pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryGaraż - liczba stanowisk
Suma miejsc postojowychBrak
1
2
2+
Wiata garażowa - liczba stanowisk
Suma miejsc postojowychBrak
1
2
2+
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeńod:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Wysokość parteru
od:
m
do:
m
Wymiary wjazdu
Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)Wysokość wjazdu
od:
m
do:
m
Szerokość wjazdu
od:
m
do:
m
Wymiary budynku
Front
od:
m
do:
m
Bok
od:
m
do:
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Kondygnacje
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Dach
Funkcje dodatkowe
Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatniaTechnologia
Ściany
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 114
Garaże z możliwością dobudowy
Projekty garaży z możliwością dobudowy
Czasami, głównie z powodów ekonomicznych, rezygnujemy z budowy garażu w bryle domu. Jednak podczas codziennego życia dość szybko dochodzimy do wniosku, że jednak bardzo by się on nam przydał. Rozważamy więc dwie możliwości albo budowę garażu wolno stojącego nieopodal domu albo garażu dobudowanego do istniejącego budynku. Przewagą garażu dobudowanego jest to, że potrzebuje on mniej miejsca na działce i, w sprzyjającym układzie, można w nim zrobić bezpośrednie przejście do domu.
Jak duży garaż
Wybierając projekt garażu musimy mieć na uwadze wielkość działki. Przepisy mówią, że minimalna odległość od granicy wynosi dla ściany z oknami 4 m, a dla ściany bez okien (ślepej) 3 m. Mając powyższe na uwadze możemy określić czy nasz garaż do dobudowy pomieści więcej niż jedno stanowisko postojowe i czy znajdzie się w nim miejsce na pomieszczenie dodatkowe gospodarcze.
Komunikacja
Gdy decydujemy się na garaż z możliwością dobudowy istotnym elementem jest komunikacja między częścią mieszkalną, a nim. Idealnie by było gdyby udało się znaleźć miejsce na drzwi łączące obie bryły. Jeśli jednak nie jest to możliwe zwróćmy uwagę aby garaż usytuować tak aby droga do niego była niezbyt długa, maksymalnie prosta i nie wymagająca obchodzenia domu dookoła.
Warto pamiętać
Wybierając projekt garażu do dobudowy warto pamiętać o tym aby był on w tym samym lub podobnym stylu co architektura budynku. Wskazane jest aby jego dach był pokryty tym samym materiałem wykończeniowym, ściany miały taką samą kolorystykę i pojawiały się na nich podobne elementy wykończeniowe. Dobrym pomysłem może też być wybór projektu garażu z dachem płaskim, którego dach stanie się tarasem. W ten sposób garaż dobudowany i dom stworzą jedną całość.
Oferta Muratora
Kolekcja Projektów Muratora zawiera ponad 110 propozycji garaży wolno stojących, które, po drobnych zmianach na etapie adaptacji, mogą stać się garażami do dobudowy lub do zliźniaczenia. Różnią się one między sobą powierzchnią, liczbą miejsc postojowych, liczbą pomieszczeń gospodarczych oraz stylistyką. Wybór jest duży więc z pewnością uda się znaleźć projekt pasujący do każdego projektu domu.
By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie