pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryGaraż - liczba stanowisk
Suma miejsc postojowychBrak
1
2
2+
Wiata garażowa - liczba stanowisk
Suma miejsc postojowychBrak
1
2
2+
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia netto
Powierzchnia wszystkich pomieszczeń budynku mierzona na poziomie podłogi, po wewnętrznym obrysie ścian w stanie wykończonym. Na jej wartość nie wpływa wysokość pomieszczeńod:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Wysokość parteru
od:
m
do:
m
Wymiary wjazdu
Szerokość i wysokość otworu mierzona w świetle ścian (w stanie wykończonym)Wysokość wjazdu
od:
m
do:
m
Szerokość wjazdu
od:
m
do:
m
Wymiary budynku
Front
od:
m
do:
m
Bok
od:
m
do:
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Kondygnacje
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Dach
Funkcje dodatkowe
Pomieszczenia dodatkowe, uzupełniające podstawową funkcję budynku, np.: pom. gosp., kotłownia, łazienka/wc, pom. socjalne, szatniaTechnologia
Ściany
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 34
Garaże wielostanowiskowe
Projekty garaży wielostanowiskowych
Garaż wielostanowiskowy
Za garaż wielostanowiskowy zwyczajowo uważa się taki, który pomieści co najmniej trzy stanowiska postojowe. W Kolekcji projektów Muratora można znaleźć liczącą ponad 20 propozycji grupę projektów garaży wielostanowiskowych.
Dla kogo garaż wielostanowiskowy?
Dla przeciętnej rodziny 2+2 lub 2+3 garaż wielostanowiskowy nie jest konieczny. Jednak gdy np. jesteśmy właścicielami połówki bliźniaka, który nie posiada garażu może warto porozumieć się z mieszkańcami drugiej części domu i wspólnie postawić wolno stojący garaż wielostanowiskowy. Taka propozycja – garaż wielostanowiskowy – może też być dobrym rozwiązaniem dla właściciel firm posiadających większą liczbę samochodów służbowych. Również firmy transportowe czy właściciele warsztatów mogą być usatysfakcjonowani naszą propozycją. Część naszych projektów garaży wielostanowiskowych ma przewidziane miejsce na kanał lub jest poszerzona o pomieszczenia gospodarcze, a nawet część mieszkalną, którą można przeznaczyć np. na zaplecze socjalne.
Podstawowe wymagania jakie powinien spełniać garaż wolno stojący (w tym garaż wielostanowiskowy) są następujące:
– minimalna wysokość w świetle konstrukcji – 2.20 m do sufitu i 2.0 m do spodu przewodów i urządzeń instalacyjnych;
– wjazdy lub wrota garażowe co najmniej o szerokości 2.3 m i wysokości 2 m w świetle ościeży;
– elektryczna instalacja oświetleniowa;
– zapewniona wymiana powietrza (wentylacja);
– w garażu z instalacją wodociągową lub przeciwpożarową tryskaczową – wpusty podłogowe z syfonem i osadnikami.
Aby wybudować garaż wielostanowiskowy musimy też dysponować działką o odpowiedniej wielkości gdyż powierzchnia zabudowy takiego budynku wymaga wygospodarowania odpowiedniego miejsca na sam budynek oraz na dojazd do niego i możliwość manewrowania pojazdami.
Zalety garaży wielostanowiskowych
Podstawową zaletą garażu jest ochrona aut czy maszyn przed opadami i różnicami temperatury. Odśnieżanie czy wsiadanie do przegrzanego latem lub ,,zamrożonego’’ zimą pojazdu nie należy do najprzyjemniejszych. Ponadto zamknięte pomieszczenie chroni pojazdy przed wpływami atmosferycznymi a w konsekwencji korozją. Jest też mocnym zabezpieczeniem przez kradzieżą.
By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie