+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo
ulubione 0

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Technologia

Ściany

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość od

 m

Szerokość do

 m

Głębokość od

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów letniskowych

z

3

Liczba projektów: 73

Lubisz spędzać czas na łonie natury? A może szukasz miejsca, w którym będziesz mógł wypocząć ze swoim czworonożnym pupilem, a beztroska zabawa Twoich dzieci nie będzie zakłócać spokoju innych wczasowiczów? Rozważ możliwość budowy własnego domu letniskowego! W naszej kolekcji znajdziesz wiele interesujących propozycji, które pozwolą Ci zrealizować marzenia i cieszyć się prywatnym obiektem rekreacyjnym.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

3

Projekty domów letniskowych

Jakie projekty domków letniskowych przygotował MURATOR?

W katalogu MURATORA umieściliśmy kilkadziesiąt starannie dopracowanych gotowych planów architektonicznych, prezentujących budynki letniskowe. Ich powierzchnia użytkowa waha się od 15 do 100 m2, zaspokajając potrzeby oszczędnych singli i par, jak również rodzin z dziećmi. Część z nich to obiekty przeznaczone do wypoczynku w okresie letnim, podczas gdy inne – do całorocznego użytkowania. Jeśli mają być eksploatowane także w chłodniejszym sezonie, architekci przewidzieli w nich kotłownię oraz możliwość doboru różnego rodzaju ogrzewania – gazowego, elektrycznego czy z użyciem pompy ciepła. W naszej ofercie znajdziesz budynki drewniane oraz murowane. Pierwsze z nich, wzniesione w technologii szkieletowej lub z bali, są szybkie w realizacji, doskonale wpisując się w naturalne otoczenie rekreacyjnej działki. Projekty domów letniskowych w technologii murowanej będą natomiast niezwykle trwałe, a dzięki ponadczasowemu designowi, będą dobrze prezentować się nawet po upływie wielu lat.

Dlaczego warto wybrać projekt domu letniskowego od MURATORA?

Domy letniskowe całoroczne to prawdziwy azyl, w którym można oderwać się od codziennych obowiązków i zmartwień. Taki nieduży obiekt zlokalizowany poza miastem pozwoli Ci odetchnąć świeżym powietrzem oraz wypocząć w towarzystwie bliskich osób lub czworonożnych pupili, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Choć jego powierzchnia zabudowy jest stosunkowo niewielka, wnętrze jest w pełni funkcjonalne i komfortowe. Co istotne, w przypadku mniejszych budynków – ich realizacja nie będzie wiązać się z koniecznością uzyskiwania pozwolenia na budowę. Zróżnicowany metraż i stylistyka projektów domów letniskowych od MURATORA sprawia, że są one łatwe w dopasowaniu do indywidualnych potrzeb inwestorów oraz ich możliwości finansowych. Znajdziesz tu propozycje z dwu- i wielospadowym dachem, parterowe i z poddaszem, a także podpiwniczone czy z zadaszonym tarasem, które zapewnią Ci maksimum komfortu podczas regularnej lub okazjonalnej eksploatacji. Nie bez znaczenia będzie także możliwość ich użytkowania w zimie, która pozwoli Ci na darmowy wypoczynek w zacisznej okolicy przez cały rok.

Czym kierować się, przeglądając dostępne domy letniskowe całoroczne?

Aby wybrać najlepszy projekt domu letniskowego, kieruj się kilkoma kryteriami. Na samym początku zapoznaj się z wymogami lokalnego prawa, ujętymi w MPZP lub WZ. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jaką wielkość, ilość kondygnacji czy kształt dachu powinien mieć nowo powstający budynek rekreacyjny. Przeglądając gotowe koncepcje, zwróć uwagę na minimalne wymagane wymiary działki. Wskażą Ci one, czy wybrany projekt zmieści się na Twojej posesji. Zastanów się także nad technologią budowy, która bezpośrednio wpływa na tempo realizacji inwestycji oraz jej koszt. Nie zapomnij przy tym o preferencjach przyszłych mieszkańców. Część z nich może potrzebować osobnej sypialni, inni natomiast będą marzyć o kominku ogrzewającym wnętrze w chłodniejsze dni. Wybór gotowego projektu domu letniskowego to najlepszy moment, aby spełnić marzenia bliskich osób oraz stworzyć komfortową przestrzeń do wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.