pn.-pt. 8-20, sb. 10-17
Filtry:
Wyczyść filtryPowierzchnia użytkowa
Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu
od:
m2
do:
m2
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.od:
m2
do:
m2
Kondygnacje
Garaż / Wiata garażowa
Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)Suma miejsc postojowych
Brak
1
2
2+
Dach
Kąt dachu
od:
°
do:
°
Pomieszczenia
Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi
1-2
3
4
5
6
6+
Więcej +2
Łazienki i wc Suma łazienek i wc
1
2
3
3+
Kuchnia
Dodatkowe pomieszczenia
Technologia
Ściany
Bryła / typ domu
Więcej +3
Wymiary Twojej działki
Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZSzerokość (SZ)
m
Głębokość (G)
m
Wymiary budynku
Szerokość od
m
Szerokość do
m
Głębokość od
m
Głębokość do
m
Wysokość budynku
Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicyod:
m
do:
m
Sezonowość
Wyczyść filtry
Liczba projektów: 496
Projekty domów szkieletowych oraz z bali to propozycja skierowana dla miłośników naturalnych rozwiązań, pragnących wznieść budynek ekologiczny i ekonomiczny. Jeżeli interesuje Cię nowoczesny dom drewniany projekt spełniający Twoje potrzeby, znajdziesz go w poniższej kategorii. Prezentujemy w niej projekty domów drewnianych o zróżnicowanym metrażu, odpowiednie na letni wypoczynek lub do całorocznego zamieszkania. Ich stylistyka nawiązuje zarówno do góralskich chat, jak i budynków tradycyjnych lub modernistycznych – będąc nie do odróżnienia od obiektów wznoszonych w technologii murowanej. Projekt domu drewnianego jest niezwykle szybki w realizacji, a późniejsze użytkowanie budynku – wyjątkowo komfortowe i przystępne cenowo, doskonale zaspokajając potrzeby współczesnych inwestorów.
Projekty domów drewnianych
Domy drewniane całoroczne coraz częściej zastępują klasyczne murowane obiekty. Ich popularność związana była do tej pory między innymi z niskimi kosztami inwestycyjnymi, obecnie już porównywalnymi do technologii tradycyjnych. Natomiast zdecydowanie krótszy czas poświęcony na ich wybudowanie, który w przypadku domów prefabrykowanych wynosi nawet 2 - 3 dni pewnością przykuwa uwagę wielu inwestorów prywatnych i biznesowych. Jednak to nie jedyne zalety domów drewnianych, które sprawiają, że warto je wybrać.
Domy drewniane całoroczne - gotowe projekty
Domy z drewna niewątpliwie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co jednoznacznie związane jest, chociażby z propagowaniem rozwiązań ekologicznych i wykorzystywania materiałów naturalnych. Dodatkowo drewno samo w sobie posiada ogrom zalet, który pozytywnie wpływa zarówno na aspekt wizualny, jak i funkcjonalny. Niezależnie czy mówimy tu o domach z bala, o technologii szkieletowej czy prefabrykowanej szkieletowej lub z prefabrykowanej z drewna klejonego. Wybór technologii na rynku jest bardzo szeroki.
Wspaniale komponujące się z naturą domy drewniane jak żadne inne pasują do wszechobecnej zieleni i przywodzą na myśl sielskie klimaty. Gotowe projekty tych obiektów charakteryzują się zróżnicowaną formą, oscylującą zarówno pomiędzy tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami. Dlatego też decydując się na nie mamy gwarancję, iż każdy z pewnością znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.
Domy drewniane - postaw na ekologiczne rozwiązania
Dom drewniany to pochwała prostoty i natury. Jednak ekologia i minimalizm formy to nie jedyne zalety tych obiektów. Projekty te charakteryzują się przede wszystkim dużą energooszczędnością, co ma duże znaczenie szczególnie dla tych użytkowników, którym szczególnie zależy na niskich kosztach eksploatacyjnych. To dobry sposób, aby skutecznie zaoszczędzić, nie odmawiając sobie przy tym żadnych przyjemności.
Ciepłe i komfortowe domy drewniane to ogromna przestronność oraz odpowiednio zaplanowany układ pomieszczeń, który pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną w obiekcie przestrzeń i zaaranżować ją zgodnie z najnowszymi trendami. Jeśli cenisz sobie ład i harmonię, wybierz projekty domów z poddaszem użytkowym. To przestrzeń do wypoczynku, przygotowywania posiłków i rekreacji. Wybierz odpowiedni projekt i zrealizuj swoje marzenia.
Domy z drewna - dlaczego warto je wybrać?
Domy drewniane całoroczne prezentują się niezwykle interesująco, a zwiększająca się wciąż ilość profesjonalnych firm budowlanych na polskim rynku sprawia, że ich wybudowanie jest dostępne, proste i fachowo wykonywane. Dodatkowo ich architektura i formy nie różnią się w żaden sposób od tradycyjnych domów murowanych. To stabilne i trwałe konstrukcje, które można wykończyć w indywidualnie wybrany sposób, zarówno pozostawiając drewnianą elewację w postaci np.: wertykalnie ułożonych desek w stylu skandynawskim, jak i pozostawiając zewnętrzne wykończone tynkiem, jak w przypadku tradycyjnych domów murowanych. Decydując się na domy drewniane, nie musisz więc rezygnować ze swoich planów odnośnie wybranej inwestycji. Mogą się one również okazać o wiele tańsze np: gdy zdecydujesz się na budowę metodą gospodarczą drewnianego szkieletu typu “kanadyjczyk”. Dlatego też nie warto zastanawiać się nad alternatywami, szukając energooszczędnych projektów domów drewnianych.
Domy z drewna kojarzone zazwyczaj z tradycyjnym budownictwem dlatego drewniane domy z bala sprawdzą się doskonale w tradycyjnej architekturze np: współczesnego polskiego dworu. Natomiast coraz bardziej nowoczesne formy minimalistyczne oraz przeszklone przestrzenie domów szkieletowych i prefabrykowanych, sprawiają, że projekty te doskonale odnajdą się w obecnych światowych trendach domów typu “dom stodoła”. Wybór stonowanych barw i wykończenie ich naturalnym drewnem to prosty sposób na aranżacyjny sukces.