pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Projekt domu AI01 (bliźniak) wersja lustrzana
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Projekt domu AI01 (bliźniak)
wersja lustrzanaKoncepcja projektu
Nasi doradcy przedstawią szczegółowe informacje dotyczące projektu.
Projekt wycofany z oferty
Dodatki
Atrakcyjne rabaty
Kompleksowe wsparcie
Gwarancja najniższej ceny
Wygodne zakupy
Zgoda na zmiany w projekcie
Szczegółowa dokumentacja
Rzuty, przekrój, elewacje
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto
Działka
Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.
Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.
Parametry
Opis projektu
Piętrowy dom w zabudowie bliźniaczej posiada nowoczesną bryłę. Charakteryzującą się prostą linią i oszczędnymi detalami. Zastosowanie drewnianej szalówki wspaniale ociepla i wzbogaca elewację. Dzięki oszczędności formy, budynek z łatwością wpasowałby się zarówno w miejski, jaki i bardziej swojski klimat otoczenia.
Jeden segment budynku z łatwością pomieści pięcioosobową rodzinę. Plan segmentu ma wyraźny podział na część gospodarczą, dzienną i nocną.
Z pomieszczenia gospodarczego możemy dostać się do przestronnego wiatrołapu wyposażonego w pojemne szafy o łącznej długości ok 280 cm. Stamtąd przechodzimy do strefy dziennej. Strefa dzienna składa się z : łazienki z prysznicem, półotwartej kuchni, jadalni oraz salonu. Salon szerokimi przeszkleniami otwiera się na część ogrodową za domem i posiada możliwość zamontowania kominka. Część dzienna posiada wygodne i proste przejście z kuchni na taras pomiędzy salonem, a jadalnią.
Jadalnia została zlokalizowana tuż przy samej kuchni dla wygody użytkowania domowników.
Znajdująca się na piętrze strefa nocna składa się z czterech wygodnych pokoi i dużej łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest świetlik dachowy, który zarówno doświetla korytarz na piętrze jak również jest wyjściem na dach na potrzeby przeglądów technicznych.
Budynek posiada szereg rozwiązań i udogodnień dla deweloperów takich jak m.in.:
- obszerne pomieszczenie gospodarcze dające możliwość zaparkowania samochodu, takie rozwiązanie umożliwia ewentualny montaż elementów wyposażenia domu których nie wolno montować w garażu oraz nieznacznego zredukowania wielkości pomieszczenia względem wymogów dla pomieszczeń garażowych
- minimalna powierzchnia komunikacji przekłada się na większe i bardziej ustawne pomieszczenia użytkowe
- schody na piętro zostały tak zaprojektowane, aby ewentualnie zaparkowany samochód był w stanie wjechać pod wysoki bieg schodów. Dzięki temu powierzchnia salonu została powiększona kosztem nieużytkowej części pod schodami.
- dzięki zastosowaniu między pokojami na piętrze ścian wyłącznie działowych istnieje możliwość swobodnej aranżacji
- prosta bryła to niższe koszty wykonania i eksploatacji
- istnieje możliwość wykonania ścian szczytowych bez okien dzięki czemu szerokość minimalna dla działki może zostać zredukowana o 2 metry.
Koszty
wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
ściany murowane zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne; konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki ( np. chudy beton)
okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi
*
wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne
**
wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje)
***
system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne
***
tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe
* w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2
** w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej
*** w zależności od rodzaju użytych meteriałów i specyfikacji wykończenia
Zmiany w projekcie
Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.
Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)
3 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecej3 egzemplarze projektu technicznego (konstrukcja, instalacje: wodno-kanalizacyjna, c.o., elektryczna, gazowa (jeśli występują)) ze szczegółowym opisem
Dowiedz sie wiecejCharakterystyka energetyczna (jeśli dotyczy)
Lista zmian, które można wprowadzić w ramach adaptacji projektu
Dodatki
Pakiet dodatków, który otrzymasz razem z projektem
Masz 30 dni na zwrot i 365 dni na wymianę projektu
Dodatki w dobrej cenie
Dodatki możesz dobrać także w koszyku lub podczas zakupów u naszego doradcy.