Projekty domów Polski Ład

(79)

Polski Ład to nowa ustawa, która umożliwia znaczące ograniczenie formalności związanych z budową. Zgodnie z jej założeniami, domy bez pozwolenia do 70m2 będą wznoszone wyłącznie na podstawie zgłoszenia, bez konieczności prowadzenia dziennika i zatrudniania kierownika budowy. Taki dom bez pozwolenia powinien posiadać maksymalnie dwie kondygnacje oraz powierzchnię zabudowy nie przekraczającą 70m2. W naszej kolekcji znajdziesz interesujące budynki jednorodzinne spełniające powyższe założenia. Będą one podstawą do stworzenia komfortowej przestrzeni mieszkalnej nawet dla 4-osobowej rodziny. Jednocześnie ich niewielkie wymiary i prosta bryła sprawią, że ich realizacja będzie przystępna cenowo. Najlepsze projekty domów do 70m2 znajdziesz w poniższej kategorii.

rozwiń

FILTRY:

WYCZYŚĆ
Powierzchnia
Użytkowa

od

do

m2

Zabudowy

od

do

m2

Kondygnacje
Garaż / wiata
Liczba stanowisk w garażu
Liczba stanowisk pod wiatą
Pomieszczenia
Liczba pokoi z salonem
Razem
Parter
Piętro
Poddasze
Liczba łazienek i wc
Liczba garderób
Wymiary
Wymiary działki

szerokość do

m

głębokość do

m

Wymiary budynku ?

front

od

do

m

bok

od

do

m

Dach
Kształt dachu
Kąt nachylenia dachu

od

do

(°)

Wysokość do okapu ?

od

do

m

Bryła
Technologia
Sposób ogrzewania
Wysokość w kalenicy ?

od

do

m

Wysokość ścianki kolankowej ?

od

do

m

POKAŻ PROJEKTY
Trafna decyzja (etap II)
-350 zł PROMOCJA
Miarodajny - wariant IX
Oleńka
-450 zł PROMOCJA
Trafna decyzja (etap I)
-200 zł PROMOCJA
Projekt domu Ka131 Sz
Dom na rozstaju
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-65A
Chatka 2
Trafna decyzja - wariant I
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-86
-350 zł PROMOCJA
Malik
-600 zł PROMOCJA
Miodek
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-84 DL (rekreacyjny)
-250 zł PROMOCJA
Pod tęczą - wariant II (rekreacyjny, z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)
Melodyjny - wariant I
Mikrus
-1 000 zł PROMOCJA
Calineczka (rekreacyjny)
Poziomka
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-65
-350 zł PROMOCJA
Trafna decyzja - wariant II (etap I)
Lucca
-300 zł PROMOCJA
Bratek bez garażu [B1]
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-85 DL (rekreacyjny)
Ania
Dom na rozstaju - wariant II
Trafna decyzja - wariant II (etap II)
-350 zł PROMOCJA
Ze świetlikami - wariant I (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)
-500 zł PROMOCJA
Paulus I
-350 zł PROMOCJA
Liza
-600 zł PROMOCJA
HomeKONCEPT-65A DL (rekreacyjny)
1 2 ... 3 »

Domy bez pozwolenia w ramach Polskiego Ładu

Budowa domu o powierzchni zabudowy do 70m2 bez pozwolenia to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu inwestorów. Niedrogi w budowie i późniejszym utrzymaniu, zapewni komfortową przestrzeń do życia nawet dla większej rodziny. Zgodnie z zasadami, jakie wprowadził Polski Ład, takie domy mogą być wznoszone na podstawie samego zgłoszenia. Kiedy dopuszczalne będzie takie przedsięwzięcie oraz jakie projekty domów będą zgodne z wytycznymi Polskiego Ładu?

 

Czy można zbudować dom bez pozwolenia?

3 stycznia 2022 roku weszła w życie ustawa, która umożliwia budowę niewielkich obiektów mieszkalnych na zgłoszenie. Wyłączono w niej także możliwość wnoszenia sprzeciwu przez organ administracji architektoniczno-budowlanej. W konsekwencji realizację inwestycji możemy rozpocząć zaraz po dokonaniu stosownego zgłoszenia. To istotne udogodnienie ułatwiające i przyspieszające rozpoczęcie budowy domów do 70m2 bez pozwolenia, a dzięki zmniejszeniu formalności – pozwalające zaoszczędzić także czas i pieniądze inwestorów. Zgodnie z zasadami Polskiego Ładu, przy realizacji takiej inwestycji nie musimy zatrudniać kierownika budowy ani prowadzić dziennika budowy, co jeszcze bardziej uprości całe przedsięwzięcie.

 

Polski ład, czyli domy do 70m2 na zgłoszenie

Jeżeli chcemy w ramach ustawy Polski Ład zbudować dom o powierzchni zabudowy do 70m2, zwróćmy uwagę na projekty domów parterowych, domy piętrowe lub projekty domów z poddaszem, czyli maksymalnie dwukondygnacyjnych. Ich łączna powierzchnia użytkowa najczęściej wynosi nawet kilkadziesiąt metrów więcej, oferując niezbędną przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny.

Taki dom na zgłoszenie wzniesiemy na stosunkowo niewielkiej działce, która będzie niedroga w zakupie. Z uwagi na ograniczony metraż, budynek będzie przystępny cenowo na etapie budowy, a jego utrzymanie w późniejszym czasie nie przekroczy budżetu przeznaczonego na ten cel. Dom bez pozwolenia zapewni nam optymalną prywatność i możliwość codziennego korzystania z ogrodu, czego nie zaoferuje nam mieszkanie w wielorodzinnym bloku.

 

Czym powinien cechować się projekt domu bez pozwolenia?

Jeśli interesuje nas budowa domów bez pozwolenia zgodnie z przepisami Polskiego Ładu, musimy wybierać projekt spełniający kilka istotnych kryteriów. Przede wszystkim taki dom musi być obiektem wolno stojącym i jednorodzinnym zaspokajającym nasze potrzeby mieszkaniowe. Na zgłoszenie nie będziemy mogli wznieść budynków szeregowych oraz bliźniaków.

Powierzchnia zabudowy domu bez pozwolenia nie może przekroczyć 70m2, a obszar jego oddziaływania – granic własnej działki. Decydując się na budowę na zgłoszenie, możemy wybierać spośród budynków jedno- lub maksymalnie dwukondygnacyjnych.

A może planowany obiekt ma służyć celom rekreacyjnym? W takim przypadku musi on być parterowy, a jego powierzchnia zabudowy może wynosić maksymalnie 70m2. Dodatkowo rozpiętość elementów konstrukcyjnych w osiach nie może przekraczać 6 m, natomiast wysięg konstrukcji wsporczej – balkonu czy wykuszu – 2 metrów.

Zgodnie z zasadami, jakie wprowadził Polski Ład, projekty domów o powierzchni zabudowy do 70m2 możemy wznosić na podstawie zgłoszenia. Wystarczy, że wybierzemy wersję spełniającą określone wymogi, by po krótkiej i nieskomplikowanej procedurze rozpocząć budowę wymarzonego obiektu mieszkalnego dla siebie i najbliższych.

Centrum kontaktu
+

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Wybierz formę kontaktu

Zamów rozmowę
Napisz do nas
Rozmawiaj na czacie
×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy.

Nasi Architekci BEZPŁATNIE odpowiedzą

na Twoje pytania dotyczące projektów.

×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.

Nasi Architekci odpowiedzą na Twoje pytania

dotyczące projektów.

×

Dziękujemy za kontakt

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

×

Dziękujemy za kontakt

Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.