Maria A
Powierzchnia użytkowa
132,3 m2
Liczba pokoi
5
Kąt nachylenia dachu
40°
Stan surowy zamknięty
167 000 zł
zobacz więcej parametrów
Tylko u nas do 4842 zł
z pakietem dodatków
Prenumerata Muratora
3 miesiące GRATIS
Profesjonalne wsparcie ekspertów
Co zyskujesz?
Bezpłatna dostawa
Zwrot 30 dni, bezpłatna wymiana 90 dni
Bezpłatna zgoda na zmiany
w postaci przydatnych dodatków
do projektu
i remoncie - Murator ONLINE na 3 miesiące
z dodatkami, wydaniami specjalnymi
i Archiwum. Zobacz regulamin ⇒


Pozycja | Wartość |
kąt nachylenia dachu | 40 ° |
wysokość w kalenicy | 8,12 m |

- Powierzchnia użytkowa 132,3 m2
- Powierzchnia netto 139,6 m2
- Powierzchnia zabudowy 106,9 m2
- Kubatura (brutto) 479,0 m3
- Liczba pokoi (z salonem) 5
-
Wymiary działki
x m
Wymiary działki
Szerokość/głębokość - wymiar elewacji frontowej/bocznej powiększony o wymaganą odległość od granicy z sąsiednimi działkami. Założono odległość: 4 m od ściany z otworami okiennymi, drzwiowymi lub innymi konstrukcyjnymi i 3 m dla ściany bez okien. Okapy, gzymsy, tarasy, balkony, schody, daszki nad wejściem, galerie, pochylnie, rampy mogą znajdować się w odległości 1,5 m od granicy. Rzeczywistą, wymaganą lokalnymi przepisami odległość od drogi należy sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania terenu.
- Kąt nachylenia dachu 40°
-
Wysokość w kalenicy
8,12 m
Wysokość w kalenicy
Wysokość budynku, mierzona od poziomu terenu (przy najniżej położonym wejściu do budynku) do najwyższego punktu konstrukcyjnego dachu (bez uwzględnienia wysokości kominów).
-
Autor
arch. Dominik A. Łukawski
arch. Dominik A. Łukawski

ETAP PRAC | KOSZT | ZAKRES PRAC |
---|---|---|
1. Stan surowy zamknięty | 167 000 zł | Stan zero (wytyczenie budynku i roboty ziemne; ławy i stopy fundamentowe; ściany podziemne z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi) oraz stan surowy (ściany murowane z zewnętrzne i wewnętrzne; stropy i schody wewnętrzne, konstrukcja dachu z pokryciem, obróbkami, rynnami i rurami spustowymi; podłoża pod posadzki (np. chudy beton), okna i drzwi zewnętrzne; bramy garażowe; warstwy wyrównawcze pod posadzki na gruncie i na stropie z izolacjami cieplnymi i przeciwwilgociowymi). |
Koszty uwzględniają średni standard wykończenia oraz realizację budowy przez jedną firmę. Są one przygotowane w oparciu o średnie ceny krajowe materiałów budowlanych, robocizny i sprzętu, publikowane co kwartał przez Sekocenbud. W wyliczeniach nie ujęto kosztów: przygotowania placu budowy, ogrodzenia, zagospodarowania działki, wykonania przyłączy zewnętrznych, instalacji wewnątrz budynku, wykończenia wewnętrznego i zewnętrznego. Prezentowane wyliczenia mają charakter poglądowy, nie zawierają podatku VAT, mogą być obarczone błędem statystycznym.
Poniżej prezentujemy orientacyjne wskaźniki cenowe (wartości minimalne i maksymalne) dzięki którym można samodzielnie wyliczyć przybliżone koszty pozostałych etapów realizacji. Wybrane zakresy cenowe należy przemnożyć przez powierzchnię netto wybranego projektu. Wskaźniki nie uwzględniają podatku VAT.
2. Instalacje elektryczne | od 48 do 169 zł/m2 [*] | wewnętrzna instalacja oświetleniowa; instalacja gniazd wtykowych; instalacja siły oraz instalacja odgromowa i inne wewnętrzne instalacje teletechniczne |
3. Instalacje sanitarne | od 179 do 700 zł/m2 [**] | wewnętrzna instalacja wod. - kan. z przyborami sanitarnymi i bateriami; instalacja c.o. z kotłem i grzejnikami, bez kominka; instalacja gazowa bez osprzętu kuchennego; wentylacja mechaniczna ( jeśli występuje) |
4. Wykończenie zewnętrzne | od 97 do 491 zł/m2 [***] | system dociepleń i tynki zewnętrzne z malowaniem; okładziny elewacyjne; balustrady, parapety zewnętrzne i inne roboty zewnętrzne np. taras, opaski wokół domu, schody zewnętrzne |
5. Wykończenie wewnętrzne | od 330 do 676 zł/m2 [***] | tynki wewnętrzne, drzwi i okna wewnętrzne, lekkie ścianki działowe, roboty malarskie, posadzki i inne prace wykończeniowe |
[*] w zależności od ilości punktów elektrycznych na 1m2
[**] w zależności od ilości punktów sanitarnych na 1m2 oraz ilości (odległości) instalacji rurowej
[***] w zależności od rodzaju użytych materiałów i specyfikacji wykończenia
W celu poznania szczegółów przedstawionej wyceny budowy domu proponujemy zamówić szczegółowy kosztorys inwestorski, w którym podajemy dokładne wyliczenia dotyczące budowy domu od fundamentów do stanu deweloperskiego. Nasze kosztorysy są przygotowywane na podstawie średnich ogólnokrajowych cen publikowanych przez firmę Sekocenbud. Korzystając z naszych kosztorysów można szybko i rzetelnie wycenić poszczególne etapy budowy domu, rozliczyć się z wykonawcą czy też przedstawić kosztorys do banku.

Opis projektu
Maria A jest wspaniałą propozycją dla rodzin 4-6 osobowych, posiadających średniej szerokości działkę. Realizacja projektu Maria A jest bardzo łatwa, ze względu na typową formę bryły budynku. Projekt jest rewelacyjną propozycją dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Maria wersja A jest domem parterowym z poddaszem użytkowym. Dzięki temu podzielony jest na strefy: dzienną i nocną. Kuchnia jest bardzo przemyślanie zaprojektowana, dzięki czemu korzystanie z niej jest bardzo praktyczne. Projekt posiada bardzo funkcjonalna i pojemną spiżarnię. Znajdujący się w salonie kominek nadaje wnętrzu niepowtarzalny, rodzinny klimat. W domu znajdują się również dwie komfortowe łazienki- jedna z nich jest na parterze, a druga na poddaszu oraz cztery przestronne sypialnie o zróżnicowanym metrażu. Jedną z nich można wykorzystać jako sypialnia dla gości lub gabinet. Maria A posiada cudowny taras. Projekt jest doskonałą propozycją dla rodzin szukających domu tradycyjnego, czyli jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Projekt występuję z ogrzewaniem na gaz oraz paliwo stałe, a także wersja Maria A z wiatą oraz Maria B z pojedynczym garażem.
Technologia i konstrukcja
- ściany: bloczek z betonu komórkowego 24 cm, styropian Termo Organika 12 cm, tynk
- strop: Teriva 1
- dach: dwuspadowy, nachylenie 40 st. , więźba drewniana, dachówka ceramiczna
- ogrzewanie: gazowe, paliwo stałe ( płatny dodatek)
- okna połaciowe: VELUX
Zawartość dokumentacji projektowej
- 4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego ze szczegółowym opisem
- projekt instalacji, wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej, gazowej (jeśli występują)
- uproszczony ślepy kosztorys – orientacyjne zestawienie materiałów, robocizny i sprzętu z podziałem na etapy budowy
- listę zmian, które można wprowadzić w ramach adaptacji projektu
Dokumentacja weryfikowana jest przez niezależnych specjalistów.




Dopuszczalny zakres zmian w projekcie
Projektant dokonujący adaptacji projektu powtarzalnego może bez dodatkowej zgody autora projektu, na własną odpowiedzialność wprowadzić do projektu wszystkie zmiany dostosowujące projekt powtarzalny do uwarunkowań lokalnych lub do potrzeb inwestora, pod warunkiem spełnienia w zmienionej dokumentacji wymogów prawa budowlanego oraz wymagań konstrukcyjnych określonych w przepisach i normach aktualnych na dzień opracowania adaptacji.
Wszystkie zmiany powinny być naniesione na oryginał projektu katalogowego trwałą techniką graficzną (sugerowane: w kolorze czerwonym) lub dołączone do projektu jako aneks z zachowaniem oryginalnych rysunków. Wszystkie zmiany powinny być podpisane przez osobę uprawnioną, dokonującą adaptacji.
Projektant, który dokonuje adaptacji projektu jest uważany za projektanta danego obiektu w rozumieniu art. 20 Prawa Budowlanego przejmując wszystkie wynikające z ustawy obowiązki i uprawnienia łącznie z odpowiedzialnością za projekt.

