Miesięcznik Murator ONLINE

Konkurs fotograficzny - Dom w kadrze

konkurs fotograficzny _ lato2019ok

 

Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj atrakcyjne nagrody :) 

Letnia edycja konkursu "Dom w kadrze" trwa do 30 września 2019 r.


Zrealizowałeś, realizujesz DOM z Kolekcji Muratora? Już dziś weź do ręki aparat fotograficzny i zrób zdjęcia swojego domu. Podziel się pięknymi zdjęciami. Jak najszybciej wyślij je na konkurs. Pokaż jak wygląda Twój dom z zewnątrz, jak urządziłeś wnętrze, podziel się ciekawymi rozwiązaniami. Nie martw się, że np. elewacje nie są jeszcze wykończone, że Twój ogród jeszcze nie jest doskonały. Twoje zdjęcia mogą być równie ciekawe i masz szansę na nagrodę już teraz, a ponadto także szansę na wygrane w kolejnych edycjach konkursu, oczywiście za każdym razem przesyłając nowe zdjęcia :)


Nagrody:
- 1 x telewizor LG
- 1 x odkurzacz BOSCH
- 1 x suszarka spożywcza Zelmer

 

Szczegółowe dane dotyczące nagród zamieszczamy poniżej.

 

Nagrody wyróżnienia:
- 10 przenośnych głośników bluetooth Colour Sound 3W
- 10 zegarów ściennych
- 10 parasoli

 

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do rabatów w sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz dzięki e-karcie Home Profit. Korzystaj za darmo ze specjalnych promocji. Obniż koszty budowy, remontu, wykończenia oraz dekoracji. Kod Premium Access o wartości 250 zł zostanie przesłany, w ciągu 5 dni roboczych od dnia zgłoszenia, na podany w formularzu konkursowym adres mailowy. 
 

Wypełnij formularz konkursowy i dodaj zdjęcia

>>Zapoznaj się z regulaminem konkursu<<

 

 

Kilka rad jak zrobić dobre zdjęcia
Każdy z nas potrafi zrobić zdjęcie, ale jak to zrobić by wydobyć i podkreślić piękno obiektu? Podpowiadamy poniżej. Zapoznaj się i zwiększ swoją szansę na wygraną.   

zdjęcie domu

 

 

- Światło jest ważne – wybierz na sesję piękny, słoneczny dzień. Po południu otoczenie prezentuje się w najżywszych kolorach. Dobre światło jest też wczesnym rankiem (w okolicach wschodu słońca) i wieczorem (tuż przed zachodem słońca, sam zachód i tuż po zachodzie słońca). Aby wieczorne zdjęcia miały klimat, zapal oświetlenie w ogrodzie i na elewacji. Wieczorem, gdy czas naświetlania jest dłuższy, stabilizacja aparatu staje się konieczna. Jeśli nie masz statywu, możesz wykorzystać ławkę, płot, żeby oprzeć aparat. Przy zdjęciach robionych o tej porze, warto też użyć samowyzwalacza – unikniesz wtedy poruszenia, które możesz spowodować przyciskając spust migawki.
Unikaj robienia zdjęć pod słońce. Jednak jeśli chcesz mieć ujęcie ze słońcem zachodzącym w tle spróbuj użyć flesza, który doświetli bliżej znajdujące się elementy.
Kompozycja zdjęcia – poszukaj miejsca, z którego Twój dom prezentuje się najlepiej.
Tło. Zwróć uwagę na to, co dzieje się wokół domu. Zrób porządek, schowaj zbędne przedmioty, które na zdjęciu będą tylko odciągały uwagę od domu. Skoś trawę – krótko przystrzyżona zawsze prezentuje się lepiej.

Stosuj precyzyjne kadrowanie – sprawdź czy widzisz w obiektywie cały dom, a jeśli nie mieści się on w kadrze stań dalej. Unikaj też sytuacji kiedy, za dużo miejsca zajmuje np. niebo lub chodnik.
Zniekształcenia – Twój dom będzie wyglądał zdecydowanie lepiej jeśli zrobisz zdjęcie lekko z góry (np. z drabiny), niż z dołu – wtedy będzie najbardziej zniekształcony. Jeśli nie masz możliwości na ujęcie z góry, spróbuj zrobić je na wysokości oczu. Staraj się trzymać aparat równolegle do powierzchni ziemi. Trzymaj go stabilnie – nie tylko wieczorem warto korzystać ze statywu.

