+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Garaż - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Wiata garażowa - liczba stanowisk

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia netto

Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Wysokość parteru

od:

 m

do:

 m

Wymiary wjazdu

Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)

Wysokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Szerokość wjazdu

od:

 m

do:

 m

Wymiary budynku

Front

od:

 m

do:

 m

Bok

od:

 m

do:

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Kondygnacje

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Dach

Funkcje dodatkowe

Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatnia

Technologia

Ściany

Wyczyść filtry

Garaże z częścią gospodarczą

z

7

Liczba projektów: 191

Projekty garaży z częścią gospodarczą na pewno zainteresują Inwestorów, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni na przechowywanie ogrodowych oraz samochodowych akcesoriów lub magazynowanie sprzętu i narzędzi. Garaż z częścią gospodarczą to niezwykle ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, gdyż budując jeden obiekt, realizujemy dwie funkcje – garażową i gospodarczą. Pomieszczenia gospodarcze mogą być zlokalizowane w poziomie parteru, jak i na wyższej kondygnacji. Jeśli więc ogranicza Cię powierzchnia zabudowy, możesz wybrać projekt garażu z poddaszem gospodarczym lub z poddaszem mieszkalnym. Dzięki zróżnicowanej architekturze, bez problemu znajdziesz garaż dostosowany wizualnie do innych budynków zlokalizowanych na swojej posesji. Oferujemy garaże w stylu nowoczesnym i tradycyjnym, z dachem płaskim oraz dwu i czterospadowym.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

7

Garaże z częścią gospodarczą

Projekty garaży z częścią gospodarczą

W dzisiejszych czasach chyba każda rodzina posiada co najmniej jeden samochód. Tempo życia, odległości do pracy, mnogość zajęć, na które dowozimy dzieci powodują, że auto jest jedną z najniezbędniejszych rzeczy. Dlatego garaż powoli staje się nieodzowną częścią domu. Jednak nie zawsze udaje się nam umieścić go w bryle budynku – czasem z powodu wymiarów, a czasem ze względów estetycznych. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest postawienie garażu wolno stojącego, a jeszcze lepszym garażu z częścią gospodarczą.

Garaż z pomieszczeniem gospodarczym – same zalety
Niewątpliwą zaletą garażu jest ochrona naszego auta przed opadami i różnicami temperatury. Odśnieżanie czy wsiadanie do przegrzanego latem lub ,,zamrożonego’’ zimą auta nie należy do najprzyjemniejszych. Projekt garażu z pomieszczeniem gospodarczym jest dobrym rozwiązaniem gdy w domu brakuje miejsca do przechowywania. Z łatwością zmieścimy w nim narzędzia ogrodnicze, kosiarkę czy zapas nawozów. Dodatkowe pomieszczenie z pewnością ucieszy również majsterkowicza. Zorganizowanie warsztatu w pomieszczeniu gospodarczym poza domem oznacza np. mniejszą uciążliwość dla współmieszkańców związaną z hałasem jaki powodują elektronarzędzia lub piła czy zwykły młotek. Często też mamy problem z przechowywaniem jednośladów – rowerów, motocykla, skutera. Garaż z pomieszczeniem gospodarczym z pewnością go rozwiąże.

Formalności
Obecnie Prawo budowlane pozwala stawiać bez pozwolenia na budowę wolno stojące budynki parterowe w tym również garaże z częścią gospodarczą, altany oraz przydomowe ganki, oranżerie (ogrody zimowe) o powierzchni zabudowy nie przekraczającej 35m2. Łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500m2 powierzchni działki. Trzeba jednak złożyć w urzędzie zgłoszenie budowy, w którym należy podać termin rozpoczęcia budowy oraz rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót. Do zgłoszenia musi być dołączone oświadczenie o prawie własności do działki oraz rysunki z zagospodarowaniem działki uwzględniające budynki istniejące i planowane.

Bogata oferta
Kolekcja garaży z częścią gospodarczą Muratora ma szeroki wachlarz propozycji. Różnią się one między sobą powierzchnią, liczbą miejsc postojowych oraz liczbą pomieszczeń gospodarczych. Są też wśród nich propozycje garaży z częścią gospodarczą oraz z częścią mieszkalną lub rekreacyjną, wiatą, kotłownią. Również architektura naszych projektów jest dość zróżnicowana. Proponujemy projekty w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, przykryte dachami płaskimi, pulpitowymi, dwu- lub wielospadowymi.

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie