Projekty domów etapowych

(351)
-200 zł PROMOCJA
Miarodajny - wariant X
-200 zł PROMOCJA
Miarodajny
Od serca - wariant II (aranżacja 1)
-200 zł PROMOCJA
Miarodajny - wariant II
Przejrzysty
Od serca - wariant II
Miarodajny - wariant XIV
-200 zł PROMOCJA
Miarodajny - wariant VI
Od serca - wariant IV (aranżacja 1)
Od serca - wariant II (aranżacja 2)
Miarodajny - wersja 1
-200 zł PROMOCJA
Miarodajny - wariant IV
Trafna decyzja (etap II)
Miarodajny - wariant IX
-200 zł PROMOCJA
Czterolistna koniczyna - wariant XIV
Przejrzysty - wariant I
Polecany
Polecany - wariant I
Ze świetlikami - wariant I
Miarodajny - wersja 2
-250 zł PROMOCJA
Czapla
Polecany (aranżacja 1)
Solidny - wariant I
Przejrzysty - wariant X
Od serca - wariant V (aranżacja 1)
Miarodajny - wariant VII
Od serca - wariant V
Szafranowy - wariant I
-200 zł PROMOCJA
Magiczny świat
Filigranowy - wariant V
1 2 ... 12 »

Projekty domów etapowych

Pod określeniem domy etapowe kryją się projekty, które bez większych problemów da się zrealizować w co najmniej dwóch etapach. Na początek mieszkańcy będą mieli do dyspozycji parter, a z czasem, gdy rodzina się powiększy czy znajdą się fundusze na zwiększenie przestrzeni, powierzchnię użytkową powiększamy o dodatkowe pomieszczenia, zazwyczaj na poddaszu. W Kolekcji Muratora projekty domów etapowych można znaleźć w dwóch kolekcjach Domy z możliwością adaptacji poddasza i Domy etapowe.

Domy etapowe w Kolekcji Muratora to seria projektów domów, których budowę można podzielić na dwa etapy – w pierwszym, po zakończeniu stanu surowego zamkniętego, wykańczamy tylko parter. W etapie drugim - wykańczamy poddasze. Większość propozycji z tej Kolekcji są projektowane jako etapowe domy z poddaszem użytkowym. Opracowane są również i projekty parterowe, które można rozbudować tylko na poziomie jednej kondygnacji. Przykładem takich domów jest np. rodzina projektów Ze świetlikami.

Inną grupą domów etapowych jest Kolekcja domów z poddaszem do adaptacji. Znajdujące się w niej projekty są domami parterowymi. Jednak na etapie projektowania autor pomyślał o przyszłości i możliwości powiększenia przestrzeni przez adaptację poddasza. Oznacza to, że strop nad parterem jest zaprojektowany jako użytkowy i w jego konstrukcji jest przewidziane miejsce na zbudowanie klatki schodowej. Przykładem takich projektów jest rodzina projektów Miarodajnych.

Trudne początki
Budowa własnego domu to szczególne wyzwanie – dziesiątki decyzji do podjęcia, duża wiedza do zdobycia, test z logistyki, ale również obciążenie finansowe. Z tych względów, a w szczególności tego ostatniego, budowa domu etapowego jest dobrym rozwiązaniem. Przerwa między etapami pozwala na uporządkowanie wiedzy, dokładne przemyślenie potrzeb i zgromadzenie funduszy na rozbudowę.

Dla kogo dom etapowy
Najbardziej zainteresowani budową domu etapowego będą inwestorzy, których budżet nie powala, na etapie rozpoczynania inwestycji, na wybudowanie domu o docelowej powierzchni. Druga grupa inwestorów to ludzie młodzi dopiero startujący w samodzielnym życiu rodzinnym. Etap pierwszy czyli dom z jedną sypialnią na początek jest wystarczający, a gdy rodzina się powiększy, dom może powiększyć się razem z nią dzięki odsuniętemu w czasie drugiemu etapowi budowy. Jest jeszcze trzecia grupa inwestorów, których takie rozwiązanie może zainteresować. Są to ludzie, którzy wkraczają w drugą część życia, dzieci się usamodzielniły, a oni chcą ją spędzić we własnym domku. Ale gdy nadchodzi czas na wizyty dorastających wnuków osobna sypialnia na poddaszu u babci i dziadka jest bezcenna i może być dla nich prawdziwym magnesem.

By dzielić się naszym doświadczeniem, jesteśmy do Waszej dyspozycji. 
Czekamy na telefony: 22 59 05 555, maile: projekty@murator.com.pl, rozmowy na czacie lub na bezpośrednie spotkania w naszym biurze w Warszawie

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME SA jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Każdy z inwestorów, który zakupi projekt gotowy z Kolekcji Murator PROJEKTY, przy jego realizacji może skorzystać z udostępnionych na stronie wizualizacji dotyczących zakupionego projektu. Jeżeli wykorzystanie udostępnionych przez Murator PROJEKTY materiałów miałoby nastąpić w szczególnej formie np. poprzez zamieszczenie na dużym formacie, zwielokrotnienie, celem udzielenia wsparcia w realizacji prosimy o kontakt: e-mail: projekty@murator.com.pl, 22 590 56 89. Warunkiem niezbędnym wykorzystania udostępnionych materiałów jest zamieszczenie następujących oznaczeń: pełna nazwa projektu oraz imię i nazwisko autora np. "Słoneczna polana – wariant I" Murator M106a, arch. Ewa Dziewiątkowska. Wszystkie wizualizacje projektów i inne materiały zamieszczone na stronie www.projekty.murator.pl podlegają ochronie prawnoautorskiej.