pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 1910
Projekty domów o prostej bryle
Każdego roku dziesiątki tysięcy osób planujących budowę decydują się na projekt domu na planie kwadratu lub prostokąta z prostym dachem dwuspadowym, czterospadowym lub płaskim - czyli na projekt domu o prostej bryle. Taki foremny obiekt mieszkalny posiada wiele zalet, które wpływają na jego ogromną i wciąż utrzymującą się popularność. W powyższej kolekcji czeka na Ciebie kilkaset gotowych rozwiązań, dzięki którym rozpoczęcie przygody z własną inwestycją jest na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, czym cechują się budynki o prostej bryle oraz dlaczego warto wybrać akurat takie rozwiązanie.
Czym wyróżnia się projekt domu o prostej bryle od MURATORA?
Projekt domu na planie prostokąta to propozycja o niezwykle uniwersalnym charakterze. Budynek wzniesiony na podstawie takiego rzutu dobrze komponuje się z otoczeniem, zapewniając zarazem optymalny komfort codziennej eksploatacji. Prosta bryła to nie tylko prosty rzut, to również dach - najczęściej dwu- lub czterospadowy, ale równiż płaski. W budynku o takiej formie, zmieści się wnętrze o zróżnicowanym metrażu, począwszy od przytulnych 30 m2 aż po okazałe 340 m2. Dzięki temu taki obiekt trafi w gust zarówno oszczędnych singli i par, jak również większych i bardziej wymagających rodzin.
Projekt domu parterowego na planie kwadratu może może zostać przekryty dwu- lub czterospadowym dachem. W ofercie posiadamy także wersje z płaskim dachem, które zainteresują miłośników zmodernizowanych kostek znanych z czasów PRLu. W kolekcji nie zabrakło również domów w kształcie nowoczesnej stodoły wyposażonych w okazałe przeszklenia, które będą świetnie prezentować się zarówno na działce w mieście, jak i na terenie wiejskim.
W naszym asortymencie znajdziesz domy całoroczne oraz projekty domów letniskowych o nieskomplikowanej, geometrycznej bryle. Przeglądając dostępne rozwiązania, zwróć uwagę na technologię budowy – oferujemy projekty obiektów murowanych i szkieletowych, które to metody przekładają się m.in. na tempo realizacji prac. W poszczególne projektach zaproponowano praktyczne udogodnienia, takie jak spiżarnia, schowek, pralnia czy garderoba. Z troski o środowisko oraz wysokość comiesięcznych rachunków, w wielu przypadkach przewidziano także możliwość zastosowania instalacji fotowoltaicznej czy wentylacji mechanicznej z rekuperacją – obniżających koszty eksploatacji budynku.
Jakie zalety ma projekt domu o prostej bryle?
Interesuje Cię projekt domu o prostej bryle? Taki budynek zaoferuje Ci maksymalną wygodę i zadowolenie, niezależnie od liczby mieszkańców. Jego kompaktowa forma sprawia, że jest on zazwyczaj pozbawiony długich korytarzy, a wszystkie pomieszczenia znajdują się blisko siebie – dzięki czemu są łatwo dostępne. W obiekcie na planie prostokąta każdy pokój jest w naturalny sposób doświetlony, co pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na korzystanie ze sztucznych źródeł światła. Jego wnętrze jest także wyjątkowo ustawne, umożliwiając funkcjonalne urządzenie wszystkich pomieszczeń.
Ważnym atutem przemawiającym na korzyść domów o prostej bryle jest szybsza realizacja budowy i jej niższy koszt. Obiekt mieszkalny o nieskomplikowanej formie jest łatwiejszy do wzniesienia oraz wymaga zastosowania mniejszej ilości materiałów. Warto wspomnieć także o efektownym wyglądzie domów o prostej bryle. Tego typu budynki prezentują się estetycznie i ponadczasowo, a zarazem przytulnie – co daje poczucie komfortu domownikom. Otoczone zadbanym ogrodem zachwycają swoją elegancją, doskonale wpisując się w potrzeby współczesnych inwestorów.