pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 35
Projekty domów góralskich to propozycja, która trafi w gust osób poszukujących pomysłu na letniskowy lub całoroczny budynek mieszkalny. Domy góralskie są w znacznej mierze stworzone w oparciu o naturalne materiały, skutecznie wpisując się w wymagania miłośników ekologii. Nawiązujące swoją stylistyką do tradycyjnych chat rodem z Podhala, będą świetnie prezentować się na podgórskiej działce lub posesji z dala od innych zabudowań. Zaoferują wyjątkowy mikroklimat, pozwalając skutecznie odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i natłoku zawodowych obowiązków. Szukasz inspiracji na komfortowy, energooszczędny i niedrogi w utrzymaniu góralski dom, który będzie jednocześnie szybki w realizacji? Najlepsze rozwiązania na dom góralski znajdziesz w poniższej kategorii.
Projekty domów góralskich
Osoby planujące budowę w podgórskich okolicach bądź na urokliwych, leśnych działkach, często biorą pod uwagę projekty domów w stylu góralskim. Takie budynki cechują się wyjątkowym stylem i kojarzą z domowym ciepłem. Dzięki temu doskonale sprawdzają się podczas okazjonalnego wypoczynku lub całorocznego zamieszkania. Ponadto ich dopracowana konstrukcja bez trudu znosi cięższe warunki pogodowe, nierzadko panujące w górach. W konsekwencji zaspokoją one potrzeby inwestorów, którzy marzą o wzniesieniu trwałego, wygodnego i urzekającego domu dla siebie i najbliższych.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup projektu domu góralskiego?
Pobyt w domu w góralskim stylu to marzenie wielu osób – zarówno tych okazjonalnie bywających w górach, jak i takich, dla których jest to miejsce stałego pobytu. Pragniesz na co dzień lub okresowo wypoczywać w budynku z duszą? Zdecyduj się na zakup projektu domu góralskiego.
Taki obiekt będzie doskonale wyglądał zarówno na mocno pochyłej działce na wzgórzu, jak i płaskiej posesji pośrodku lasu. Jego naturalny charakter i ciepły klimat zapewnią doskonałe warunki do relaksu w mroźne i deszczowe dni. Przyozdobione folklorystycznymi dodatkami wnętrze sprawi niepowtarzalne wrażenie również na Twoich gościach, na długi czas pozostając w ich pamięci.
Jakie są najważniejsze zalety projektów domów góralskich?
Projekty domów góralskich to propozycje, które mają liczne zalety. Dom góralski przede wszystkim posiada wyjątkowy klimat, który zachwyci wszystkich miłośników naturalnych materiałów oraz regionalnego wzornictwa. Pachnące drewnem i niezwykle ciepłe, staną się komfortową przestrzenią do wypoczynku dla rodziny i znajomych.
Ich ważną zaletą jest krótki czas budowy. Realizacja projektów domów góralskich w technologii szkieletowej lub zrębowej zajmuje raptem kilka tygodni, a ograniczenie prac mokrych sprawia, że budowę można prowadzić także w okresie zimowym. Chciałbyś posiadać budynek wzniesiony w tradycyjny sposób? W katalogu znajdziesz także projekty domów w stylu góralskim zaprojektowane w technologii murowej, wykończone z zewnątrz materiałami wykonanymi z drewna.
Kto powinien wybrać projekty domów góralskich?
Projekty domów góralskich przypadną do gustu zwolennikom tradycyjnych i naturalnych rozwiązań. Warto wybrać je w momencie, gdy nasza działka zlokalizowana jest w rejonie podgórskim lub z dala od miasta. Takie budynki wykończone z użyciem drewna i kamieni będą doskonale komponować się z otaczającą je roślinnością.
Na projekt domu w góralskim stylu dobrze będzie zdecydować się również w przypadku, gdy na Twojej działce często panują trudne warunki pogodowe. Materiały, z jakich będzie on wykonany, bez trudu oprą się nawet ekstremalnym mrozom i obfitym opadom śniegu, przez długi czas zachowując swoją estetykę i funkcjonalność.