pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 1611
Projekty domów na małą działkę stanowią doskonałą propozycję dla inwestorów planujących budowę domu, których działka zajmuje powierzchnię do 500 m2. W tej kategorii znajdziesz budynki parterowe, z poddaszem i piętrowe. Bez trudu dopasujesz je do wymiarów działki budowlanej oraz własnych wymagań. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat polecanych przez nas projektów domów na małą działkę? Zajrzyj do Muratora Dom na małą działkę - TOP najlepszych projektów domów
Projekty domów na małą działkę
Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu na małej działce. Nieduża posesja jest znacznie tańsza w zakupie oraz mniej kłopotliwa w późniejszym zagospodarowaniu i utrzymaniu, umożliwoając jednocześnie korzystanie z uroku wypoczynku na świeżym powietrzu. W tej kolekcji znajdziesz projekty domów na małą działkę, idealne dla każdej mniejszej lub większej rodziny. Opracowane z uwzględnieniem właściwości niewielkich posesji, zapewnią optymalną przestrzeń do życia oraz zachwycą swoim współczesnym charakterem. Twoja nieruchomość gruntowa ma mniejsza powierzchnię, niż 500 metrów kwadratowych? Dostępne w powyższej grupie gotowe projekty sprawdzą się na niej doskonale!
Czym cechuje się projekt domu na małą działkę?
Projekty domów stworzone z myślą o niewielkich posesjach cieszą się nieustannym zainteresowaniem inwestorów. Łączą w sobie wiele atutów, skutecznie wpisując się w potrzeby wielu współczesnych rodzin. Zależnie od ich programu funkcjonalnego mają powierzchnię użytkową już od 15 m2 do ponad 200 m2. Różnią się także liczbą kondygnacji. Oferujemy projekty domów na małą działkę zarówno parterowe, jak i z poddaszem użytkowym, z poddaszem do adaptacji oraz piętrowe.
Aby możliwa była budowa obiektu mieszkalnego na niewielkiej działce, musi on cechować się kompaktową bryłą. Dzięki temu problemu nie sprawi zachowanie wymaganych prawem odległości budynku od granic działki, a także wygospodarowanie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni wypoczynkowej na świeżym powietrzu. Nasze najmniejsze propozycje zrealizujesz nawet na terenie o powierzchni mniejszej, niż 200 m2, największe na działce 500 m2.
Nie musisz przy tym obawiać się, że projekt domu na małą działkę nie będzie prezentował się wystarczająco atrakcyjnie. Nasi specjaliści z Działu Projektów Gotowych zadbali o to, by nawet najmniejsze budynki przyciągały wzrok swoim dopracowanym, eleganckim wyglądem oraz dobrze komponowały się z otoczeniem. Chętnie stosowane przez architektów połączenie jasnego tynku z okładzinami drewnianymi, kamiennymi lub płytkami klinkierowymi zapewni zawsze modny i ponadczasowy efekt, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom estetycznych form.
Dla kogo odpowiedni będzie projekt domu na małą działkę?
Jak sama nazwa wskazuje, projekt domu na małą działkę jest dedykowany w głównej mierze osobom posiadającym stosunkowo niedużą nieruchomość gruntową. Warto go również wziąć pod uwagę w sytuacji, gdy dopiero planujesz zakup terenu i chcesz zminimalizować wydatki na ten cel. Aby możliwy był podział gruntu i realizacja inwestycji, sprawdź w miejscowym planie lub warunkach zabudowy wymaganą minimalną powierzchnię działki, na której możliwa jest budowa domu jednorodzinnego. Pamiętaj, że nie tylko powierzchnia działki jest istotna, ważne są bowiem także jej wymiary: szerokość i głębokość, gdyż to determinuje ofertę projektów, z której będziesz mógł skorzystać.
Plany architektoniczne budynków mieszkalnych na małą działkę spodobają się osobom marzącym o stosunkowo niedużym i energooszczędnym budynku. Wiele dostępnych w tej kolekcji propozycji cechuje się kompaktową formą, dzięki której budowa jest szybsza, a ilość zużytych w jej trakcie materiałów – mniejsza. Prosta bryła pomaga także w ograniczeniu mostków termicznych, sprzyjając zatrzymywaniu ciepła we wnętrzach oraz minimalizując zapotrzebowanie na ogrzewanie. W szerokiej gamie oferowanych tu rozwiązań nie zabrakło również obiektów o większym metrażu i bardziej urozmaiconym wyglądzie, które bez trudu wzniesiesz na niewielkiej działce. Wybierając je z łatwością zrealizujesz swoje plany, ciesząc się okazałym domem i przytulnym, okalającym go ogrodem.