pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 2645
Domy na wąską działkę to idealne rozwiązanie, które umożliwia wzniesienie komfortowego budynku nawet na wyjątkowo trudnym i ograniczonym wymiarowo terenie. Projekt domu na wąską działkę jest najczęściej stworzony na planie prostokąta, oferując wygodny w codziennej eksploatacji układ pomieszczeń. Taki obiekt może być parterowy, piętrowy lub z poddaszem, nawiązując swoją stylistyką do domów tradycyjnych lub bardziej nowoczesnych – a tym samym trafiając w odmienne gusta inwestorów. W kolekcji oferowane są plany budynków o powierzchni od 20 do ponad 200 m2, odpowiednich zarówno dla singli, jak i większych, wymagających rodzin. Dzięki kompaktowej bryle i zastosowanym rozwiązaniom są one przytulne i komfortowe, a przy tym energooszczędne, wpisując się w aktualne trendy w budownictwie.
Projekty domów na wąską działkę
Domy na wąską działkę
Planujemy dom na wąską działkę. Jednym z najistotniejszych warunków, jakie musi spełniać projekt domu, jest możliwość wpasowania go w działkę, na której ma stanąć. Najwięcej problemów z wyborem projektu domu mają właściciele wąskich działek, a tych, zwłaszcza na terenach miejskich, jest coraz więcej. Zwyczajowo za działkę wąską uznaje się taką, której szerokość nie przekracza 20 m.
- Jak wybrać projekt domu na wąską działkę?
- Czy wąska działka ogranicza nam dostępne projekty domów?
- Posiadając wąską działkęmożemy pomyśleć o domach piętrowych.
W naszej Kolekcji znajduje się bogata oferta projektów domów na wąską działkę. Wybierając jeden z nich, w wielu przypadkach problem wąskiej działki rozwiązuje się sam. Nasze propozycje to domy wolno stojące o szerokości elewacji frontowej od 7 m oraz projekty bliźniaków wymagające naprawdę wąskich działek – już od 11 m.
Czy wąska działka ogranicza powierzchnię domu?
Jeśli działka jest wąska, a rodzina potrzebuje dużego domu, kompromisem są projekty domów piętrowych lub projekt domu z poddaszem użytkowym.
Co zrobić, gdy wymarzony dom nie mieści się na wybranej działce?
Na początek popatrzmy czy projekt domu ma „wystające” części – balkony, tarasy, pergole itp. Rezygnacja z tych elementów lub zmiana ich szerokości jest dość prosta i może zmniejszyć wymaganą szerokość działki nawet o kilka metrów.
Otwory w ścianach – to one decydują, że odległość domu od granicy działki musi wynosić 4 m. Są jednak pomieszczenia, w których możemy z nich zrezygnować. Kotłownia, garaż czy łazienka nie będą mniej funkcjonalne, gdy nie ma w nich okna. A ściana bez okien, tzw. ślepa, pozwala zmniejszyć minimalną odległość od granicy naszej wąskiej działki do 3 m. Przykładem skuteczności tego manewru jest projekt domu Lubiany – wariant III. Szerokość budynku to 12,7 m. Z oknami w kotłowni i łazience potrzebuje 20,7 m. Gdy z nich zrezygnujemy, wystarczy naprawdę wąska działka – zaledwie 18,7 m. Nie zawsze trzeba rezygnować z okna, równie dobrze można go zastąpić oknami z luksferów.
Uwaga. Rzeczywistą, wymaganą lokalnymi przepisami odległość od drogi należy sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania terenu.
Garaż wolno stojący to kolejne „lekarstwo” na wąską działkę. W wielu projektach rezygnacja z garażu lub zmniejszenie liczby stanowisk nie jest trudna i wyraźnie „odchudza” projekt domu. A wąskie działki są zwykle dość długie i dają możliwość postawienia w zamian garażu przed lub za domem.
Wszystkich, którzy przeszukują projekty domów na wąską działkę, mają problem z wyborem odpowiedniego gotowego projektu domu, zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami.
By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Czekamy na telefony: 22 59 05 000, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie