pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Projekt domu Z400 wersja lustrzana
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Projekt domu Z400
wersja lustrzanaKoncepcja projektu
Nasi doradcy przedstawią szczegółowe informacje dotyczące projektu.
Projekt wycofany z oferty
Dodatki
Atrakcyjne rabaty
Kompleksowe wsparcie
Gwarancja najniższej ceny
Wygodne zakupy
Zgoda na zmiany w projekcie
Szczegółowa dokumentacja
Rzuty, przekrój, elewacje
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Działka
Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.
Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.
Parametry
Opis projektu
Z400 to współczesny dom parterowy z dwustanowiskowym garażem, którego struktura więźby dachowej nawiązuje do typowej polskiej zabudowy w postaci dachu wielospadowego, zaś duże przeszklenia świadczą o jego nowoczesności.
Kolorystykę elewacji dobrano w odcieniach stonowanej elegancji szarości i grafitu.
Cechę charakterystyczną projektu Z400 stanowią pionowe żaluzje ozdobne, zamontowane na całej długości fasady ogrodowej. W części otworów okienno-drzwiowych żaluzje otwierają się, doświetlając pomieszczenia. Te ażurowe okiennice pełnią funkcję głównie ozdobną. Zamykane na noc, sprawiają wrażenie niedostępności z zewnątrz oraz dają poczucie bezpieczeństwa wewnątrz budynku.
Od strony frontowej, pionowe żaluzje, umieszczone przy wejściu, nawiązują do części ogrodowej, tworząc wysublimowane wykończenie elewacji.
Część gospodarcza w postaci dwustanowiskowego garażu, kotłowni oraz schowka ogrodowego, została usytuowana z prawej strony domu. Dzięki temu mamy wystarczającą ilość miejsca na przetrzymywanie rzeczy, z których korzystamy sezonowo lub okazjonalnie, jak np. sztuczna choinka, narzędzia ogrodnicze, kosiarka, ubrania robocze do pracy w ogrodzie itp..
Na część dzienną składa się – open space, w postaci ustawnego salonu połączonego z pyszną jadalnią, które można powiększyć w sezonie letnim, poprzez otwarcie drzwi przesuwnych, o zadaszony taras – część rekreacyjną, gdzie możemy wypoczywać w odosobnieniu lub urządzać barbecue ze znajomymi.
Otwarta na salon kuchnia powiększa przestrzeń dzienną, a wyspa kuchenna dodaje praktyczności. Obok położona spiżarnia jest miejscem, w którym przechowamy nie tylko przetwory, weka, czy zapas mąki i cukru, lecz także gabarytowe przybory kuchenne w postaci stolnicy, szczotki, szufelki oraz wiadra z mopem.
Część nocna – prywatna, jest oddzielona od części dziennej długim holem, który prowadzi do trzech sypialni. Największa z nich posiada prywatną garderobę z wejściem do osobistej łazienki. Pozostałe dwa pokoje, mogące być sypialniami dzieci, mają przeznaczoną jedną łazienkę do wspólnego użytkowania. Każdy z pokoi posiada wyjście na wspólny taras.
Ideą przyświecającą architektowi było stworzenie domu, który w największym stopniu wykorzystuje możliwości oświetleniowe podarowane przez matkę naturę – duże przeszklenia w salonie i innych pomieszczeniach zaprojektowanych od optymalnie dostarczających światła wschodu i południa, brak okien w garażu i holu - od północy, która jest najmniej doświetlona.
Koszty
wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
ściany murowane zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne; konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki ( np. chudy beton)
okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
*
wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne
**
wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje)
***
system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne
***
tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe
* w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2
** w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej
*** w zależności od rodzaju użytych meteriałów i specyfikacji wykończenia
Zmiany w projekcie
Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.
Pliki do pobrania
Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)
3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecej3 egzemplarze projektu technicznego (konstrukcja, instalacje: wodno-kanalizacyjna, c.o., elektryczna, gazowa (jeśli występują)) ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecejCharakterystyka energetyczna (jeśli dotyczy)
Lista zmian, które można wprowadzić w ramach adaptacji projektu
Dodatki
Pakiet dodatków, który otrzymasz razem z projektem
Masz 30 dni na zwrot i 365 dni na wymianę projektu