 

 wnętrze

 

- Światło – jeśli chcesz pokazać wnętrze a nie to co za oknem poczekaj aż na dworze się trochę ściemni. Dobrze oświetl pomieszczenie – włącz światła, lampki, rozpal ogień w kominku. Unikaj lampy błyskowej – zdjęcia wyglądają sztucznie.
- Zaaranżuj wnętrze, zabaw się w stylistę – ustaw świeże kwiaty, schowaj niepotrzebne rzeczy. Czasem jeden mały przedmiot potrafi zepsuć całą kompozycję uciążliwie rzucając się w oczy i przeszkadzając w podziwianiu wnętrza. Zadbaj nie tylko o pierwszy, ale też drugi i trzeci plan. Zwróć uwagę co odbija się w lustrze czy gładkich powierzchni mebli.
- We wnętrzu, tak samo jak przy zdjęciach wieczornych, potrzebny jest dłuższy czas naświetlania więc zadbaj o stabilność aparatu. Drżenie ręki może spowodować, że zdjęcia wyjdą nieostre.

 

 

Konkurs Fotograficzny

  

Nagrody główne:     
            

Telewizor LG 43UK6400PLF

tv_lg
Telewizor to urządzenie, które jest domowym centrum rozrywkowym. Nowoczesne telewizory nie tylko dają dostęp do telewizji, ale też pozwalają oglądać seriale i filmy z Internetu czy też grać na konsoli w komfortowych warunkach. Gównymi zaletami telewizora LG są: wyostrzony obraz dzięki wysokiej rozdzielczości, taki sam obraz pod każdym kątem oraz wielokanałowy dźwięk otaczający z każdej strony. Czterordzeniowy procesor niestrudzenie usuwa przeszkadzający szum i poprawia ostrość nawet podczas podnoszenia niskiej rozdzielczości do jakości bliskiej 4K.


Dane techniczne:

 • Typ telewizora - LED

 • Smart TV - TAK

 • Przekątna ekranu [cal] - 43

 • Format ekranu - 16/9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkurzacz BOSCH BZGL2A317
odkurzacz_bosch

 

 

 

Odkurzacz z linii Compaxx'x to idealne rozwiązanie zarówno do mniejszych mieszkań, jak i dużych domów. Dzięki niewielkim rozmiarom i wyjątkowej zwrotności zmieści się wszędzie, bez trudu odkurzy wszystkie zakamarki i nie potrzebuje dużo miejsca do przechowywania. Długi przewód i wąż ssący gwarantują swobodną pracę w promieniu 8 metrów, a niska waga urządzenia zapewnia komfortowe użytkowanie i przenoszenie. Gównymi zaletami odkurzacza BOSCH są: wysoka wydajność, niskie zużycie energii, skuteczne odkurzanie nawet przy zapełnionym worku, wyjątkowa lekkość.


Dane techniczne:

 •  Moc silnika [W] - 600

 •  Poziom hałasu [dB] - 80

 •  Silnik - wysokoobrotowy HiSpin

 •  Blokada zamknięcia pokrywy bez worka

 

 

 

 

 

 

 

Suszarka ZELMER
suszarka_zelmer

 

 

 

Suszenie jest jedną z najlepszych metod konserwowania żywności. Suszarka nie jest skomplikowanym urządzeniem. Jej najważniejszym elementem jest baza znajdująca się w podstawie. Zainstalowana w niej grzałka, wentylator oraz elektronika steruje pracą sprzętu. Po uruchomieniu urządzenia, grzałka rozgrzewa się do wysokiej temperatury, a wentylator zaczyna wypychać ciepłe powietrze ku górze. W wyniku suszenia z żywności usuwane jest 70-80% wody.


Dane techniczne:

 •  Moc silnika [W] - 250

 •  Rodzaj zasilania - sieciowe

 •  Regulacja mocy - 2-stopniowa

 •  Sterowanie elektroniczne, BPA free

 

 

 

 

 

  

 

 

edycja wiosna2019

 

 

Nagrody główne:  

 

Fotel ogrodowy HAWANA wygrywa Pani Patrycja Kocańska za zdjęcia do projektu Murator M106a Słoneczna Polana -wariant I

 

 m106a

 

Zestaw narzędzi firmy PROLINE wygrywa Pan Tomasz Lebioda za zdjęcia do projektu Murator M174 Świerki nad jeziorem

 

