pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Projekty domów do 120 m2
Nowoczesny dom o powierzchni użytkowej do 120 m2 to obecnie rozwiązanie niezwykle popularne wśród inwestorów. Bez trudu zmieści się na niemal każdej działce, a optymalna wielkość i układ jego wnętrza zadowoli zarówno mniejszą, jak i większą rodzinę. W naszej ofercie prezentujemy kilka tysięcy gotowych propozycji spełniających ten warunek, wśród których znajdziesz dom idealnie dopasowany do potrzeb przyszłych mieszkańców, a przy tym modny, komfortowy oraz ekonomiczny w eksploatacji. Nie czekaj i już dziś poznaj nasze najlepsze projekty domów !
Czym cechuje się dom 120 m2?
Projekt domu o powierzchni użytkowej do 120 m2 to propozycja pełna zalet – bez względu na to, czy interesuje Cię obiekt jedno- czy dwukondygnacyjny. Wersja parterowa zapewni płynne połączenie wnętrza z ogrodem, które docenią zwłaszcza osoby lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu. Dom z poddaszem użytkowym lub piętrowy będzie natomiast doskonałym wyborem dla rodzin prowadzących bujne życie towarzyskie, chcących - dbając o potrzeby wszystkich mieszkańców - skutecznie oddzielić część dzienną i nocną.
Dzięki kompaktowej bryle dom 120 m2 będzie szybki w realizacji i przystępny cenowo. Jego prosta, kompaktowa bryła umożliwi maksymalne ograniczenie liczby mostków termicznych odpowiedzialnych za ucieczkę ciepła, a w konsekwencji – zmniejszenie kosztów ogrzewania. Co więcej, uniwersalny wygląd i parametry takiego budynku sprawią, że bez trudu dopasujesz go do wymogów lokalnego prawa. Zyskasz także pewność, że - wraz z upływem lat - nie straci on swojej modnej, ponadczasowej prezencji.
W powyższej kolekcji znajdziesz rozwiązania utrzymane w odmiennej stylistyce. Jesteś zwolennikiem tradycyjnej architektury? A może podobają Ci się dom nowoczesna stodoła ? Te i wiele innych interesujących propozycji czeka na Ciebie w naszej ofercie. Ich starannie dopracowany design powoduje, że będą one dobrze komponować się z najbliższym otoczeniem, a optymalny rozkład wnętrza umożliwi wygodne życie zarówno singlom, parze jak i rodzicom z dziećmi.
Na co zwrócić uwagę, planując budowę domu do 120 m2?
Ponieważ budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, wybór i kupno projektu nie powinny odbywać się pod wpływem emocji, lecz być starannie przemyślane, najlepiej w gronie całej rodziny. Istnieje szereg kryteriów, które – wzięte pod uwagę – pozwolą Ci wytypować projekt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.
O czym musisz pamiętać?
Na samym początku zwróć uwagę na wielkość swojej działki oraz konieczność zachowania wymaganych prawem odległości od jej granic. W prezentacji każdego projektu gotowego podane są minimalne wymiary posesji, na której możliwe jest wzniesienie danego domu. Na tym etapie zapoznaj się również z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego bądź wystąp o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Dokumenty te określają, jakie najważniejsze wymogi musi spełniać dom 120 m2 powstający na danym terenie.
Kolejnym aspektem jest budżet przewidziany na realizację inwestycji. Im większy dom planujesz wybudować, tym wyższe będą wydatki związane z jego budową i wykończeniem. Na wzrost końcowej ceny wpłynie również stopień skomplikowania bryły budynku czy jego zadaszenia oraz wybrana technologia – murowana lub szkieletowa.
Nie zapominaj o najważniejszych potrzebach przyszłych mieszkańców! Oprócz wspólnej strefy dla całej rodziny, w domu nie powinno zabraknąć również prywatnej sypialni dla każdego domownika oraz odpowiedniej liczby łazienek i toalet. Na ogólną funkcjonalność i komfort życia korzystnie wpłyną również takie pomieszczenia, jak: spiżarnia, pralnia, garderoba, czy strych lub piwnica. Zdecyduj również o miejscu dla Twojego samochodu. Do wyboru masz garaż w bryle domu (często bezpośrednio połączony z częścią mieszkalną) lub garaż wolno stojący, który możesz wybudować w dowolnym momencie, np. gdy będziesz dysponować odpowiednimi funduszami. Tańszym rozwiązaniem jest wybudowanie wiaty garażowej lub parkowanie samochodu na działce “pod chmurką”.