową realizację, dzięki czemu koszty budowy można rozłożyć w czasie. Na parterze o powierzchni około 54 m2 zaplanowano przestronną część dzienną na którą składa się salon i otwarta, praktyczna kuchnia. Przewidziano także sporą sypialnię oraz komfortową łazienkę – te pomieszczenia w pełni zaspokoją potrzeby dwóch osób lub pary z małym dzieckiem. W drugim etapie można zrealizować poddasze, które mieści trzy sypialnie oraz dodatkową, dużą łazienkę z pralnią. Kiedy już zdecydujemy się na przeniesienie całej strefy nocnej na wyższą kondygnację, to pokój na parterze możemy przeznaczyć na gabinet lub z niego zrezygnować - likwidując ściankę działową znacznie powiększymy salon. Taką aranżację (z większym salonem) prezentujemy w wariancie A114+AR1 Dom na start 1. Warto też zwrócić uwagę na rozległy taras usytuowany z dwóch stron domu. Z jednej - stanowi on słoneczną strefę wypoczynku, a z drugiej - został „zadaszony” ażurową pergolą.
Bryła i estetyka budynku
Projekt A114 Dom na start został zaprojektowany na planie zbliżonym do kwadratu. Zwarta bryła oraz niewielka powierzchnia zabudowy pozytywnie wpłyną na koszty realizacji i umożliwią budowę nawet na bardzo małych działkach. Również w aspekcie wizualnym dom zasługuje na wiele plusów. Biały kolor elewacji przełamano płytkami w różnych odcieniach brązu oraz szarością stolarki, która idealnie współgra z grafitowym dachem. Ta zrównoważona kompozycja barw wykreowała ostatecznie przyjazny i stonowany obraz.
Dostępne warianty projektu
Oprócz wspomnianego wariantu A114+AR1 Dom na start 1 - z większym salonem (bez sypialni na parterze) i z poddaszem użytkowym z trzema sypialniami, w ofercie znajduje się także wariant A114/1 Dom na start pa, w którym układ parteru jest taki sam jak w z A114, a poddasze zaprojektowano jako nieużytkowe (do ewentualnej, indywidualnej adaptacji).
Projekty domów z Kolekcji Muratora są dostępne także w wersji lustrzanego odbicia
Koszty
wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
ściany murowane zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne; konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki ( np. chudy beton)
okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
*
wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne
**
wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje)
***
system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne
***
tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe
* w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2
** w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej
*** w zależności od rodzaju użytych meteriałów i specyfikacji wykończenia
Zmiany w projekcie
Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.
Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)
3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecej3 egzemplarze projektu technicznego (konstrukcja, instalacje: wodno-kanalizacyjna, c.o., elektryczna, gazowa (jeśli występują)) ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecejCharakterystyka energetyczna (jeśli dotyczy)
Uproszczony ślepy kosztorys – orientacyjne zestawienie materiałów, robocizny i sprzętu z podziałem na etapy budowy
Lista zmian, które można wprowadzić w ramach adaptacji projektu
Dodatki
Pakiet dodatków, który otrzymasz razem z projektem
Masz 30 dni na zwrot i 365 dni na wymianę projektu