pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa budynku
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia użytkowa usługi
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń oraz zaplecza i komunikacji – wchodzących w skład części usługowej, wyliczana zgodnie z normą obowiązującą dla powierzchni użytkowejod:
m2
do:
m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeńod:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Wymiary budynku
Front
od:
m
do:
m
Bok
od:
m
do:
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Kondygnacje
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Dach
Sezonowość
Technologia
Ściany
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 26
Budynki agroturystyczne
Jakie projekty agroturystyczne przygotował MURATOR?
W naszej ofercie posiadamy zróżnicowane projekty agroturystyczne, które będą odpowiednie na małe i duże działki. Najmniejszy z budynków o powierzchni około 50 m2 pozwoli na ugoszczenie dwóch rodzin jednocześnie. Największe natomiast o metrażu sięgającym ponad 550 m2 umożliwią przenocowanie nawet kilkudziesięciu osób w tym samym czasie. Nasze projekty domów agroturystycznych cechują się odmienną stylistyką. Przygotowaliśmy koncepcje nowoczesne – o nieskomplikowanej, modernistycznej formie, które będą dobrze prezentować się na podmiejskiej posesji. Posiadacze działek w sąsiedztwie lasu lub jeziora mogą wybrać budynki drewniane lub murowane, których elewacja została wykończona z użyciem modnych desek. Nie zabrakło tu także tradycyjnych rozwiązań o uniwersalnym charakterze, które będą dobrze komponować się z każdym otoczeniem.
Czym wyróżniają się projekty domów agroturystycznych od MURATORA?
Projekty domów agroturystycznych z kolekcji MURATORA to starannie dopracowane plany, stworzone przez doświadczonych architektów. Ich zróżnicowana stylistyka i bryła sprawiają, że możesz łatwo dopasować je do charakteru działki, zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego czy indywidualnych wymagań inwestorów. Wnętrza takich budynków są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić optymalny komfort i poziom prywatności wielu osobom jednocześnie. Prócz wielu wygodnych sypialni z indywidualnymi lub ogólnodostępnymi łazienkami, posiadają one także kuchnię z częścią jadalną, w której goście mogą przygotowywać dla siebie posiłki. Projekty agroturystyczne w naszej kolekcji są dostępne w wersji letniskowej lub całorocznej. Wersje dedykowane do użytku zarówno w cieplejszym, jak i chłodniejszym sezonie, są wyposażone w funkcjonalną kotłownię, w której możesz zastosować wybrany typ ogrzewania. Ponadto budynki posiadają odkryte lub zadaszone tarasy, na których Twoi goście będą mogli odpoczywać w pogodne dni.
Jak wybrać najlepszy projekt domu agroturystycznego?
Przystępując do wyboru gotowej koncepcji z oferty MURATORA, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Zastanów się przede wszystkim, jak wielu gości jednocześnie chcesz przyjmować w swoim obiekcie. Decyzja ta będzie w głównej mierze determinować metraż wnętrza i ilość dostępnych w nim pokoi. Weź pod uwagę wygląd zewnętrzny budynku – zarówno jego bryłę, jak i stylistykę. Proste projekty agroturystyczne będą tańsze realizacji i bardziej energooszczędne. Skomplikowane plany architektoniczne zachwycą natomiast swoją wyszukaną formą, przypadając do gustu bardziej wymagającym inwestorom i ich gościom. Nie bez znaczenia będzie również styl obiektu, który warto dopasować do okolicznych zabudowań oraz specyfiki samej działki. Nie zapominaj przy tym o wymaganiach ujętych w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego czy decyzji o Warunkach Zabudowy i Zagospodarowania Terenu. Dokumenty te wskażą Ci, jakie kryteria powinien spełniać projekt budynku agroturystycznego, aby możliwe było jego zrealizowanie na posiadanym przez Ciebie terenie.