pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 687
Projekty domów z wykuszem lub ryzalitem
Jeżeli jesteś miłośnikiem budynków o urozmaiconej bryle, weź pod uwagę gotowe projekty domów z wykuszem lub ryzalitem. Takie obiekty zachwycają swoją nietuzinkową formą, wyróżniając się na tle otoczenia i nie tracąc atrakcyjnego wyglądu wraz z upływem czasu. Ozdobny wykusz – czyli geometryczna forma wystająca z obrysu budynku – powiększy przestrzeń mieszkalną, pozwalając na urządzenie słonecznej jadalni czy miejsca do pracy. Może on przyjmować kształt kwadratu, prostokąta, wielokąta, a nawet półkola. Ryzalit natomiast w ciekawy sposób podzieli elewację na części, optycznie urozmaicając sylwetkę domu.
Jakie są najważniejsze cechy projektów domów z wykuszem?
Domy z wykuszem to budynki o niezwykle efektownym wyglądzie. Taka forma architektoniczna pozwala zyskać większą ilość miejsca we wnętrzu, a wyposażony w duże przeszklenia wykusz sprzyja naturalnemu doświetleniu pomieszczeń. W naszej ofercie znajdziesz projekty domów z wykuszem na planie kwadratu, prostokąta lub litery L. Przypadną one do gustu zarówno oszczędnej parze, jak i bardziej wymagającej rodzinie z dziećmi. Utrzymane w zróżnicowanej, klasycznej lub nowoczesnej stylistyce, są łatwe w dopasowaniu do charakteru okolicznych zabudowań.
Dekoracyjny wykusz będzie zazwyczaj usytuowany w części dziennej – w salonie, kuchni lub jadalni. Niekiedy architekci lokalizują go także w strefie prywatnej – sypialni czy gabinecie – pozwalając na ciekawe urządzenie przestrzeni do wypoczynku lub pracy. Pamiętaj przy tym, że wykusz nieco zwiększa koszty budowy i późniejszego ogrzewania wnętrza.
Przeglądając przygotowane przez nas propozycje, zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale także funkcjonalność obiektu. Potrzebujesz dużej ilości przestrzeni do przechowywania? Wybierz projekt domu z wykuszem, z piwnicą lub strychem, które pomieszczą wiele przedmiotów, a nierzadko umożliwią także urządzenie kotłowni czy spiżarni. Jeśli jesteś właścicielem samochodu, zdecyduj się na obiekt z garażem, minimalizującym ryzyko zniszczenia czy kradzieży Twojego pojazdu. A może chcesz zamieszkać po sąsiedzku z rodzicami lub dorosłymi już dziećmi? W takiej sytuacji weź pod uwagę budynek dwulokalowy, który zapewni obu rodzinom niezbędną prywatność – a zarazem ułatwi codzienny kontakt.
Projekt domu z wykuszem – jak go urządzić?
Wykusz to ciekawa wizualnie, a zarazem funkcjonalna część budynku. Stanowi przyciągające wzrok urozmaicenie elewacji, sprzyjając także ciekawszemu wyglądowi wnętrza. Powiększający powierzchnię użytkową obiektu wykusz oferuje dodatkową przestrzeń, otwierając przed inwestorami możliwość przygotowania niebanalnej aranżacji pomieszczenia. Z uwagi na fakt, iż ma zazwyczaj zaprojektowane duże przeszklenia – jest skutecznie doświetlony, sprzyjając urządzeniu jasnej i komfortowej strefy dziennej.
Bierzesz pod uwagę projekty domów z wykuszem i zastanawiasz się, jak zagospodarować tę część wnętrza? W takim miejscu możesz zaaranżować wygodny kącik wypoczynkowy, który umożliwi Ci relaks na kanapie z ulubioną książką. Wykusz świetnie nadaje się na słoneczną jadalnię z okrągłym lub podłużnym stołem, przy którym będą spotykać się wszyscy członkowie rodziny. Możesz urządzić w nim strefę do wypełniania obowiązków zawodowych lub realizacji własnych pasji, a nawet kącik z ziołami czy kwiatami, które będą doskonale rosnąć dzięki dużej ilości naturalnego światła.