+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Garaż - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Wiata garażowa - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia netto

Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Wysokość parteru

od:

 m

do:

 m

Wymiary wjazdu

Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)

Wysokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Szerokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Wymiary budynku

Front

od:

 m

do:

 m

Bok

od:

 m

do:

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Kondygnacje

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Dach

Funkcje dodatkowe

Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatnia

Technologia

Ściany

Wyczyść filtry

Garaże z funkcją mieszkalną lub poddaszem

z

2

Liczba projektów: 30

Jeśli na Twojej posesji nie ma dużej przestrzeni pod budowę, zdecyduj się na projekt garażu z poddaszem. Taki wybór pozwoli Ci zrealizować funkcję garażową oraz gospodarczą w jednym obiekcie i na niewielkiej powierzchni. Projekt garażu z poddaszem użytkowym. będzie także świetną propozycją dla Inwestorów, którzy planują dodatkową przestrzeń mieszkalną, na cele własne lub dla odwiedzających gości. Garaż z poddaszem mieszkalnym. możesz wybudować także w celach zarobkowych, wynajmując mieszkanie lub pokoje - w ramach usług agroturystycznych. Oferowane projekty garaży z poddaszem. charakteryzują się różnorodną funkcjonalnością, powierzchnią oraz architekturą. Dzięki temu, bez problemu znajdziesz projekt dostosowany do swoich potrzeb oraz innych obiektów zlokalizowanych na posesji.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

2

Garaże z funkcją mieszkalną lub poddaszem

Projekty garaży z funkcją mieszkalną lub poddaszem

Projekty, których najczęściej szukają inwestorzy, to projekty domów oraz projekty garaży dlatego grupa obu typów budynków w Kolekcji Muratora ciągle się powiększa i udoskonala. Garaż z funkcją mieszkalną, to idealne rozwiązanie na przykład na działce rekreacyjnej lub do wykorzystania jako pokój dla gości lub pomieszczenie do majsterkowania. Takie garaże są również wykorzystywane w tak zwanym small biznesie – jako wygodne biura. Jeśli interesuje Cię zbudowanie wielofunkcyjnego budynku garażowego, dobrym rozwiązaniem będzie również garaż z poddaszem, w którym na parterze będzie jedno lub więcej miejsc parkingowych, a druga kondygnacja posłuży innym celom.

Projekty garaży w Kolekcji Muratora
Kolekcja projektów gotowych Muratora to nie tylko garaże z funkcją mieszkalną lub poddaszem, to również: garaże jednostanowiskowe, garaże dwustanowiskowe, garaże wielostanowiskowe, garaże z wiatą garażową, garaże z częścią gospodarczą, garaże z funkcją rekreacyjną, garaże z możliwością dobudowy.

Formalności
Jeśli garaż ma powierzchnię zabudowy mniejszą niż 35 m2 i jest parterowy, można go wybudować bez pozwolenia na budowę, przy zaznaczeniu, że liczba tych obiektów na jednej działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. Nie należy jednak zapominać, że należy złożyć w urzędzie zgłoszenie budowy na co najmniej 30 dni przed planowanym rozpoczęciem robót budowlanych. W zgłoszeniu należy określić rodzaj, zakres, sposób wykonywania robót oraz termin ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, odpowiednie szkice lub rysunki, w tym rysunek pokazujący usytuowanie garażu na działce z uwzględnieniem budynków istniejących i planowanych. 

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: [email protected], rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie