+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0
REKLAMA
REKLAMA
AA002

Nasz parterowy

wersja lustrzana
Kupując u nas, zyskujesz więcej

Dodatki

Atrakcyjne rabaty

Kompleksowe wsparcie

Gwarancja najniższej ceny

Wygodne zakupy

Zgoda na zmiany w projekcie

Szczegółowa dokumentacja

Rzuty
Działka
Parametry
Podobne
Zmiany
Dokumentacja
Dodatki
REKLAMA

Rzuty, przekrój, elewacje

Parter 99,63 m2
Wersja lustrzana
Pomieszczenie Użytkowa
1
przedsionek
2,99 m2
2
hol
2,02 m2
3
korytarz
7,64 m2
4
pokój dzienny + jadalnia
25,53 m2
5
kuchnia
9,16 m2
6
spiżarnia
1,92 m2
7
wc
1,26 m2
8
łazienka
5,5 m2
9
sypialnia
9,48 m2
10
garderoba
4,27 m2
11
sypialnia
10,31 m2
12
sypialnia
10,31 m2
13
pralnia
2,52 m2
14
kotłownia + pom. gosp.
6,72 m2
Razem 99,63 m2

W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto

Przekrój
Wersja lustrzana
Przekrój
Elewacje
Wersja lustrzana
Elewacja 1
Elewacja 1
Elewacja 2
Elewacja 3
Elewacja 4
REKLAMA

Działka

Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.

Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.

Wymiary działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ.
21.40 x 17.00 m
Wymiary działki po obrocie domu o 90°
Wymiary działki po adaptacji – obrót o 90 st.
Wymiary (szerokość x głębokość) działki, na której możliwe jest wybudowanie domu, po obróceniu budynku o 90 st. (przy założeniu, że taka zmiana jest możliwa i nie wpłynie niekorzystnie na układ funkcjonalny działki oraz budynku mieszkalnego). Wynikają z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ.
17.00 x 21.40 m
Przekrój
Wersja lustrzana

Parametry

W dokumentacji uwzględniono dwa źródła ciepła: kocioł na paliwo stałe oraz kocioł na gaz + kolektory słoneczne (solary). Wyboru opcji należy dokonać na etapie adaptacji projektu.

Dane Techniczne
Technologia i materiały
Parametry cieplne
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona: – w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m, – w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m, – pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m. Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu.
99,63 m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu
129,6 m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń.
99,63 m2
Powierzchnia dachu
150,33 m2
Kąt nachylenia dachu
30°
Kubatura
Objętość budynku liczona wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką)
571,54 m3
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy
5,89 m
Wysokość parteru
Podana wartość to wysokość pomieszczeń parteru w stanie wykończonym, mierzona od poziomu posadzki do spodu sufitu.
2,73 m
Wymiary budynku
14,4 x 9 m
Wymiary działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
21,4 x 17 m
Pokoje (z salonem)
Liczba wszystkich pokoi
4
Łazienki i wc
Suma łazienek i wc
2
Sezonowość
Całoroczny
REKLAMA

Opis projektu

Nasz parterowy to projekt, który jest odpowiedzią naszej pracowni na potrzeby rodziny 2+2. Wysoka funkcjonalność połączona z prostą bryłą budynku pozwalają na zaadaptowanie projektu na większości działek oraz duże oszczędności w trakcie budowy. Możliwa realizacja budynku w wersji lustrzanej.

W tym projekcie nic nie dzieje się z przypadku.
Hole i korytarze zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Po domu porusza się wygodnie i komfortowo, ale przemyślany układ pomieszczeń sprawia, że długość przejścia w poszczególne strefy jest niewielka. Wiatrołap mimo niewielkich rozmiarów mieści obszerną szafę, a w przedsionku znajduje się dodatkowe miejsce do siedzenia, gdzie można wygodnie założyć buty.
Strefa dzienna, na którą składa się salon, jadalnia i kuchnia są wprost dopasowane do wielkości mebli i miejsca potrzebnego do wygodnego, codziennego przebywania 4-osobowej rodziny. W kuchni zmieszczą się wszystkie sprzęty AGD i wystarczająca ilość szafek na potrzebną zastawę i urządzenia do gotowania. Ponadto przy kuchni znajduje się pojemna spiżarnia. Przy stole jadalnianym, znajdującym się przy samym oknie standardowo mieści się cztery osoby, jednak przewidziane zostało miejsce do jego rozłożenia, aż do 10 osób. Na narożnej kanapie także każdy znajdzie swoje miejsce, żeby spokojnie odpocząć przed TV i przy kominku (z którego można zrezygnować).
Sypialnie i pokoje zostały przygotowane ściśle dla modelu rodziny 2+2. Sypialnia rodziców mieści właściwie tylko łóżko oraz szafkę TV, ponieważ wszystkie ubrania i rzeczy podręczne będą składowane w dostępnej z tego pokoju garderobie. W pokojach dzieci umieszczono wszystkie niezbędne meble - szerokie łóżko z szafką nocną, wygodne biurko oraz bardzo dużą szafę na ubrania. Z korytarza dostępna jest przestronna łazienka zlokalizowana blisko pokoi. W łazience umieszczono kabinę prysznicową i wygodną wannę. Ponadto dla większego komfortu zaprojektowano toaletę, która może być dostępna zarówno dla domowników jak i gości.
Przestrzeń gospodarcza. Kotłownia może zostać wyposażona w dowolne źródło ciepła. Mimo niewielkich rozmiarów można umieścić tutaj piec na pellet z podajnikiem, boiler na ciepłą wodę, umywalkę, zmiękczacz wody i całą niezbędną instalację. Jeżeli jednak zdecydujesz się na gaz czy pompę ciepła zyskasz dodatkową przestrzeń magazynową na kosiarkę czy sprzęty ogrodowe. W drodze do kotłowni zaprojektowano funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze, gdzie zmieści się pralka i suszarka bębnowa. Dodatkowo na strychu znajdzie się dodatkowa ogromna przestrzeń do składowania rzadziej używanych przedmiotów, dostępna poprzez składane schody znajdujące się na poddaszu. Konstrukcja strychu umożliwia także jego adaptację na poddasze użytkowe.
Architekturę i konstrukcję budynku zaprojektowano w sposób oszczędny bez stosowania drogich i niepotrzebnych, niepraktycznych rozwiązań. Przede wszystkim budynek jest niewielkich rozmiarów w rzucie, dzięki czemu można go wybudować na działce o powierzchni tylko 370 m2, co przy rosnących cenach działek jest ogromną zaletą. Bryła budynku jest prosta, przekryta dachem dwuspadowym, którego wykonanie jest dużo tańsze od np. dachu kopertowego. Na zaplanowanym tarasie wystarczy miejsca dla wszystkich domowników, a także zaproszonych gości. Okna i witryny nie są przepastnie szerokie i wysokie, co nie będzie generowało wysokich kosztów budowy.
Fasada budynku została zaprojektowana z zastosowaniem nowoczesnych materiałów w stonowanej i bardzo eleganckiej kolorystyce. Pokrycie dachu stanowi blacha trapezowa typu „na rąbek” w odcieniach szarości. Elewację pokrywa biała i beżowa struktura, co z stolarką w odcieniu jasnego drewna stanowi dopełnienie nowoczesnego wyglądu budynku.

Zmiany w projekcie

Zobacz zakres zmian, które możesz wprowadzić, w tym projekcie bez zgody autora.
Lista możliwych zmian

Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.

Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)

Dodatki

Pakiet dodatków, który otrzymasz razem z projektem

addon
Teczka inwestora
Do przechowywania niezbędnej dokumentacji
addon
Kupony rabatowe na zakupy
Dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych.
addon
Poradnik Zbuduj dom
192 strony praktycznych porad dot. budowy domu
addon
Projekty małej architektury
Wybudujesz samodzielnie m.in. domek dla dzieci czy altanę z grillem.
Pamiętaj
Wysyłkę projektu ze wszystkimi dodatkami na terenie Polski bierzemy na siebie. Ty wybierasz, gdzie odbierzesz swój projekt. Masz do wyboru kuriera DPD lub punkty Paczkomat InPost 24/7.

Masz 30 dni na zwrot i 365 dni na wymianę projektu