aa-oU5K-s5Cm-Kyti

i

Autor: gettyimages.com

Wąska kuchnia w bloku: jak ją urządzić? Aranżacja tego pomieszczenia przerażała właścicielkę

2024-06-20 15:36

Ustawianie kuchni stanowiło wyzwanie dla właścicielki mieszkania, gdyż długie, pięciometrowe pomieszczenie przypominało wąski tunel. Jednak efekt końcowy przekroczył jej oczekiwania. Oprócz pojemnej zabudowy udało się nawet pomieścić stół. W kuchni nie brakło także oryginalnych rozwiązań, takich jak dyskretna półka na książki czy ściana pokryta korkiem.

Spis treści

  1. Kuchnia połączona z salonem: kolory
  2. Miejsce dla całej rodziny
  3. Nietuzinkowe ozdoby do kuchni: zioła

Mieszkanie było w stanie deweloperskim, więc nowi właściciele postanowili skorzystać z pomocy architekta Huberta Dziedzica. Przedstawił im kilka wersji projektu – z otwartą przestrzenią, kuchnią połączoną ze strefą dzienną.

Ostatecznie postanowili pozostać przy planie dewelopera. Kosztem salonu powiększono jedynie pokój córek, dziś pięcioletnich bliźniaczek. W zasadzie cały projekt dostosowano do dzieci, mieszkanie zostało tak umeblowane, żeby rodzice nie musieli się martwić o tapicerkę krzeseł czy porysowany blat stołu. Inwestorzy postawili na materiały łatwe w pielęgnacji.

Kuchnia połączona z salonem: kolory

Biel, szarość i naturalne drewno – to one wiodą prym w mieszkaniu. Zabudowa meblowa wykonana jest z lakierowanego MDF-u. Pas ze szczotkowanej stali odcinający fronty dolne od górnych, dodaje szafkom lekkości. Drewniana podłoga, stół z krzesłami i dekoracyjny ptaszek (BoConcept) ocieplają wnętrze, neutralizują zimne szarości.

Głównym założeniem było stworzenie stałej, neutralnej bazy, do której wszystko pasuje. A styl wystroju można zmieniać za pomocą mebli przenośnych i dekoracji.

Miejsce dla całej rodziny

Dużo uwagi poświęcono funkcjonalnemu podziałowi przestrzeni pod kątem całej rodziny. W kuchni zmieścił się okrągły stół dla czterech osób. W salonie urządzono strefę wypoczynkową oraz jadalnianą.

Wnętrza są praktyczne i minimalistyczne, ale też ciepłe i przytulne (dzięki drewnianej podłodze oraz dodatkom). Przez duże okna do środka wpada sporo słońca. Na balkonach rośnie dekoracyjny bluszcz, obłędnie pachnące zioła i lawenda. Tu po prostu chce się przebywać.

Nietuzinkowe ozdoby do kuchni: zioła

Zabudowa wisząca jest biała. Jedynie szafki na jej końcach mają lustrzane fronty, które optycznie poszerzają wąskie pomieszczenie. Kolor dolnych szafek (ukochany turkus właścicielki) zmienia odcień w zależności od natężenia światła. Nad stołem obok lampy wiszą „do góry nogami” dwie doniczki ze świeżymi ziołami. Rozwiązanie praktyczne, a zarazem dekoracyjne.