Miesięcznik Murator ONLINE

PROMOCJA LIPCA: Tablica informacyjna

PROMOCJA LIPCA: Tablica informacyjna

GRATIS  przy zakupie z projektem DOMU

Tablica informacyjna (budowlana) - to niezbędnik dla budujących obiekt budowlany, dla którego wymagane jest pozwolenie na budowę.

Nasza tablica jest odporna na działanie warunków atmosferycznych, wykonana na żółtej płycie z trwałego tworzywa sztucznego o wymiarach 70x120 cm.

Umieszczone na niej dane i sposób ich przedstawienia określa dokładnie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 26 czerwca 2002 r. w sprawie dziennika budowy, montażu i rozbiórki, tablicy informacyjnej oraz ogłoszenia zawierającego dane dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia.

W myśl rozporządzenie na takiej tablicy powinny znaleźć się następujące informacje:

  • rodzaj robót budowlanych oraz adres prowadzenia tych robót;
  • numer pozwolenia na budowę oraz nazwę, adres i numer telefonu właściwego organu nadzoru budowlanego;
  • imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres oraz numer telefonu inwestora;
  • imię i nazwisko lub nazwę (firmę), adres i numer telefonu wykonawcy lub wykonawców robót budowlanych;
  • imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów: kierownika budowy, kierowników robót, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz projektantów.

Na tablicy powinny być również umieszczone numery telefonów alarmowych: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, pogotowia energetycznego oraz gazowego, a także numer telefonu do okręgowego inspektora pracy. Są one niezbędne, aby każda osoba, która zauważy na terenie budowy jakiekolwiek nieprawidłowości mogła w razie zagrożenia zaalarmować odpowiednie osoby.

Wszystkie napisy powinny być czytelne (najlepiej pisane dużymi literami) i trwałe. Litery i cyfry umieszczane na tablicy muszą być koloru czarnego, ich wysokość powinna wynosić co najmniej 4 cm tak, aby były czytelne również z daleka.

Obowiązek zawieszenia żółtej tablicy informacyjnej należy do kierownika budowy, jednak jej zakup czy wykonanie leży po stronie inwestora. Tablica powinna być zamocowana od strony drogi publicznej lub dojazdu do niej w widocznym miejscu na wysokości co najmniej 2 m.

 

PROMOCJA

Przy jednoczesnym zakupie wraz z projektem DOMU, tablicę budowy otrzymasz
GRATIS

Cena:
35,00
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME SA jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Każdy z inwestorów, który zakupi projekt gotowy z Kolekcji Murator PROJEKTY, przy jego realizacji może skorzystać z udostępnionych na stronie wizualizacji dotyczących zakupionego projektu. Jeżeli wykorzystanie udostępnionych przez Murator PROJEKTY materiałów miałoby nastąpić w szczególnej formie np. poprzez zamieszczenie na dużym formacie, zwielokrotnienie, celem udzielenia wsparcia w realizacji prosimy o kontakt: e-mail: projekty@murator.com.pl, 22 590 56 89. Warunkiem niezbędnym wykorzystania udostępnionych materiałów jest zamieszczenie następujących oznaczeń: pełna nazwa projektu oraz imię i nazwisko autora np. "Słoneczna polana – wariant I" Murator M106a, arch. Ewa Dziewiątkowska. Wszystkie wizualizacje projektów i inne materiały zamieszczone na stronie www.projekty.murator.pl podlegają ochronie prawnoautorskiej.
facebook
Kontakt
Jak zamówić?
ZAMÓWIENIE PRZEZ KOSZYK
ZAMÓWIENIE PRZEZ E-MAIL
ZAMÓWIENIE PRZEZ TELEFON
ODWIEDŹ NASZE BIURO
ZAMÓWIENIE U DYSTRYBUTORA