M106a

 

Zestaw narzędzi firmy PROLINE wygrywa Pani Lidia Twardowska za zdjęcia do projektu Murator M186 Wrzosowe wzgórza

m186

 

 

Kombiwar halogenowy Camry wygrywa Pani Ewa Woźnica za zdjęcia do projektu Murator M55 Spokojna rzeka

m55

 

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:
Przemysław Jeziorski, Jakub Andruszkiewicz,  Joanna Niewiadomy, Mariusz Stenka, Paulina Dola, Żaneta Rymarczyk, Iwona Rowińska, Anna Wrobel,  Weronika Łącka - Pilarska, Mateusz Nowik, Anita Rozengart-Nowaczy, Beata Wojciechowska, Miłosz Dębski, Łukasz Bachorski, Bozena Hernacka, Mateusz Nowik, Halina Kociołowicz, Joanna Gaweł

 

 

Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom oraz wyróżnionym :)  

 

 

Nagrody główne:

Kosiarkę ARM 37 Firmy BOSCH wygrywa Pan Damian Dziubałkowski za zdjęcia do projektu Murator M186 Wrzosowe wzgórza

 

 

Myjkę do okien VW2 PREMIUM Firmy Karcher  wygrywa Pan Łukasz Szymański za zdjęcia do projektu Murator M106aL Słoneczna polana - wariant I

 

 

 


 

 

 

 

Myjkę do okien VW2 PREMIUM Firmy Karcher  wygrywa PanI Paulina Madejczyk za zdjęcia doprojektu Murator C444o Czterolistna koniczyna - wariant XIV

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Sławomir Snopkowski, Dominika Kulka, Ewa Adamczuk, Szymon Biel, Magdalena Kałuża, Joanna Gaweł, Karolina Barańska, Magdalena Badura, Kamil Szulc,  Michał Tran, Monika Ziomkowska, Piotr Chorążewski, Beata Szczodry

 

 

Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom oraz wyróżnionym :) 

 

 

Nagrody główne:

Oczyszczacz powietrza Sharp wygrywa Pan Tomasz Włodarczyk za zdjęcia do projektu Murator C333b Miarodajny - wariant II

 

 

Gazowy parasol grzewczy Landmann wygrywa Pani Adrianna Widomska za zdjęcia do projektu Murator C221 Racjonalny

 

 

 

Plecak na laptopa wygrywa Pani Dominika Kulka za zdjęcia do projektu Murator C132a Barwny - wariant I

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Paulina Madejczyk, Radosłąw Chwiałkowski, Ewa Adamczuk, Jagna Smolińska, Jarosław Kłaput, Anna Wrobel, Karol Garustowicz, Agata Janoszka, Marek Dziedzielewicz, Agnieszka Karczmarczyk,Mariusz Stenka, Dariusz Budziszewski, Mariusz Śliżewski, Małgorzata Zielińska, Beata Skiba, Beata Szczodry, Mateusz Smętek, Hanna Komorzycka, Magda Badura, Marcin Lewkowicz, Marcin Jóźwiak,Damian Żarkowski

 

wyniki_edycja lato 2018

 

 

Nagrody główne:

Basen Stelażowy wygrywa Pan Arkadiusz za zdjęcia do projektu Murator M52a Gwiaździste niebo - wariant I 

 M52a

 

Odkurzacz HYUNDAI wygrywa Pani Agnieszka Borowska za zdjęcia do projektu Murator M146 Błękitna rapsodia

M146

 

Odkurzacz HYUNDAI wygrywa Pani Edyta Szmitka za zdjęcia do projektu Murator M89aL Nasze szczęście - wariant I
M89aL


Plecak na laptopa wygrywa Pan Dominik Milczarek za zdjęcia do projektu Murator M125a Bocianie gniazdo - wariant I
M125a


Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Beata Apostoluk, Michał Wacławik

 

Konkurs foto 2018 

 

Nagrody główne:

Fotel ogrodowy wiszący - bujany Hawana wygrywa Pani Magdalena Kałasza za zdjęcia do projektu Murator M141 Szum morza

Konkurs foto 2018

Myjke ciśnieniowa Karcher wygrywa Pani Anna Mielcarek za zdjęcia do projektu Murator M141 Szum morzaKonkurs foto 2018

 

 

Kombiwar Halogenowy Camry wygrywa Pan Michał Wacławik  za zdjęcia do projektu Murator M131 Majowy

M131 Majowy

 

Kombiwar Halogennowy Camry wygrywa Pani Bożena Beszczyńska za zdjęcia do projektu Murator M132b Wariantowy - wariant II

Konkurs foto 2018

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Klaudia Korcz, Piotr Nawrocki, Agata Janoszka, Iwona Miedzińska, Maria Turkosz, Dominik Żak, Grzegorz Pysz, Urszula Lewandowska, Patrycja Dąbrowska, Joanna Stachura, Wioletta Mieczkowska, Tomasz Lebioda, Magda Banasińska, Maciej Lisowski, Anita Rozentgart, Radosław Pilis, Rafał Wąchała, Daniel Zagódka.

 


DOM W KADRZE - edycja zima - 2018

WYNIKI

 

 

Nagrody główne:  

 

Walizki Wittchen wygrywa Pan Arkadiusz Miduch za zdjęcia do projektu Murator M183 Bajeczny widok

 

 M183

 

Myjkę ciśnieniową Karcher wygrywa Pani Iwona Sulej za zdjęcia do projektu Murator M106 Słoneczna polana - wariant I 

 

M106a

 

Myjkę ciśnieniową Karcher wygrywa Pan Dominik Żak za zdjęcia do projektu Murator C346b Elastyczny - wariant I 

C346b

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:
Iwona Janeczko-Zdańska, Wioletta Mieczkowska, Jan Kłosiński, Mateusz Kurpiel, Kamil Szulc, Piotr Nawrocki, Tomasz Lebioda + specjalny upominek dla Kierownika Budowy :) 

 

wyniki konkursu

 

 

 

Nagrody główne:  

 

Kombiwar CAMRY wygrywa Pani Iwona Prokop za zdjęcia do projektu Murator C110  Dom za rogiem

C110

 

 

 

Parowar CAMRY wygrywa Pan Tomasz Lebioda za zdjęcia do projektu Murator M174 Świerki nad jeziorem

M174

 

Plecak z miejscem na laptopa wygrywa Pan Radosław Szraga za zdjęcia do projektu Murator M186 Wrzosowe wzgórza


M186

 

Plecak z miejscem na laptopa wygrywa Pan Grzegorz Woliński za zdjęcia do projektu Murator M165 Baśniowy
M165

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:
Panie: Monika Terlecka, Ilona Maj, Iwona Kalisz, Sylwia Hanc, Renata Jaworska, Agnieszka Kolba

 

 

 Konkurs Fotograficzny Dom w kadrze edycja lato 2017_wyniki

Nagrody główne:  

 

Narzędzie wielofunkcyjne oscylacyjne 300W Tryton wygrywa Pan Jan Kłosiński za zdjęcia do projektu Murator M157 Na południe

Na południe _ M157 

 

Mini szlifierkę 170W (+akcesoria) Tryton wygrywa Pan Dominik Żak za zdjęcia do projektu Murator C346b Elastyczny - wariant II

Elastyczny - wariant II _ C346b

 

Frezarkę wielofunkcyjną dremel 150W Tryton wygrywa Pan Mariusz Feledyn za zdjęcia do projektu Murator M109 Jesienny nastrój 

Jesienny nastrój_M109

Nagrody wyróżnienia otrzymuje:

Pan Tomasz Lebioda

 

wydniki

 

 

Nagrody główne:  

 

Kombiwar CAMRY wygrywa Pan Paweł Kopciuch za zdjęcia do projektu Murator M132bL Wariantowy - wariant II

 

m132b

Parowar CAMPRY wygrywa Pan Dominik Żak za zdjęcia do projektu Murator C346b Elastyczny - wariant II

 

c346b

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Izabella Dobrowolska-Cygan, Łukasz Bachorski, Tomasz Korowaj, Iwona Kalisz.

