+48 22 59 05 000

pn.-pt. 8-20, sb. 10-17

Kontakt i pomoc^
Kontakt i pomoc
Zamów rozmowę
Umów wideorozmowę
Napisz do nas
Pomoc w kredycie
Bezpłatna analiza działki
logo

FAQ - najczęściej zadawane pytania

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Przed kupnem projektu chciałbym zapoznać się z dokładnymi wymiarami pomieszczeń, czy jest taka możliwość?

Desktop - w prezentacji projektu w zakładkach np. RZUTY, PARAMETRY, OPIS znajduje się button - BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE - ZAMÓW.
Wersja mobilna - w prezetnacji projektu zakładka - Zamów bezpłatne rysunki szczegółowe (między zakladką Rzuty a zakładką Koszty).
Po wypełnieniu formularza, na podany w nim adres mailowy, dotrą linki do pdf-ów pokazowych z dokładnymi wymiarami pomieszczeń.

Czy mogę wprowadzić zmiany w projekcie gotowym?

ZMIANY W PROJEKCIE GOTOWYM SĄ MOŻLIWE
Wpraw­dzie każdy pro­jekt go­to­wy jest chro­nio­ny pra­wem au­tor­skim, ale w do­ku­men­ta­cji okre­ślo­ny jest za­kres zmian, któ­rych można do­ko­ny­wać bez pisem­nej zgo­dy au­to­ra. Je­że­li więc pro­jekt Ci od­po­wia­da, ale roz­wa­żasz np. możli­wość pod­piw­ni­cze­nia do­mu, in­ne­go roz­miesz­cze­nia okien czy spo­so­bu wy­kończe­nia ele­wa­cji, po­wi­nie­neś spraw­dzić w opi­sie pro­jek­tu (zanim kupisz projekt, możesz zapoznać się z nim na naszej stronie w prezentacji projektu, w zakładce MOŻLIWOŚCI ZMIAN), czy jest na to zgo­da au­to­ra. Je­że­li jednak pla­no­wa­ne zmia­ny wy­kra­cza­ją po­za zgo­dę udzie­lo­ną w do­ku­men­ta­cji, po­trzeb­na jest pi­sem­na zgo­da auto­ra pro­jek­tu. Aby mieć pewność, że bę­dzie można ją otrzymać, naj­le­piej ustalić zakres zmian przed za­ku­pem pro­jek­tu. Murator PROJEKTY pośredniczy w uzyskaniu od autorów zgody na wprowadzenie zmian, wykraczających poza możliwy zakres wyszczególniony w dokumentacji projektowej. Zgody na zmiany wydawane są bezpłatnie, w terminie około trzech dni roboczych od dnia otrzymania stosownego zgłoszenia.

Ile czasu czekam na projekt od momentu zamówienia?

Standardowo jest to czas 3 dni roboczych. Bywają przypadki wydłużonego okresu oczekiwania od 5 do 20 dni roboczych. Dotyczy to zazwyczaj nowych projektów. Czas oczekowania na projekt podajemy przy cenie projektu w prezentacji projektu.

Czy wybrany projekt domu można kupić w wersji lustrzanej?

Wszystkie projekty domów w Kolekcji Muratora opracowane są zarówno w wersji podstawowej, jak i w odbiciu lustrzanym. Konwersja następuje na osi pionowej (przechodzącej przez ścianę frontową) prawo - lewo. Projekt w wersji lustrzanej przy symbolu ma dodane rozszerzenie – literę „L” np. C333L.

Gdzie jest Wasza siedziba?

Warszawa ul. Dęblińska 6

Czy kupując projekt gotowy domu będę miał informacje ile i jakie materiały będę musiał kupić?

Do projektów gotowych z Kolekcji Muratora jest dodawany tzw. ślepy kosztorys. Jest to tabelaryczne zestawienie ilości wszystkich prac: budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych razem z wykazem wszystkich potrzebnych materiałów. Dodatkowo jest podane również zestawienie liczby godzin pracy robotników i sprzętu budowlanego potrzebnego do wybudowania obiektu. Ślepy kosztorys nie zawiera cen. Ponadto w  dokumentacji technicznej zawarte są szczegółowe rysunki więźby dachowej z opisem i zestawieniem potrzebnych elementów, a na rysunkach konstrukcyjnych opisane są pręty zbrojeniowe potrzebne do wykonania poszczególnych elementów konstrukcyjnych

Chcemy zmienić zastosowany w projekcie materiał ścienny. Czy możemy?

Należy upewnić się czy autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie innych materiałów niż przyjęte w dokumentacji. Najczęściej taka zgoda w dokumentacji projektowej jest uwzględniona, jednak zmiana rodzaju materiału ma wpływ na współczynnik przenikania ciepła, a od tego parametru zależy czy dom będzie spełniał obecnie obowiązujące przepisy. W projekcie o osiągnięcie wymaganych wskaźników zadbał autor opracowania. Należy zatem – na etapie adaptacji – zwrócić uwagę aby zmieniany materiał nie miał gorszych parametrów niż zaprojektowany w pierwotnej dokumentacji. Zmiana technologii budowy pociąga za sobą zwykle zmianę grubości i ciężaru ściany, dlatego jest to zmiana istotna zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i przestrzennym (wymiary zewnętrzne i wewnętrzne). Każda technologia ma też swoją specyfikę i rozwiązania szczegółowe (np. ocieplenie nadproży, wieńców, sposób montażu okien), które trzeba uwzględnić w projekcie.

Co to jest powierzchnia zabudowy?

Powierzchnia zabudowy - podana zgodnie z normą PN-ISO 9836:1997, oznacza powierzchnię terenu zajmowaną przez budynek w stanie wykończonym. Wyznacza się ją poprzez rzut pionowy bryły budynku na płaszczyznę terenu wraz z elementami zabudowanymi ścianami (np. wykuszami). Nie wlicza się do niej powierzchni elementów drugorzędnych (np. schodów zewnętrznych, ramp, daszków, altan, szop, loggii i balkonów).

polecane projekty

Zx88B Projekt domu Zx88 B

Pow. użytkowa:
130,7 m2
Liczba pokoi:
4
Wymiary działki:
19,46 x 29,06 m
Kąt nach. dachu:

DW133 Idealny M2

Pow. użytkowa:
137,4 m2
Liczba pokoi:
5
Wymiary działki:
17,05 x 27,85 m
Kąt nach. dachu:
45°

DW132 Idealny M1

Pow. użytkowa:
137,5 m2
Liczba pokoi:
5
Wymiary działki:
17,05 x 22,80 m
Kąt nach. dachu:
45°