Miesięcznik Murator ONLINE

Beata Simka

Beata Simka

Doradca ds. Projektów Gotowych (budynki rolnicze,
gospodarcze i usługowe)
bsimka@murator.com.pl
tel.: 22 59 05 580


Szanowni Państwo

Wybór projektu to niezmiernie ważna, wymagająca wielu przemyśleń decyzja. Zazwyczaj pytań jest bardzo wiele i dotyczą one niezwykle różnorodnej tematyki. 

W przypadku budynków inwentarskich, takich jak chlewnie, tuczarnie i obory ważne są nie tylko parametry budowlane czy wymiarowe, lecz także technologiczne, wpływające zarówno na dobrostan zwierząt, jak i na Państwa wygodę lub możliwości. Wybierając tego typu projekt, należy więc zastanowić się również nad preferowanym systemem utrzymania i systemem chowu.

W przypadku budynków przeznaczonych do świadczenia różnego rodzaju usług, należy pamiętać, iż oprócz standardowej adaptacji do warunków miejscowych, mogą być  potrzebne Państwu dodatkowe uzgodnienia, które wykonuje się w lokalnych urzędach i których zakres uzależniony jest od określonej funkcji obiektu.  Przeznaczeie budynku wiąże się też często z koniecznością wprowadzenia zmian, zarówno funkcjonalnych, wymiarowych czy instalacyjnych. Aby umożliwić Państwu wprowadzenie tych zmian, do każdej dokumentacji dołączona jest zgoda określająca ich zakres. W przypadku zmian wykraczających poza standardowy zapis, należy zwrócić się do nas o zgodę na dodatkowe, wskazane zmiany.  

Bardzo ważnym elementem doboru projektu jest jego zgodność z warunkami zabudowy. Należy pamiętać, iż w tym dokumencie mogą pojawić się zapisy dotyczące wielkości powierzchni zabudowy, kształtu dachu, kąta nachylenia połaci dachowych, usytuowania budynku, czy kalenicy względem drogi oraz maksymalnej wysokości budynku. Warto więc, przed zakupm projektu udać się do właściwego urzędu celem uzyskania wypisu lub wyrysu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub w przypadku jego braku, decyzji o warunkach zabudowy.

W większości, oferowane przez nas projekty dostępne są "od ręki", natomiast na niektóre, głównie inwentarskie i usługowe, termin realizacji wynosi o 7 do 20 dni roboczych. W przypadku projektów wykonywanych na indywidualne zamówienie, termin i cena ustalane są indywidualnie.

 

Pozostaję do Państwa dyspozycji.
Beata Simka 

polecane projekty

C214 Dom na rozstaju

Pow. użytkowa:
74,1 m2
Liczba pokoi:
5
Wymiary działki:
16,10 x 17,70 m
Kąt nach. dachu:
42°
Stan sur. zamkn.:
101 000 zł

C333c Miarodajny - wariant III

Pow. użytkowa:
83,5 m2
Liczba pokoi:
3
Wymiary działki:
21,30 x 21,40 m
Kąt nach. dachu:
35°
Stan sur. zamkn.:
164 000 zł

C333f Miarodajny - wariant VI

Pow. użytkowa:
48,9 m2
Liczba pokoi:
2
Wymiary działki:
16,30 x 16,80 m
Kąt nach. dachu:
35°
Stan sur. zamkn.:
71 000 zł

Dyskusje na forum

projekt C333c MIARODAJNY wariant 3

anka.k.

projekt C333d MIARODAJNY wariant 4

monika91

Dziennik Budowy - C319 Aromatyczny

ewamewa

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME SA jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Każdy z inwestorów, który zakupi projekt gotowy z Kolekcji Murator PROJEKTY, przy jego realizacji może skorzystać z udostępnionych na stronie wizualizacji dotyczących zakupionego projektu. Jeżeli wykorzystanie udostępnionych przez Murator PROJEKTY materiałów miałoby nastąpić w szczególnej formie np. poprzez zamieszczenie na dużym formacie, zwielokrotnienie, celem udzielenia wsparcia w realizacji prosimy o kontakt: e-mail: projekty@murator.com.pl, 22 590 56 89. Warunkiem niezbędnym wykorzystania udostępnionych materiałów jest zamieszczenie następujących oznaczeń: pełna nazwa projektu oraz imię i nazwisko autora np. "Słoneczna polana – wariant I" Murator M106a, arch. Ewa Dziewiątkowska. Wszystkie wizualizacje projektów i inne materiały zamieszczone na stronie www.projekty.murator.pl podlegają ochronie prawnoautorskiej.
facebook
Kontakt
Jak zamówić?
ZAMÓWIENIE PRZEZ KOSZYK
ZAMÓWIENIE PRZEZ E-MAIL
ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON
ODWIEDŹ NASZE BIURO
ZAMÓWIENIE U DYSTRYBUTORA