 

 

wyniki

Nagrody główne:  

 

Zestaw składający się z torby podróżnej oraz etui na ubranie wygrywa Pan Kamil Gilewski za zdjęcia do projektu Murator D88 Reprezentacyjny

d88

 

Zestaw składający się z torby podróżnej oraz etui na ubranie wygrywa Pan Maciej Wydrzyński za zdjęcia do projektu Murator M04 Wspaniały

mo4

Zestaw składający się z torby podróżnej oraz etui na ubranie wygrywa Pani Klaudia Niespodziana za zdjęcia do projektu Murator C256 Gładki

c256

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Renata Jaworska, Agnieszka Błaszczak, Leszek Sokolowski, Anna Jarosz, Mariusz Piątkowski, Łukasz Majchrzak, Bożena Beszczyńska

 

wyniki

Nagrody główne:  

 

Kosę spalinową marki Hitachi CG22EAB wygrywa Pan Andrzej Piprek za zdjęcia do projektu Murator C114c  Znany - wariant III

 C114c

 

 

Wkrętak akumulatorowy Liion TRYTON wygrywa Pan Mariusz Piątkowski za zdjęcia do projektu Murator M95L Róże w ogrodzie 

M95L

 

 

Zestaw składający się z projektora do smartfona oraz bezprzewodowego głośnika JBL wygrywa Pan Dawid Ćwikliński za zdjęcia do projektu Murator M82a Kwitnąca grusza - wariant I 

M82a

 

 

Zestaw składający się z projektora do smartfona oraz bezprzewodowego głośnika JBL wygrywa Pan Piotr Birowski za zdjęcia do projektu Murator M122 Poranna mgła

 M122

 

 

Nagrody specjalne otrzymują:

Aneta Falkiewicz-Głuchowska, Zdzisław Martynów, Sławomir Jewusiak

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Renata Jaworska, Iwona Kalisz, Agnieszka Andruszkiewicz, Andrzej Jodłowski, Monika Maciejewska

 

wyniki dom w kadrze lato 2016

 

Nagrody główne:  

 

Wkrętarkę akumulatorową Nicd TRYTON wygrywa Pan Marcin Furgoł za zdjęcia do projektu Murator WM24 "Pluszcz"

 

WM24 wyniki

Parowar Camry CR 6401 wygrywa Pani Kamila Siurnik za zdjęcia do projektu Murator M20 "Między sosnami"

M20 wyniki

 

 

Nagrody specjalne otrzymują:

Aneta Falkiewicz-Głuchowska, Sebastian Marganiec, Marek Pedzinski, Paweł Smętny

 

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Iwona Kalisz, Sylwia Krzemińska, Justyna Pawłowska, Marta Poproch, Joanna Walecka

 

 

wyniki_edycja wiosna 2016

 

Nagrody główne:      

 

 Elektryczną pilarkę łańcuchową TRYTON wygrywa Pani Aneta Flakiewicz-Głuchowska za zdjęcia do projektu Murator C138a "Zadbany - wariant I"
 C138a

 

 Wkrętarkę akumulatorowa Nicd TRYTON wygrywa Pani Joanna Pera za zdjęcia do projektu EM11 "Miła chwila"

 EM11

 

Wkrętak akumulatorowy Liion TRYTON wygrywa Pan Igor Pietrzykowski za zdjęcia do projektu M04 "Wspaniały"

M04      

Nagrody wyróżnienia otrzymują:

Piotr Brzeziński, Marcin Donasz, Iwona Kalisz, Andrzej Mariusz Kolenko, Paweł Kowal, Anna Pawlata, Justyna Pawłowska, Marek Pedzinski, Tomasz Plichta, Ewelina Siemińska, Paweł Szurgot, Robert Śliwka, Sabina Śmietana
 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME SA jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Każdy z inwestorów, który zakupi projekt gotowy z Kolekcji Murator PROJEKTY, przy jego realizacji może skorzystać z udostępnionych na stronie wizualizacji dotyczących zakupionego projektu. Jeżeli wykorzystanie udostępnionych przez Murator PROJEKTY materiałów miałoby nastąpić w szczególnej formie np. poprzez zamieszczenie na dużym formacie, zwielokrotnienie, celem udzielenia wsparcia w realizacji prosimy o kontakt: e-mail: projekty@murator.com.pl, 22 590 56 89. Warunkiem niezbędnym wykorzystania udostępnionych materiałów jest zamieszczenie następujących oznaczeń: pełna nazwa projektu oraz imię i nazwisko autora np. "Słoneczna polana – wariant I" Murator M106a, arch. Ewa Dziewiątkowska. Wszystkie wizualizacje projektów i inne materiały zamieszczone na stronie www.projekty.murator.pl podlegają ochronie prawnoautorskiej.
facebook
Kontakt
Jak zamówić?
ZAMÓWIENIE PRZEZ KOSZYK
ZAMÓWIENIE PRZEZ E-MAIL
ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON
ODWIEDŹ NASZE BIURO
ZAMÓWIENIE U DYSTRYBUTORA