+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

Filtry:

Wyczyść filtry

Powierzchnia użytkowa

Suma powierzchni pomieszczeń mierzona po wewnętrznym obrysie ścian. Na jej wielkość ma wpływ wysokość pomieszczenia i jest liczona:
– w 100% – przy wysokości w świetle powyżej 2,2 m,
– w 50% – przy wysokości między 1,4 m a 2,2 m,
– pomija się – przy wysokości poniżej 1,4 m.
Do powierzchni użytkowej domu nie dolicza się powierzchni niektórych pomieszczeń, np. piwnicy, garażu, kotłowni, strychu

od:

 m2

do:

 m2

Powierzchnia zabudowy

Powierzchnia mierzona po obrysie zewnętrznych krawędzi wykończonego budynku z uwzględnieniem powierzchni nadwieszonych (np. wykusz). Nie dolicza się do niej elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, daszków, ramp) oraz elementów niewystających ponad powierzchnię terenu.

od:

 m2

do:

 m2

Kondygnacje

Garaż / Wiata garażowa

Suma miejsc postojowych (garaż + wiata garażowa)

Suma miejsc postojowych

Brak

1

2

2+

Dach

Kąt dachu

od:

°

do:

°

Pomieszczenia

Pokoje (z salonem) Liczba wszystkich pokoi

1-2

3

4

5

6

6+

Więcej +2

Łazienki i wc Suma łazienek i wc

1

2

3

3+

Kuchnia

Dodatkowe pomieszczenia

Bryła / typ domu

Więcej +3

Wymiary Twojej działki

Wymiary działki (szerokość x głębokość), na której możliwe jest wybudowanie domu. Wynikają one z wymiarów budynku powiększonych o wymagane przepisami odległości poszczególnych elementów budynku od granic działki. Rzeczywistą odległość od drogi należy sprawdzić i dostosować do wymogów zawartych w MPZA lub WZ
plot-image

Szerokość (SZ)

 m

Głębokość (G)

 m

Wymiary budynku

Szerokość do

 m

Głębokość do

 m

Wysokość budynku

Wysokość mierzona od poziomu terenu przy wejściu do budynku do najwyższego punktu dachu – kalenicy

od:

 m

do:

 m

Sezonowość

Wyczyść filtry

Projekty domów z dwiema strefami rodzinnymi

z

2

Liczba projektów: 35

Kolekcja domów dwustrefowych dedykowana jest tym Inwestorom, którym zależy na dodatkowej przestrzeni do wypoczynku lub zabawy. Taką funkcję zazwyczaj pełni salon, który jest miejscem spotkań, spożywania posiłków i rodzinnych zabaw. Jeśli jednak salon to za mało, warto zapoznać się z ofertą domów dwustrefowych, w których zaprojektowaliśmy dodatkowe miejsce do wspólnego spędzania czasu. Może to być antresola, strych użytkowy lub pomieszczenie rekreacyjne, których funkcję możemy dostosować do indywidualnych potrzeb tworząc np. salę zabaw dla dzieci, czytelnię z biblioteką, TV room, siłownię i wiele innych.

Poradnik Przed wyborem projektu

Ponad 60 stron praktycznych porad jak wybrać projekt spełniający Twoje oczekiwania

Pobierz
next page
Następna strona

z

2

Projekty domów z dwiema strefami rodzinnymi

Twoje dzieci często zapraszają gości i spędzają czas w salonie? A może poszczególni mieszkańcy mają odmienne preferencje odnośnie sposobu wypoczynku i potrzebują więcej miejsca w części dziennej budynku? W takich sytuacjach przydatne mogą okazać się dwie indywidualne strefy rodzinne, które zapewnią optymalny komfort wszystkim domownikom. W powyższej kategorii znajdziesz projekty, które spełniają powyższe kryterium. Sprawdź, jakie udogodnienia może zaoferować Ci wnętrze nowo powstającego obiektu.

Projekt domu z dwiema strefami rodzinnymi – jakie są jego najważniejsze cechy?

Ogólnodostępny salon w Twoim obecnym miejscu zamieszkania nie zapewnia wystarczającej przestrzeni dla wszystkich domowników? Weź pod uwagę projekt domu z dwiema strefami rodzinnymi . Taka koncepcja proponuje dwie osobne części wypoczynkowe, w których poszczególni mieszkańcy będą mogli spędzać czas w odpowiadający im sposób. Prócz głównego pokoju dziennego, architekci przewidzieli możliwość urządzenia dodatkowego obszaru dla rodziny oraz jej gości, zlokalizowanego na antresoli bądź w dedykowanym do tego celu pomieszczeniu rekreacyjnym. Część dostępnych tu propozycji pozwala także na adaptację poddasza, a w konsekwencji – perfekcyjne dopasowanie drugiej strefy wypoczynkowej do potrzeb przyszłych użytkowników.

Nasze projekty domów z dwiema strefami rodzinnymi cechują się dużą różnorodnością. W ofercie posiadamy rozwiązania o powierzchni użytkowej od 85 do 260 m2, pasujące na małe i duże działki. Nawet w najmniejszych pośród nich dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu przestrzeni możliwe jest wygospodarowanie dwóch indywidualnych obszarów wypoczynkowych bez obaw o spadek funkcjonalności czy wygody eksploatacji całego budynku. Poszczególne projekty domów są utrzymane w odmiennej stylistyce – od tradycyjnej bryły z dwu- lub czterospadowym dachem, przez nowoczesną stodołę, aż po okazałą rezydencję o dworkowym charakterze.

W kolekcji umieściliśmy projekty z garażem, które trafią w gust posiadaczy samochodów osobowych bądź motocykli. Przygotowaliśmy wersje z piwnicą lub strychem, oferujące dużą ilość dodatkowego miejsca do przechowywania. Miłośnicy gotowania będą zadowoleni z projektów domów ze spiżarnią, która pozwoli zgromadzić większe ilości ulubionych produktów spożywczych. Zwolennicy energooszczędności powinni zwrócić uwagę na propozycje z wentylacją mechaniczną i rekuperacją, umożliwiające obniżenie bieżących kosztów eksploatacyjnych.

Dla kogo dobrym wyborem będzie dom z dwiema strefami rodzinnymi?

Dom z dwiema strefami wypoczynkowymi to propozycja, która zaspokoi potrzeby wielu inwestorów. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane rodzicom ze starszymi dziećmi. Dorośli domownicy będą mogli zrelaksować się w salonie, podczas gdy ich pociechy – przyjąć gości lub oglądać ulubione bajki w pokoju rekreacyjnym bądź na antresoli.

Budynek z dwoma indywidualnymi strefami rodzinnymi sprawdzi się, jeśli mają zamieszkać w nim dorosłe już dzieci ze swoimi starszymi rodzicami. Układ jego wnętrza zapewni niezbędną prywatność obu parom, pozwalając im skutecznie odpocząć w odosobnieniu lub spędzić czas w swoim towarzystwie.

Taki projekt domu warto wziąć pod uwagę również w sytuacji, gdy przyszli mieszkańcy marzą o osobnym pokoju zabaw, własnej mini-siłowni czy strefie gier. W takich przypadkach część domowników będzie mogła relaksować się w salonie, podczas gdy pozostali będą korzystać z przygotowanych udogodnień w drugiej strefie – nie zakłócając spokoju reszty rodziny.