Architekt

 Marek Grymin
arch. Marek Grymin

Projektowanie domu to przygoda. Za każdym razem inna. Inny inwestor, inne marzenia, inne miejsce. Dom to przede wszystkim jego wnętrze i mieszkańcy. To nie tylko estetyczna „skorupa”, ale również, a może przede wszystkim, wygoda jego mieszkańców. Forma zewnętrzna musi pasować do otoczenia, być jego kontynuacją, wpisywać się w nie lub być jego dopełnieniem. Stąd tak ważna jest znajomość miejsca i jego historii. W mieście powinna to być prosta, modernistyczna bryła. Na przedmieściach i na wsi tzw. „dachowiec” lub chata. Dom powinien wytrzymać „próbę czasu”. Na szczęście odchodzi w zapomnienie era pseudodworków i kiczowatych pałacyków. Wnętrze natomiast powinno być jak dobrze skrojony garnitur: wygodne i funkcjonalne. Jeśli przy tym będzie jeszcze niebanalne, to jest to sukces architekta i inwestora. Bo dom to również etap projektowania, powstawania kolejnych koncepcji i wreszcie budowy. Projektując dom, trzeba cały czas pamiętać, że oprócz ścian, drzwi i okien pojawią się w nim jego mieszkańcy, meble, kwiaty, dywany. I musi tam się znaleźć dla nich miejsce. Rzeczą ciągle w Polsce niedocenianą jest tzw. widok z okna. Warto o tym pamiętać przy rozmowie z architektem.

zobacz wszystkie projekty
Wybrane projekty architekta
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME SA jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Każdy z inwestorów, który zakupi projekt gotowy z Kolekcji Murator PROJEKTY, przy jego realizacji może skorzystać z udostępnionych na stronie wizualizacji dotyczących zakupionego projektu. Jeżeli wykorzystanie udostępnionych przez Murator PROJEKTY materiałów miałoby nastąpić w szczególnej formie np. poprzez zamieszczenie na dużym formacie, zwielokrotnienie, celem udzielenia wsparcia w realizacji prosimy o kontakt: e-mail: projekty@murator.com.pl, 22 590 55 55. Warunkiem niezbędnym wykorzystania udostępnionych materiałów jest zamieszczenie następujących oznaczeń: pełna nazwa projektu oraz imię i nazwisko autora np. "Słoneczna polana – wariant I" Murator M106a, arch. Ewa Dziewiątkowska. Wszystkie wizualizacje projektów i inne materiały zamieszczone na stronie www.projekty.murator.pl podlegają ochronie prawnoautorskiej.
Centrum kontaktu
+

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Wybierz formę kontaktu

Zamów rozmowę
Napisz do nas
Rozmawiaj na czacie
×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw swój numer telefonu – oddzwonimy.

Nasi Architekci BEZPŁATNIE odpowiedzą

na Twoje pytania dotyczące projektów.

×

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Zostaw kontakt, a my odezwiemy się do Ciebie.

Nasi Architekci odpowiedzą na Twoje pytania

dotyczące projektów.

×

Dziękujemy za kontakt

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

×

Dziękujemy za kontakt

Na Twoje zapytanie odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.