+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0
DW036

Familijny 1

wersja lustrzana
Kupując u nas, zyskujesz więcej

Dodatki

Atrakcyjne rabaty

Kompleksowe wsparcie

Gwarancja najniższej ceny

Wygodne zakupy

Zgoda na zmiany w projekcie

Szczegółowa dokumentacja

Rzuty
Działka
Parametry
Koszty
Podobne
Zmiany
Dokumentacja
Dodatki

Rzuty, przekrój, elewacje

Parter 148,6 m2
Wersja lustrzana
Pomieszczenie Użytkowa
1
wiatrołap
4,8 m2
2
hol
13,1 m2
3
spiżarnia
2,8 m2
4
kuchnia
17,7 m2
5
pokój dzienny + jadalnia
41,6 m2
6
komunikacja
12,7 m2
7
łazienka
8,4 m2
8
sypialnia
14,0 m2
9
sypialnia
14,0 m2
10
sypialnia
15,1 m2
11
łazienka
4,4 m2
Razem 148,6 m2

W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto

Poddasze 37,6 m2
Wersja lustrzana
Pomieszczenie Użytkowa
1
komunikacja (8,9)
5,7 m2
2
antresola (19,7)
12,3 m2
3
łazienka (4,2)
2,6 m2
4
sypialnia (27,9)
17,0 m2
Razem 37,6 m2

W nawiasach podano powierzchnie pomieszczenia netto

Działka

Wybór działki to jedna z ważniejszych decyzji poprzedzających budowę wymarzonego domu. Oczywiście najważniejsza jest jej lokalizacja, ale trzeba także przeanalizować lokalne ograniczenia wyszczególnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w warunkach zabudowy. Często zapisy w w/w dokumentach uniemożliwiają budowę wybranego projektu i trzeba szukać dalej.

Ważne jest także usytuowanie działki i domu względem stron świata, gdyż to właśnie decyduje o stopniu nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń. Dlatego każdy projekt oferujemy w dwóch wersjach: podstawowej oraz lustrzanej, aby można było wybrać najkorzystniejszy układ pomieszczeń względem stron świata, a także względem ukształtowania krajobrazu w otoczeniu działki.

Wymiary działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ.
31.35 x 29.80 m
Przekrój
Wersja lustrzana

Parametry

Dane Techniczne
Technologia i materiały
Parametry cieplne
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona: – w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m, – w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m, – pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m. Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu.
195,4 m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu
252,5 m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeń.
209,3 m2
Powierzchnia garażu
22,2 m2
Kąt nachylenia dachu
45°
Kubatura
Objętość budynku liczona wraz z przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi (ścianami, stropem, dachem i podmurówką)
1170 m3
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy
7,2 m
Wymiary budynku
24,35 x 21,8 m
Wymiary działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
31,35 x 29,8 m
Pokoje (z salonem)
Liczba wszystkich pokoi
5
Łazienki i wc
Suma łazienek i wc
3
Miejsca postojowe
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)
1
Sezonowość
Całoroczny

Opis projektu

Duży i przestronny projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym w typie nowoczesnej stodoły. Styl określany mianem „modern barn” w ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki ponadczasowej prostocie architektury odwołującej się bezpośrednio do domów i zabudowań wiejskich osadzonych w naturalnym i dziewiczym krajobrazie. Nowoczesna stodoła to zazwyczaj niski budynek parterowy pozwalający zachować proporcje właściwe budynkom rustykalnym i gospodarczym. Najczęściej spotyka się formę jednobryłową, ale bywają też domy w postaci dwóch budynków ułożonych równolegle do siebie i połączonych łącznikiem lub tworzące kombinacje z ułożenia dwóch części prostopadle. Charakterystyczne dla planu wnętrza takich dwubryłowych domów jest ich funkcjonalny rozdział na ogólnodostępną część dzienną i nieco ukrytą prywatną.

Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy w tym projekcie. Główną, widoczną od strony ulicy część dzienną domu stanowi długi prostopadłościan ułożony równolegle do granicy frontowej. Aby uniknąć monotonii długiej elewacji została ona urozmaicona cofnięciami tarasu oraz wejścia. Zabieg ten został dodatkowo podkreślony zastosowaniem innego materiału we wnękach – ręcznie formowanej cegły klinkierowej. Bryła przykryta jest prostym, pozbawionym kominów dwuspadowym dachem. Jego płaszczyzny ożywiają jedynie rytmicznie usytuowane okna połaciowe. Nowoczesna płaska szara dachówka, brak wystających okapów i widocznych rynien podkreślają prosty archetypiczny kształt bocznych fasad.

Ułożenie części dziennej równoległe do frontu działki nie jest przypadkowe ponieważ w założeniu ten dom miał być przeznaczony na działki z wjazdem od strony południowej. Przy takiej orientacji budynku okna salonu powinny być usytuowany od frontu co gwarantuje jego prawidłowe nasłonecznienie. Chcieliśmy aby projekt był bardziej uniwersalny i pasował również do działek z wejściem od północy, dlatego też dwupoziomowy pokój dzienny z jadalnią został doświetlony dużymi przesuwnymi oknami z przodu i tyłu domu. Dzięki wizualnemu otwarciu wnętrza zacierającemu granicę pomiędzy interiorem a ogrodem, wąski trakt budynku został od środka optycznie poszerzony. Duża kuchnia z wyspą jest oddzielona od salonu i jadalni niewielkim przepierzeniem, stanowiącym jednocześnie część zabudowy kuchennej. Wielkość kuchni, jej ergonomiczne rozplanowanie oraz długość blatów roboczych i szafek na pewną docenią osoby lubiące gotować i spędzać w tym pomieszczeniu dużo czasu. Bezpośrednio z kuchni dostępna jest spiżarnia ulokowana pod schodami na poddasze. Zaraz za kuchnią i klatką schodową znajduje się otwarty, dwukondygnacyjny hol wejściowy i część gospodarcza składająca się z wiatrołapu, przejściowej garderoby, garażu oraz kotłowni pełniącej również funkcję pralni i suszarni.

