pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Rezolutny N pa wersja lustrzana
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Rezolutny N pa
wersja lustrzanaKoncepcja projektu
Nasi doradcy przedstawią szczegółowe informacje dotyczące projektu.
Projekt wycofany z oferty
Dodatki
Atrakcyjne rabaty
Kompleksowe wsparcie
Gwarancja najniższej ceny
Wygodne zakupy
Zgoda na zmiany w projekcie
Szczegółowa dokumentacja
Rzuty, przekrój, elewacje
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
do indywidualnej adaptacji (47,4 m2 powierzchni użytkowej)
Działka
Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.
Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.
Parametry
Opis projektu
Projekt Murator A112 i A112N Rezolutny oraz jego warianty
Rodzina projektów Rezolutny A112 oraz A112N dostępna jest w wielu wariantach funkcjonalnych oraz w dwóch wersjach stylistycznych. Stylistyka nowoczesna, oznaczona literą „N” (A112N, A112aN, A112bN, A112cN), charakteryzuje się dachem licującym ze ścianami elewacji. W wersjach tradycyjnych (A112, A112a, A112b, A112c) przewidziano dach z okapami. Każdy projekt jest dostępny w pięciu wariantach funkcjonalnych: podstawowy – z otwartą przestrzenią na poddaszu, z aranżacjami poddasza – AR1, AR2, AR3 oraz w wariancie parterowym – z poddaszem nieużytkowym (do ewentualnej, indywidualnej adaptacji). Domy mają powierzchnię użytkową oscylującą w granicach 96–99 m2, a wersja parterowa ma około 53 m2. Dzięki powierzchni zabudowy nie przekraczającej 70 mkw, Rezolutny A112 i A1112N oraz ich warianty, kwalifikują się do zastosowania procedury uproszczonej przy zgłoszeniu budowy. Projekty dedykowane są parom na starcie, seniorom, ale także rodzinom nawet z trójką dzieci.
Bryła i wygląd
Projekty z rodziny Rezolutnych zostały zaprojektowane w modnej kolorystyce i z najwyższą dbałością o szczegóły. Na elewacjach zastosowano biel oraz różne odcienie szarości, przełamane elementami z jasnego lub ciemniejszego drewna. Dwupołaciowy dach o szarej, grafitowej lub ceglastej barwie, idealnie dopasowano do kolorystycznych kompozycji ścian. Każdy wariant projektu, bez względu na zestawienie barw, prezentuje się imponująco i emanuje spokojem oraz dobrą energią.
Projektując Rezolutnego – oprócz walorów estetycznych i funkcjonalnych – wzięto także pod uwagę zasobność portfela przyszłego inwestora. Prosta bryła przykryta dwuspadowym dachem to ukłon w stronę optymalizacji kosztów budowy a zastosowane źródła ciepła (gaz + fotowoltaika) wpłyną pozytywnie na koszty eksploatacji. Rezolutne zadowolą miłośników tradycyjnych rozwiązań architektonicznych jak i zwolenników bardziej nowoczesnych trendów.
Rozwiązania funkcjonalne
Decydując się na dom z rodziny Rezolutnych warto przeanalizować jego bogatą ofertę funkcjonalną, dzięki której w łatwy sposób wybierzemy projekt skrojony na miarę własnych potrzeb.
Jeśli optujemy za wersją nowoczesną, skupmy się na analizie projektów oznaczonych dodatkową literą „N”, natomiast jeśli tradycyjną – przeanalizujemy projekty bez „N”, czyli z klasycznym dachem okapowym. Następnie, możemy przystąpić do wyboru, najlepszego dla nas, układu pomieszczeń.
Różnice między podstawowymi wariantami projektu przedstawiamy poniżej.
A112 Rezolutny oraz A112N Rezolutny N
Na parterze znajduje się salon z kuchnią o łącznej powierzchni 32,2 m2, pokój – 7,4 m2 oraz łazienka i spiżarnia. Na poddaszu przewidziano przestrzeń do dowolnej aranżacji oraz łazienkę i pralnię.
(Inne, dostępne aranżacje poddasza: AR1, AR2, AR3 – opisujemy na końcu prezentacji).
A112a Rezolutny A oraz A112aN Rezolutny AN
W tym projekcie salon z kuchnią zajmują nieco mniejszą powierzchnię – 30,6 m2, natomiast pokój jest trochę większy, gdyż ma 9,0 m2. Łazienka i spiżarnia oraz układ poddasza – są identyczne z powyższym.
(Inne, dostępne aranżacje poddasza: AR1, AR2, AR3 – opisujemy na końcu prezentacji) .
A112b Rezolutny B oraz A112bN Rezolutny BN
Ten wariant przewiduje jeszcze większą sypialnię – 10,4 m2 oraz dodatkową prywatną garderobę. Powierzchnia części dziennej została zatem zmniejszona do wartości 23,5 m2. Łazienka, spiżarnia oraz układ poddasza są tożsame z powyższymi wariantami.
(Inne, dostępne aranżacje poddasza: AR1, AR2, AR3 – opisujemy na końcu prezentacji).
A112c Rezolutny C oraz A112cN Rezolutny CN
Salon z kuchnią zajmują powierzchnię 21,8 m2, ale dzięki zmniejszeniu strefy dziennej, wygospodarowano dwa pokoje – sypialnię 9,1 m2 oraz gabinet 6,7 m2. Pozostałe pomieszczenia parteru i poddasza stanowią powtórkę z w/w wariantów.
(Inne, dostępne aranżacje poddasza: AR1, AR2, AR3 – opisujemy poniżej).
Każdy z w/w projektów podstawowych można zamówić z różnymi, wspomnianymi wcześniej aranżacjami poddasza, oznaczonymi odpowiednio: AR1, AR2, AR3. Ich charakterystykę przedstawiamy poniżej.
AR1 – Rezolutny 1 – poddasze z 3 sypialniami, łazienką i pralnią (parter jak w projekcie podstawowym).
AR2 – Rezolutny 2 – poddasze z 2 sypialniami, 1 garderobą, antresolą rekreacyjną, łazienką i pralnią (parter jak w projekcie podstawowym).
AR3 – Rezolutny 3 – poddasze z 2 sypialniami, 2 garderobami, łazienką i pralnią (parter jak w projekcie podstawowym).
Dostępne są także wersje parterowe oznaczone „/1” (np. A112/1 Rezolutny pa), w których poddasze zostało zaprojektowane jako nieużytkowe, do ewentualnej, indywidualnej adaptacji.
Dzięki tak bogatej ofercie funkcjonalnych rozwiązań Rezolutny, bez wątpienia, zyska wielu zwolenników.
Projekty domów z Kolekcji Muratora są dostępne także w wersji lustrzanego odbicia
Koszty
wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
ściany murowane zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne; konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki ( np. chudy beton)
okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
*
wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne
**
wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje)
***
system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne
***
tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe
* w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2
** w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej
*** w zależności od rodzaju użytych meteriałów i specyfikacji wykończenia
Zmiany w projekcie
Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.
Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)
3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecej3 egzemplarze projektu technicznego (konstrukcja, instalacje: wodno-kanalizacyjna, c.o., elektryczna, gazowa (jeśli występują)) ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecejCharakterystyka energetyczna (jeśli dotyczy)
Uproszczony ślepy kosztorys – orientacyjne zestawienie materiałów, robocizny i sprzętu z podziałem na etapy budowy
Lista zmian, które można wprowadzić w ramach adaptacji projektu