Z holu dostaniemy się do łącznika pomiędzy obiema częściami domu. Ten fragment otwiera się na ogród za budynkiem poprzez narożne panoramiczne przeszklenie. W samym łączniku znajduje się łazienka dzieci. Dalej mieszczą się dwa pokoje dzieci oraz strefa sypialni głównej z własną łazienką i garderobą. Łącznik pomiędzy budynkami został przykryty dachem płaskim co pozwoliło na wizualne rozdzielenie obu brył. Forma części prywatnej powtarza rozwiązania architektoniczne części dziennej, ale jest znacznie krótsza i pozbawiona poddasza użytkowego.

Poddasze części dziennej zostało zaplanowane jako miejsce do pracy i gości. Dużą antresolę otwartą na salon i jadalnię można wykorzystać jako domowe biuro lub aneks wypoczynkowy. Z częścią przeznaczoną dla gości łączy ją mostek przerzucony nad holem wejściowym. Znajduje się tam duży pokój nad garażem i łazienka z prysznicem.

Ten rozbudowany program funkcjonalny sprawdzi się doskonale w przypadku czteroosobowej rodziny. Dzięki nowoczesnej aranżacji wnętrza i otwarciom dolnej kondygnacji na poddasze budynek zyskał reprezentacyjnego charakteru. To idealne rozwiązanie dla osób poszukujących domu, który z zewnątrz subtelnie wpiszę się w naturalne otocznie, ale we wnętrzu zapewni komfort i luksus właściwy nowoczesnym domom.

Zalety projektu:
  • dom zaprojektowany w ponadczasowym stylu nowoczesnej stodoły
  • dwubryłowa forma z czytelnym układem wnętrza i podziałem na część dzienną i prywatną
  • uniwersalny plan parteru części dziennej umożliwiający lokowanie budynku na działkach z wjazdem od północy lub południa
  • bogaty program pomieszczeń dla 4 osobowej rodziny
  • nowoczesne, dwupoziomowe wnętrze części dziennej
  • na parterze: funkcjonalna garderoba przejściowa z garażu / położona od frontu duża, ergonomiczna kuchnia z wyspą i spiżarnią / wysoki salon i jadalnia / duże pokoje dzieci z oddzielną łazienką / prywatna strefa sypialni głównej rodziców z łazienką i garderobą
  • na poddaszu: antresola otwarta na salon pełniąca funkcję biurową lub wypoczynkową / duży pokój gościnny nad garażem z łazienką
  • dom energooszczędny, uwzględniający w standardzie wentylację mechaniczną z rekuperacją

Koszty

Orientacyjne koszty budowy netto - wycena wskaźnikowa Ceny aktualne na: II kwartał 2024
Jak dokonujemy wyliczeń? icon arrow
Razem (etapy 1-3): 507 900 zł
1. Stan zero
Koszt etapu 145 500 zł
Zakres prac

wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi

2. Stan surowy otwarty
Koszt etapu + 282 100 zł
Zakres prac

ściany murowane zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne; konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki ( np. chudy beton)

3. Stan surowy zamknięty
Koszt etapu + 80 400 zł
Zakres prac

okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi

Razem (etapy 1-3): 507 900 zł
4. Instalacje elektryczne
Koszt etapu od 62,40 do 219,70 zł/m2

*

Zakres prac

wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne

5. Instalacje sanitarne
Koszt etapu od 232,70 do 910 zł/m2

**

Zakres prac

wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje)

6. Wykończenie zewnętrzne
Koszt etapu od 126,10 do 638,30 zł/m2

***

Zakres prac

system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne

7. Wykończenie wewnętrzne
Koszt etapu od 429 do 878,80 zł/m2

***

Zakres prac

tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe

* w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2

** w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej

*** w zależności od rodzaju użytych meteriałów i specyfikacji wykończenia

Zmiany w projekcie

Zobacz zakres zmian, które możesz wprowadzić, w tym projekcie bez zgody autora.
Lista możliwych zmian

Jeśli zmiany, które chcesz wprowadzić nie są ujęte w powyższym zestawieniu, skontaktuj się z nami. Nasz architekt przeanalizuje i doradzi, które z Twoich propozycji warto wdrożyć. O zgodę na zmiany możesz wystąpić nie tylko w momencie zakupu projektu, ale także później i otrzymasz ją bezpłatnie w ciągu kilku dni.

Dokumentacja (zawartość pakietu projektowego)

Dodatki

Pakiet dodatków, który otrzymasz razem z projektem

addon
Poradnik Zbuduj dom
192 strony praktycznych porad dot. budowy domu
addon
Teczka inwestora
Do przechowywania niezbędnej dokumentacji
addon
Dziennik budowy
W którym będziesz rejestrować przebieg prac
addon
Projekty małej architektury
Wybudujesz samodzielnie m.in. domek dla dzieci czy altanę z grillem.
addon
Kupony rabatowe na zakupy
Dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Pamiętaj
Wysyłkę projektu ze wszystkimi dodatkami na terenie Polski bierzemy na siebie. Ty wybierasz, gdzie odbierzesz swój projekt. Masz do wyboru kuriera DPD lub punkty Paczkomat InPost 24/7.

Masz 30 dni na zwrot i 365 dni na wymianę projektu